MetallicGR

Corsair: Πιθανότητα διαρροής στην Hydro H110i GT

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Corsair: Πιθανότητα διαρροής στην Hydro H110i GT]http://www.hwbox.gr/images/news_images/corsair6.jpg[/NEWS_IMG] Η ύπαρξη μερικών σταγόνων ψυκτικού υγρού στη συσκευασία βάζει σε σκέψεις την εταιρεία.

Πολλοί e-tailers έχουν ήδη αναρτήσει στα ηλεκτρονικά τους καταστήματα πληροφορίες σχετικά με την AIO υδρόψυξη της Corsair, H110i GT που ήρθε πρόσφατα στην αγορά. Συγκεκριμένα, ορισμένοι καταναλωτές βρήκαν σταγόνες ψυκτικού υγρού στο πλαστικό περιτύλιγμα που τυλίγει το ψυγείο της υδρόψυξης κάτι που ανέφεραν άμεσα. Η Corsair έχει απάντηση στο εν λόγω θέμα λέγοντας πως όσοι δεν είδαν τις σχετικές σταγόνες μπορούν να χρησιμοποιήσουν άφοβα την υδρόψυξη.

Παρόλο που έχει γίνει λόγος για ανάκληση, η Corsair δε θα προχωρήσει έτσι, αλλά θα λάβει μόνο όσες εμφάνισαν τα εν λόγω σημάδια στη συσκευασία, για περιεκτικό έλεγχο. Ο λόγος τώρα που συμβαίνει αυτό οφείλεται στις πολύ χαμηλές θερμοκρασίες περιβάλλοντος (-10 βαθμούς Κελσίου) στις οποίες εάν εκτεθεί η ψύκτρα για ώρα ενδέχεται να χάσει μικρό ποσοστό του υγρού.

[img_alt=Corsair: Πιθανότητα διαρροής στην Hydro H110i GT]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums460-picture41586.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο club τον U14S εδω και καμποσους μηνες και εχω και το κεφαλι μου ησυχο. (ειχα το h80 πριν και η D14 δεν χωραει ιδιαιτερα καλα στο κουτι :P)

Link to comment
Share on other sites

Let me google that for you

και μετά από 2-3-4 rma είπα ποτε ξανά corsair ΑΙΟ

Δηλαδή η λογική η δική σου είναι ότι αν ένα μοντέλο πχ αυτοκινήτου βγάλει ένα πρόβλημα δε θα αγοράσεις ποτέ ξανά αυτή τη μάρκα.

Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να αγοράζεις τίποτα. Όλες οι μάρκες έχουν βγάλει κατά καιρούς κάτι (πχ intel chipset bug) που είχε κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η λογική η δική σου είναι ότι αν ένα μοντέλο πχ αυτοκινήτου βγάλει ένα πρόβλημα δε θα αγοράσεις ποτέ ξανά αυτή τη μάρκα.

Με αυτή τη λογική δε θα έπρεπε να αγοράζεις τίποτα. Όλες οι μάρκες έχουν βγάλει κατά καιρούς κάτι (πχ intel chipset bug) που είχε κάποιο πρόβλημα.

corsair αγόρασα πρόσφατα το k70rgb.. εγώ είπα ποτε ξανά σε corsair ΑΙΟ....και δεν είναι μονο ένα μοντέλο σχεδόν όλα τα ΑΙΟ τις corsair έχουν πρόβλημα με pump noise

άρα αν μια εταιρία βγάζει επί 2-3 χρονια ένα προϊόν που είναι προβληματικό σίγουρα δεν θα ξανά αγοράσω από αυτή

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now