venisk

Windows 10 Εντυπώσεις

Recommended Posts

tip : To get the new login screen in Windows 10 Build 9926, you need to do the following:

  1. Open Registry Editor.
  2. Go to the following Registry key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Authentication\LogonUI\TestHooks
  3. Double click the Threshold DWORD (32 Bit) value and change the value from 0 to 1:
  4. Restart your PC.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αλλά πριν το κάνω μια ερώτηση!

Και σε πάει κατευθείαν στο dektop ή πρέπει να πατήσεις το user σου?

κατευθειαν με παει εμενα μεσα ! αλλα προηγειτε μια εικονουλα του pc μου πανω αριστερα και με καλοσοριζει!!

αλλα μαλλον επειδη δε εχω κανει λογαριασμο με κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κολλήματα απο μένα, και cold log in freez, γυρησα στα 7 παλι. Όταν βουνε τα final και σωστοί drivers θα τα ξαναδοκιμασω.

πολυ παραξενο αδελφε οτι και να βαλα μεσα απο προγραματα δουλευει ρολοι μεχρι και 8pack εβαλα για να μπορεσω να παρω hwinfo μεσα στην επιφανεια !!!

NBVBVBVBVB.jpg

Edited by ultraex2003
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, υποψιάζομαι drivers λογω και των κολλημάτων που έκανε το start menu.

Έκανε boot το pc έμπαινε windows και εκει κολλούσε, πατούσες να βγει καποιο menu, εμφανιζόταν αγνά σε transparent και κολλούσε...

Εκτός και αν φταίει η έκδοση απο το Kick ass τι να πω... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οντως ειταν corupted το αρχειο !!παραξενο αλλα 2 φορες το ειχα κατεβασει το αρχειο!!

3 φορα το κατεβασα απο kick ... και μαλιστα το 64αρι το εκανα με usb tool και δουλευει ρολοι!! τι να πω !! 23 giga μου φαγε το ξεχωριστο partision !!

23 giga ...? σε μενα μονο 8,2 ...

Link to comment
Share on other sites

23 giga ...? σε μενα μονο 8,2 ...

εισαι σιγουρος αδελφε ;;; ολοκληρο λειτουργικο μονο 8.2;; ουτε android νατανε !!

μιλαμε για κανονικη εγκατασταση ετσι οχι vm και διαφορα αλλα

σκρινακι απο το windows φακελο !!

vjvjhvbjh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Screenshot (6)a.jpg

τωρα γιατι στο windirstat... τα βγαζει 14.4 ιδεα δεν εχω στον C:/ φενοντε 8,8 τωρα ...κ ειναι κανονικη εγκατασταση...

Screenshot (8)a.jpg

ακομη 1 κουφο... στο φακελο windows τα δεδομενα κ οτι μαζι τους φτιαξαμε :confused::confused:....κ εκανα το φορματ... πριν 5 μερες θα μας τρελανουν τα 10 ρια

Screenshot (6)a.jpg

Screenshot (8)a.jpg

Screenshot (6)a.jpg

Screenshot (8)a.jpg

57fd0905f1d26_Screenshot(6)a.jpg.a94b504

57fd09060f52c_Screenshot(8)a.jpg.3a10e2b

Edited by redstar57
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το Σάββατο έκανα upgrade το pc μου σε win10 σαν windows insider. Από εκεί και πέρα όταν στις 29 Ιουλίου που θα κυκλοφορήσει η microsoft την επίσημη έκδοση θα έχω τη δυνατότητα να κάνω clean install ή θα πρέπει να παραμείνω insider με την technical insider preview των windows10 εγκαταστημένη?

Επίσης είχα στο pc μου εγκατεστημένα τα 7 ultimate edition. Έτσι στην tecnical preview πήρα την pro version. Αυτό θα ισχύει και στη μετάβαση στη final version στις 29 του μήνα? Δηλαδή οι home editions παραμένουν home και οι professional / ultimate γίνονται upgrade σε pro???

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα [MENTION=1806]Nomad[/MENTION] δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα, θα κάνει τις αναβαθμίσεις μόνο του :)

Βγάλαν την rtm και είναι λες και έγινε ανάσταση..

Το καλύτερο λειτουργικό ever?

Link to comment
Share on other sites

H 10240 λένε ότι είναι η RTM και ενω πάει σφαίρα και έχει πλήρες Ελληνικό interface αρνείται πεισματικά να εγκαταστήσει το τελευταίο hotfix και σε κάθε επανεκκίνηση κάνει εγκατάσταση και επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

Είναι η rtm..κάποιο πρόβλημα μου έχουν αναφέρει ο [MENTION=408]antonis[/MENTION] και ο [MENTION=4902]ChameZX[/MENTION] με τους drivers που εγκαθιστά μόνο του αλλά εμένα δεν μου το έκανε αυτό..2 μέρες μείναν!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε σε κανένα την αναβάθμιση?

Λοιπόν όσοι είναι γραμμένοι στο Windows insider μπορούν να αναβαθμίσουν ΑΜΕΣΑ το σύστημα τους ή να μετατρεψουν τα αρχεία εγκατάστασης σε iso με το αντίστοιχο tool που δίνει η Microsoft.

Αν συνδεθείτε από συσκευή που δεν τρέχει Windows έχετε τη δυνατότητα για άμεση λήψη του Windows 10 iso στα Ελληνικά!

Edited by POWER1FM
Link to comment
Share on other sites

εδω και τα tools που αναφερει παραπανω ο POWER1FM. Δινει επιλογες για update - download για εγγραφη σε usb/dvd σε οποιαδηποτε γλωσσα και ερωτηση αν θελουμε την 64bit -32bit ή και τις 2.

ps. Μπαλαφουρκα η ταχυτητα. 82% με 6αρα στη 1'

φφδφδφδ.jpg

φφδφδφδ.jpg

φφδφδφδ.jpg

57fd0925912ea_966966948966948966948.jpg.

Edited by Dr_Nikiforos
Link to comment
Share on other sites

όποιος τα έχει ήδη εγκατεστημένα από τις δοκιμαστικές δε περιμένει τπτ άλλο έτσι. από τη στιγμη που εφυγε κ το υδατογραφημα από κατω ειμαστε κομπλε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όλα λειτουργουν μια χαρα. :T:

Παρατηρησα κατι στο Word, όταν κανεις για αντιγραφη Ctrl+C δεν αντιγραφεται το μαρκαρισμα που εχουμε κανει, χρειαζεται δεξη κλικ ανιγραφει, εχει καποιος παρομοιο θεμα? Για ριξτε ένα βλεφαρο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα λειτουργουν μια χαρα. :T:

Παρατηρησα κατι στο Word, όταν κανεις για αντιγραφη Ctrl+C δεν αντιγραφεται το μαρκαρισμα που εχουμε κανει, χρειαζεται δεξη κλικ ανιγραφει, εχει καποιος παρομοιο θεμα? Για ριξτε ένα βλεφαρο.

nope... κανονικα παιζει σε μενα... word 2010

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now