Κοζανίτης

Turbo-X Αξίζουν;

Recommended Posts

Καλησπέρα, ψάχνω να βρω ένα λάπτοπ για τον πατέρα μου, αλλά για να έχει και "σεβαστές" επιδόσεις κοντεύω στα 1000+

Βλέπω πως τα Turbo-X από το Πλαίσιο έχουν πολύ καλά specs για τα λεφτά τους.

Εδώ όμως έρχεται και το ερώτημα, είναι αξιόπιστα, μιλώντας για μια 5ετία τουλάχιστον προσεκτικής χρήσης (χτυπήματα, συντήρηση κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω την καλύτερη εικόνα για τα turbox - τουλάχιστον τα φθηνά που έχω κατά καιρούς για τον έναν ή τον άλλο λόγο ανοίξει... ποιο κοιτάζεις συγκεκριμένα;

Link to comment
Share on other sites

Turbo-X Flame GT i741-810 2VR FHD - Όλα τα laptops

Αυτό έχω δει, σε άλλες επώνυμες λύσεις τι θα μου προτείνατε;

Το θέλω για χρήση γραφείου και πολυμέσων, απλώς θέλω να είναι τελείως αθόρυβο

Το Vaio VGN AR11B που έχω τώρα είναι ότι πιο ήσυχο έχω δει ποτέ μου, δεν ανεβάζει πάνω από 50-55 βαθμούς και από θέμα θορύβου είναι λες και το έχεις κλειστό

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο και συγκεκριμένα Turbo-X, No thanks! Κακές εμπειρίες από το service τους και γενικά τα Turbo-X είναι κινεζίες (με την κακή έννοια) με λίγο διαφορετικό περιτύλιγμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω να βρω ένα λάπτοπ για τον πατέρα μου, αλλά για να έχει και "σεβαστές" επιδόσεις κοντεύω στα 1000+

Βλέπω πως τα Turbo-X από το Πλαίσιο έχουν πολύ καλά specs για τα λεφτά τους.

Εδώ όμως έρχεται και το ερώτημα, είναι αξιόπιστα, μιλώντας για μια 5ετία τουλάχιστον προσεκτικής χρήσης (χτυπήματα, συντήρηση κλπ.)

θα σου πρότεινα να πάρεις με SSD

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αθορυβο και ποιοτικο τοτε κοιτας για dell και hp, κι αν δεν βρεις κατι που να σου κανει απο αυτες υπαρχει και η Toshiba. Καλη και η lenovo αλλα ειναι ενα επιπεδο κατω σε σχεση μ αυτες τις 3 που ανεφερα. Οτι κι αν παρεις παντα μακρια απο TurboX και samsung.

Link to comment
Share on other sites

Απλα μακρία απο Turbo-x ολα βγάζουν προβλήματα απο power button, keyborad και κυρίως μητρική οπου σου λενε 400-500? και είσαι δέσμιος τους, ενω με κάποιο αλλο ακόμα και αυτο να συμβεί μπορείς να βρεις άκρη κάπου κάπως.

Ψηφίζω Dell-HP-Lenovo για Vaio δεν σου λεω γιατι τα κράζουν αν και εγώ ειμαι φαν :)

Link to comment
Share on other sites

Η ποιότητα των turbo-x (κινητα, tablet, laptop) είναι πολύ κακή και δεν αναφέρομαι μόνο στη ποιότητα πλαστικων αλλά και στα ηλεκτρονικά μέρη που ο μέσος όρος ζωής τους είναι πολύ χαμηλότερη των αντίστοιχων επωνύμων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις ότι θέλεις.

Όλα χαλάνε. Όλα έχουν εγγύηση.

Μπορεί τα Turbo-X να μην είναι όλα τόσο όμορφα όσα τα επώνυμα...αλλά εάν σε καλύπτει η εγγύηση...γιατί όχι?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now