Recommended Posts

Εξαιρετική παρουσίαση :T: , δεν έχεις αφήσει ούτε ένα κενό σημείο...εκτός απο ένα που θέλω να ρωτήσω.

Το χρώμα μπορείς με κάποιον τρόπο να το κάνεις lock και να μην αλλάζει πατώντας το κουμπί του χρώματος? :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Bill :D Δυστυχώς απ' όσο είδα και από το manual δεν προσφέρεται κάποια τέτοια λειτουργία. Θα ήταν θεμιτό αυτό που λες, αλλά στην θέση που βρίσκεται το κουμπί δεν παρατήρησα να με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review όντως πολυ εξοπλισμένο χωρίς κενά σημεία και με πολυ καλές τοποθετήσεις στο εξωτερικό αλλά και στο εσωτερικό. :)

Οταν είχε βγει το devastator μου κίνησε πολυ το ενδιαφέρον, μιας και χρησιμοποιώ οτι πιο απλό υπάρχει, ενα κλασσικό μαύρο πληκτρολόγιο της MS και ενα παλιό άσπρο ποντίκι με δυο κουμπιά και μια ροδέλα. Ειναι λιγο ζόρικο να παίξεις καμια φορα παιχνίδια με αυτα. Έτσι είχα μπει στον πειρασμό να πάρω το devastator στα 30 ευρώ μου φάνηκε καλο. Περίμενα λιγο καιρό να διαβάσω κάποια κρητική απο χρηστές, και αυτα που διάβαζα δεν μου άρεσαν καθόλου. Τα σχολεία ήταν μέτρια έως αρνητικά.

Ελπίζω σαν επόμενο του μοντέλο το octane να δείξει κάποιον άλλο χαρακτήρα απο ότι έδειξε το devastator. Για τσ 50 ευρώ εντάξει, θα έλεγα οτι είναι μια τίμια τιμή για αυτά που παίρνεις, αν και θα προτιμούσα κάποια macro κουμπιά στα αριστερά. :) (y)

Link to comment
Share on other sites

Το Devastator δεν ειναι καν gaming πληκτρολόγιο.

Είναι ένα όμορφο πληκτρολόγιο και ένα όμορφο ποντίκι με φωτάκια και μπλιμπλίκια.

Οι άνθρωποι μπερδεύουν τον όρο gaming με τα πολύχρωμα φωτάκια, κουμπάκια, τα χρώματα και τα braided καλώδια.

Εμένα μου αρέσει πιο πολύ η απλότητα στο design του Devastator απ'ότι στο Octane αλλά στον κόσμο αρέσει

πιο πολύ το Octane το οποίο και θεωρώ καγκούρικο και δεν θα αγόραζα ποτέ.

Αλλά από την άλλη είναι προϊόν που βγήκε μετά από πολλά surveys της Cooler Master.

Δεν θυμίζει τίποτα από την εταιρική ταυτότητα της CM, αλλά έιναι ένα κατασκέυασμα των πελατών της.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την αισθητική του Octane, επέτρεψε μου να διαφωνήσω πως δεν πηγάζει από την εταιρική ταυτότητα της CM. Έχει την ίδια σχεδιαστική γραμμή με το Devastator - ελαφρώς τροποποιημένη κυρίως στο κάτω άκρο του πληκτρολογίου -, γραμμή όμως που μπορούμε να την συναντήσουμε και σε άλλα CM products - η σειρά HAF μου έρχεται πρώτη στο μυαλό αν αποσπάσω συγκεκριμένα τμήματα του πληκτρολογίου.

Link to comment
Share on other sites

ξεκαθαρα worth τα 50ε για combo πληκτρολογιο και optical [ με οτι συνεπαγεται αυτο ] ποντικι επωνυμης και διασημης εταιριας ...

και η εναλλαγη των χρωματων θα αρεσει στανταρ σε πολλους !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now