MetallicGR

Intel Broadwell/Skylake LGA CPUs: Έρχονται μέσα στο Q2/Q3

Recommended Posts

Γιατι δεν δοκιμαζεις να αλλαξεις τον 8400 με εναν Xeon s771? πολυ φτηνο mod (περιπου 30-40 εuro),υπερ- αποδοιτκο ,εχει την χαρα του mod, και αισ8ητη διαφορα σε αποδοσεις και δυνατοτητα o/c

Παραθετω to site απ το οποιο εμπνευστηκα και αναβαθμισα τον q6600 μου στο HTPC

LGA 771 to 775 Adapter (MOD) - Run faster Xeon CPUs in a Core 2 Quad motherboard

Link to comment
Share on other sites

Becaaaaaaaause....θέλω να αναβαθμίσω, να μυρίζει καινούριο, να έχω USB3.0 και Sata 6Gb/s και να τα αλλάξω όλα :P

Δεν είναι πρόβλημα ο 8400, τα υπόλοιπα όλα έιναι :D

4770/90 απλο ή Κ (doesnt matter στην περιπτωση σου ιμο)

τη μητρικη την Itx που θες

κανα 8αρι gb ram, μια gpu της επιλογης σου

ssd, κανα 300-500ari psu

και θα σαι jet.

Χ99 μου φαινεται overkill γενικοτερα εκτος αν θες τα cores για συγκεκριμενα πραματα

Εκτος αν εχεις διαθεση να περιμενεις για broadwell που θα ναι προς το καλοκαιρι νομιζω αλλα αν ειναι να περιμενεις τοσο περιμενε για skylake που θα ναι λιγο μετα τα broadwell (φαση 6 μηνες) να πας μια και καλη σε 1151 η οπως θα λεγεται το σοκετ για τα επομενα 10 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

10 ή 2?

εχεις σκοπο να μπεις στο τριπακι να αναβαθμιζεις καθε χρονο? Αν ναι, να το κοιταξεις :P Αν οχι μια χαρα θα ναι.

Ξερω οτι οσοι εχουν ακομα pc τυπου i7 920/i7 860/phenom II/thubans που ειναι πισια του 2008 ως το 2010 ειναι μια χαρα με εναν ssd.

Αν βγαζεις λεφτα απτο pc (video/photos/gaming/cad/renders κλπ κλπ ) ναι να αναβαθμιζεις καθε χρονο γιατι χρονος=χρημα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now