Nomad

Ερώτηση για ipad mini

Recommended Posts

Για σας φίλοι μου!! Μόλις χθες παρέλαβα ένα δωράκι του θείου μου από Αμερική, ipad mini 16GB. Δεν είχα ποτέ προϊόν της apple στο παρελθόν και ομολογώ πως μου αρέσει ιδιαίτερα το tabletaki!!! Σχετικά με τη φόρτιση θέλω να ρωτήσω. Από τη στιγμή που αγοράστηκε Αμερική έρχεται με φορτιστή που δεν ταιριάζει στις δικές μας υποδοχές πρίζας.

Από εκεί και πέρα δοκίμασα να συνδέσω το USB του στο laptop μου και να το φορτίσω από εκεί αλλά μου έγραφε δεν φορτίζεται σε αντίθεση με όλες τις άλλες συσκευές που έχω δοκιμάσει να φορτίσω με τον τρόπο αυτό.. Πως πρέπει να κινηθω?

Link to comment
Share on other sites

Συν ένα για το +1 του αντάπτορα. :hehe:

Προφανώς το λαπτοπ ξεμένει από ρεύμα και δε δείχνει να φορτίζει το ipad. Tip: Όταν κλείσω όμως την οθόνη έχω δει ότι φορτίζει, απλά πιο αργά. Μόλις το ξεκλειδώσεις δείχνει "not charging". Είναι σα το λαμπάκι του ψυγείου ένα πράγμα. :P

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου σπάνε τα νεύρα και το χω πάθει 2 φορές τώρα, συνήθως οι αντάπτορες χαλαρώνουν και μετά από λίγες χρήσεις πας να βγάλεις τον φορτιστή και μένει ο αντάπτορας στην πρίζα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι έγινε.

Δεν φόρτιζε το tablet όταν είχες ανοιχτό το laptop?

Νομίζω εάν βρείς θύρα USB με 2.1Α θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον αντάπτορα.

Αλλιώς με 1.1A θα φορτίζει αργά ή μάλλον normal.

[MENTION=1806]Nomad[/MENTION] κάτι τέτοιο χρειάζεσαι: Link

[MENTION=3682]Astalavista[/MENTION] πως χαλαρώνει ωρέ? Εάν τον προσέχεις δεν χαλαρώνει ποτέ.

Εγώ δεν έχω αλλάξει ποτέ αντάπτορα ούτε από πρίζα ούτε από αυτοκίνητο.

Εκτός αν τον τραβάς με μανία και χωρίς αγάπη :hehe: (βάζω στοίχημα πως

το κάνεις έτσι απ'όσο σε ξέρω :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα τι έγινε.

Δεν φόρτιζε το tablet όταν είχες ανοιχτό το laptop?

Νομίζω εάν βρείς θύρα USB με 2.1Α θα φορτίζει το ίδιο γρήγορα με τον αντάπτορα.

Αλλιώς με 1.1A θα φορτίζει αργά ή μάλλον normal.

@Nomad κάτι τέτοιο χρειάζεσαι: Link

Ναι αυτό ακριβώς δεν φόρτιζε ενώ είχα ανοιχτό το laptop. Μόλις κατέβασα το ASUS AI CHARGER τότε φόρτισε κανονικά αν και με αργή ταχύτητα. Ναι ένα τέτοιο ανταπτοράκι θα πάρω και είμαι κομπλέ! Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now