PinwmpireS

[Scratch Project] #1 by Pinwmpires

Recommended Posts

Καλή αρχή και από εμένα.

Λατρεύω τα wall mounted scratch builds.

120mm ψυγείο και ανεμιστήρας;

Από χρωματικό θέμα για το build;

Off topic: Η επιτραπέζια Dremel σέγα είναι καλή; Την έχεις χρησιμοποιήσει για plexiglass;

Υ.Γ. Μπράβο σου που κατάφερες την Alphacool γιατί δεν κάνει πολλά πολλά τελευταία σε sponsor. (την έχω χρυσώσει στο θέμα ψυγείων)

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από εμένα.

Λατρεύω τα wall mounted scratch builds.

120mm ψυγείο και ανεμιστήρας;

Από χρωματικό θέμα για το build;

Off topic: Η επιτραπέζια Dremel σέγα είναι καλή; Την έχεις χρησιμοποιήσει για plexiglass;

Υ.Γ. Μπράβο σου που κατάφερες την Alphacool γιατί δεν κάνει πολλά πολλά τελευταία σε sponsor. (την έχω χρυσώσει στο θέμα ψυγείων)

Από χρώματα θα υπάρχει μαύρο και λευκό.. δεν έχω καταλήξει ακριβώς στα χρώματα, ίσως να είναι κάτι σε ανθρακί με άσπρο αλλά όχι έντονο άσπρο.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Iroko θα κρατήσει το φυσικό του χρώμα. Ίσως ένα λούστρο σε ένα κλικ πιο σκούρα απόχρωση από το φυσικό αλλά μέχρι εκεί.

Ψυγείο και ανεμιστήρας στα 120mm!

Η επιτραπέζια σέγα είναι γ@μώ τα μηχανήματα! Ίσως η συγκεκριμένη της Dremel να μην είναι top of the line αλλά σίγουρα κάνει την δουλειά της. Έχω κόψει plexiglass και πλαστικά γενικότερα, σε βγάζει ασπροπρόσωπο αλλά στην χαμηλή ταχύτητα (5 ταχύτητες) για να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία του υλικού. Αν πας με μεγάλη ταχύτητα λιώνει το υλικό και η λάμα δυσκολεύεται να κινηθεί. Αν την δουλέψεις λίγο θα βρεις τα "κουμπιά" της και θα χαίρεσαι να την χρησιμοποιείς!

Περίμενω και το update σου να ξέρεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάπου έχω την ίδια εποξική, οπότε δεν ζηλεύω τίποτα, είναι σαν να είμαστε στο ίδιο level. :hehe:

Πως είναι αυτοί που επειδή έχουν αυτοκόλλητο "the doctor" νομίζουν ότι ξέρουν και να οδηγούν;... :hehe:

I'm staying tuned, though :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Από χρώματα θα υπάρχει μαύρο και λευκό.. δεν έχω καταλήξει ακριβώς στα χρώματα, ίσως να είναι κάτι σε ανθρακί με άσπρο αλλά όχι έντονο άσπρο.. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το Iroko θα κρατήσει το φυσικό του χρώμα. Ίσως ένα λούστρο σε ένα κλικ πιο σκούρα απόχρωση από το φυσικό αλλά μέχρι εκεί.

Ψυγείο και ανεμιστήρας στα 120mm!

Η επιτραπέζια σέγα είναι γ@μώ τα μηχανήματα! Ίσως η συγκεκριμένη της Dremel να μην είναι top of the line αλλά σίγουρα κάνει την δουλειά της. Έχω κόψει plexiglass και πλαστικά γενικότερα, σε βγάζει ασπροπρόσωπο αλλά στην χαμηλή ταχύτητα (5 ταχύτητες) για να μην ανεβαίνει η θερμοκρασία του υλικού. Αν πας με μεγάλη ταχύτητα λιώνει το υλικό και η λάμα δυσκολεύεται να κινηθεί. Αν την δουλέψεις λίγο θα βρεις τα "κουμπιά" της και θα χαίρεσαι να την χρησιμοποιείς!

Περίμενω και το update σου να ξέρεις! :D

Την ζαχαρώνω την συγκεκριμένη Dremel και δεν χρειάζομαι top of the line. Μικροπράγματα κάνω έτσι και αλλιώς. Λίγο ο επεξεργαστής για το build, λίγο το cnc και το χοντρό plexi και όλο αναβάλλεται για αργότερα. Να δω πότε θα πάρω ένα cnc...

Τέλος πάντων, on topic ενδιαφέρον το πλάνο και θα δεις πως δένουν μεταξύ τους τα χρώματα όταν προχωρήσει περισσότερο το build φαντάζομαι.

Ανυπομονώ και εγώ για νεότερα. :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now