MetallicGR

Η Valve ban-άρει 7 παίκτες του CS:GO

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Valve banάρει 7 παίκτες του CS:GO]http://www.hwbox.gr/images/news_images/steam2.jpg[/NEWS_IMG] Μέχρι και απαγόρευση από το επερχόμενο gaming event ESL One Katowice!

Όπως μάθαμε, την προηγούμενη εβδομάδα από το The Daily Dot, το match του Counter-Strike: Global Offensive τον Αύγουστο του 2014 μεταξύ της ομάδας iBUYPOWER και της NetcodeGuides.com αποδείχτηκε στημένο και η Valve προχώρησε σε απαγορεύσεις 7 παικτών από διαγωνισμούς όπως ο μείζονος σημασίας ESL One, που θα πραγματοποιηθεί στο Katowice.

Η Valve προχώρησε σε ανακοίνωση και αναφέρει: "Μπορούμε να επιβεβαιώσουμε, από την διερεύνηση του ιστορικού των συγκεκριμένων λογαριασμών, πως ορισμένα αντικείμενα υψηλής αξίας κερδήθηκαν από αυτό το match από τον Duc 'cud' Pham και μεταφέρθηκαν (από άλλον λογαριασμό με το όνομα Derek 'dboorn' Boorn) στους παίκτες της iBUYPOWER και στο ιδρυτή της NetCodeGuides, Casey Foster. Οι πληροφορίες που συλλέξαμε μας αποτρέπουν από το να συνεχίσουμε την ανάμειξη με αυτά τα άτομα."

[img_alt=Η Valve banάρει 7 παίκτες του CS:GO]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture40652.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα εχει στοιχημα αλλα τα ποσα που παιζονται [και στηνονται] ειναι εξωπραγματικα ... ενα μικρο ecosystem εχει στηθει ... σχεδον ολες οι ομαδες εχουν στησει με δευτερα accs και λοιπα ...

οταν μπορεις να μπεταρεις 4 οπλα των 120ε π.χ σε αποδοση 10% και να βγαλεις 5000ε ξερω γω ετσι απλα ... ειναι πολλα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Για δες κομπίνες. Είχα στοιχηματίσει και εγώ παλιότερα στο LOL σε ένα site, το οποίο πλέον έχει κλείσει. Οι αποδόσεις ήταν πολύ μεγάλες σε ορισμένους αγώνες και μου κάνει εντύπωση - φαντάζομαι ότι σίγουρα υπάρχουν άτομα που βγάζουν χρήματα απ' αυτό, πόσο μάλλον άτομα μες απ' τις ομάδες ή τα organizations που απλά μπαίνουν με άλλα accounts...

Link to comment
Share on other sites

Για δες κομπίνες. Είχα στοιχηματίσει και εγώ παλιότερα στο LOL σε ένα site, το οποίο πλέον έχει κλείσει. Οι αποδόσεις ήταν πολύ μεγάλες σε ορισμένους αγώνες και μου κάνει εντύπωση - φαντάζομαι ότι σίγουρα υπάρχουν άτομα που βγάζουν χρήματα απ' αυτό, πόσο μάλλον άτομα μες απ' τις ομάδες ή τα organizations που απλά μπαίνουν με άλλα accounts...

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] να από που βγήκαν τα 600Κ και δεν δίνει 120? για FB Adds :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια εχουν αποδοσεις . εστω οτι μια ομαδα εχει 10% αποδοση να κερδισει .

αν bettαρεις τον γκωλο σου απο διαφορα accs . [4 skins το καθε acc] στην ομαδα με το 10% να κερδισει τοτε τα ποσα που θα παρεις πισω ειναι τρελα ! se skins παντα

...

ενα τυπακι που πιασανε προσφατα εβγαλε μεσα σε μικρο διαστημα 5000 το ποσο που αρχικα εβαλε σαν κεφαλαιο . κανα 500αρι [εβαλε κεφαλαιο **] θα σου πω εγω ... ;)

γενικα παιζει στησιμο φουλ σε online match απο t2 t3 teams

Edited by alphastorm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now