venisk

Windows 10 Εντυπώσεις

Recommended Posts

Βάλε τα windows 10 με το usb tool της microsoft απο usb 2 θύρα, ξαναδοκίμασε κανονικά από usb 3 για την εγκατάσταση..Για την εγκατάσταση χρησιμοποίησε τις θύρες της μητρικής πίσω στο κουτί! Ελπίζω να σου δουλέψουν!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να προσπαθείτε να εγκαταστήσετε τα Windows από USB 3 θύρα.

Τα 8.1 και τώρα τα 10 τα έβαλα από usb 3 και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά απo sleep και παίζει και το bf4 μια χαρά! Δεν έχω παρατηρήσει ακόμα τίποτα περίεργο!

Δεν ξέρω φίλε αν δουλεύει με compability!!

πες μου τωρα εσυ οτι ειναι τυχαιο που εφαγες το ti....

Link to comment
Share on other sites

Τα 8.1 και τώρα τα 10 τα έβαλα από usb 3 και ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα!

Σε μερικούς ΔΕΝ εγκαθίσταται λόγω του ότι natively η εγκατάσταση δεν έχει drivers για το USB 3.0 chip.

Οπότε όση έχετε αποτυχία και τρέχετε την εγκατάσταση από USB3, δοκιμάστε από USB2.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τα windows 10 με το usb tool της microsoft απο usb 2 θύρα, ξαναδοκίμασε κανονικά από usb 3 για την εγκατάσταση..Για την εγκατάσταση χρησιμοποίησε τις θύρες της μητρικής πίσω στο κουτί! Ελπίζω να σου δουλέψουν!

το δοκιμασα θεωρει οτι δε ειναι valid το iso και δε περπαταει το tool !!

απο usb 2 δοκιμαζω μονο την εγκατασταση !! και επισης και απο dvd το ιδιο μυνημα εχω !!

sdvsdg.JPG

sdvsdg.JPG

sdvsdg.JPG

sdvsdg.JPG.a8b0873f54793c0b346b6da31a569

Edited by ultraex2003
Link to comment
Share on other sites

Όχι παίδες δε φταίει κανένας USB 3.0... Εννοείται ότι πάντα από usb2 τρέχουμε αλλά το θέμα δεν είναι εκεί.

Μόλις δοκίμασα το 32bit ISO. Παίζει τέλεια. Απλά δεν υπάρχουν drivers για 64bit. :T: problem solved :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όχι παίδες δε φταίει κανένας USB 3.0... Εννοείται ότι πάντα από usb2 τρέχουμε αλλά το θέμα δεν είναι εκεί.

Μόλις δοκίμασα το 32bit ISO. Παίζει τέλεια. Απλά δεν υπάρχουν drivers για 64bit. :T: problem solved :hehe:

ευχαριστω αδελφε για το tip κατι ειχα καταλαβει και το εβαλα να κατεβαζει το 32αρι !!:sentimental:

αλλα και αυτοι να μη εχουν drivers για 64 ;;;:confusion:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταιει το iso που κατεβάσατε ρει? Εγω απο το kick ass που το κατέβασα το χ64 9926 δεν είχα τέτοια θέματα.

Το επίσημο της ms να φταίει; :hehe: αν έχει γίνει τέτοια μλκία καήκαμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα θεωρει οτι δε ειναι valid το iso και δε περπαταει το tool !!

απο usb 2 δοκιμαζω μονο την εγκατασταση !! και επισης και απο dvd το ιδιο μυνημα εχω !!

Κατέβασε το ξανά Δεν παίζει να μην δουλεύει το προγραμματάκι.Εχεις corrupt Αρχείο.

Πως έκανα εγκατάσταση 64ρια από usb 3? Απλά το κάθε σύστημα είναι διαφορετικό..

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το ξανά Δεν παίζει να μην δουλεύει το προγραμματάκι.Εχεις corrupt Αρχείο.

Πως έκανα εγκατάσταση 64ρια από usb 3? Απλά το κάθε σύστημα είναι διαφορετικό..

λοιπον οντως ειταν corupted το αρχειο !!παραξενο αλλα 2 φορες το ειχα κατεβασει το αρχειο!!

3 φορα το κατεβασα απο kick ... και μαλιστα το 64αρι το εκανα με usb tool και δουλευει ρολοι!! τι να πω !! 23 giga μου φαγε το ξεχωριστο partision !!

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις format συνέχεια και δε σε νοιάζουν προγράμματα και λοιπά παρελκόμενα τότε τα βάζεις. Όμως οι εκδόσεις τύπου Technical preview έχουν περιορισμό στον χρόνο που μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμενω κατι μονιμο μιας και ανα 6 μηνο κανω clean install.

Μα για 6 μήνες τα έβαλα κ εγώ!!! Μόλις βγούν κανονικά τα βάζουμε!!

ταινιες ειδατε, οι κωδικοι παιζουν ολοι ενταξει?

Φυσικά και σειρά είδα με klite και bf4 έπαιξα!

Link to comment
Share on other sites

Μα για 6 μήνες τα έβαλα κ εγώ!!! Μόλις βγούν κανονικά τα βάζουμε!!

Φυσικά και σειρά είδα με klite και bf4 έπαιξα!

Αν κρατανε τοσο τοτε τα κανονιζω και εγω σημερα αυριο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now