tical

Asus Radeon R7 260x

Recommended Posts

Γεια σας .. Θα ηθελα να ρωτησω για τη καρτα γραφικων που μαλλον θα αγορασω στο κοντινο μελλον (κανα μηνα) .

Ειχα κανει ενα θεμα για να παρω ιδεες σχετικα με το pc που θα φτιαξω απο την αρχη κομματι κομματι.

Μου προτειναν τη συγκεκριμενη καρτα γραφικων εδω στο φορουμ ASUS RADEON R7 260X R7260X-OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL - ΚΑΡΤΑ ΓΡΑΦΙΚΩΝ (PER.513680) , με λιγο ψαξιμο στο internet ειδα οτι πολλοι αντιμετοπιζουν προβληματα με τι συγκεκριμενη καρτα (black screens / freezarismata κτλ) , μηπως καποιος απο εσας γνωριζει αν εχουν βρεθει λυσης ;

Επειδη δεν κατεχω το αγγλικο αλλα ουτε και αυτα που διαβασα για update bios κτλ.. Εαν την αγορασω και οντως μου βγαλει προβληματα θα ειναι ευκολο να τα επιλυσω με λιγη βοηθεια και απο εσας η να παω σε μια αλλη καρτα ;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως οι εταιρίες βγάλανε καινούρια BIOS τα οποία όμως σε αρκετούς δεν έφτιαξαν το πρόβλημα.

Asus R7 260X OC DirectCU black screen [solved] - Asus - Graphics & Displays

Γιατί συγκεκριμένα θέλεις ASUS και δεν κοιτάς άλλη μάρκα?

Ο τελευταίος λέει την έφτιαξε όμως

First Of All This is Little Bit Tricky

1st:- Download .mod File From Here VBios Mod VBios File

2nd Follow the Flashing Step Via ATIWinflash How to Flash Via WINFLASH TOOL

3rd Just Instead of 7970XFX.rom Put AS260XDC2OC_042Fmod2.rom

4th After That Reboot System and Open Control Center and Go to Performance >AMD Overdrive> Tick Enable Graphics OverDrive>high Performance Memory Clock and set the slider to 850Mhz

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι θελω συγκεκριμενα την asus απλα μου την προτειναν στο site και εψαξα και βρηκα οτι υπαρχουν προβληματα.. αρα μαλλον θα παω η σε msi η σε xfx που ειναι ενα 10αρικο πανω απο την asus.. Κατα την γνωμη σου ποια ειναι πιο αξιοπιστη σαν μαρκα και ποια εχει καλυτερα specs ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι οτι θελω συγκεκριμενα την asus απλα μου την προτειναν στο site και εψαξα και βρηκα οτι υπαρχουν προβληματα.. αρα μαλλον θα παω η σε msi η σε xfx που ειναι ενα 10αρικο πανω απο την asus.. Κατα την γνωμη σου ποια ειναι πιο αξιοπιστη σαν μαρκα και ποια εχει καλυτερα specs ;

Νομίζω στην έχω προτείνει και σε άλλο thread, πάρε την XFX είναι μια χαρά :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στην έχω προτείνει και σε άλλο thread, πάρε την XFX είναι μια χαρά :)

Οντως μου την εχεις προτεινει αλλα καλο ειναι να περνω και αλλες αποψεις .. ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now