MetallicGR

Η Windows 10 build 10041 εμφανίζεται

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Windows 10 build 10041 εμφανίζεται]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft.jpg[/NEWS_IMG] Σε Ιαπωνικό website εμφανίστηκε η νεότερη μέχρι στιγμής build των Windows 10 η οποία φέρει αλλαγές τόσο στον οπτικό όσο και στον λειτουργικό τομέα.

Η νέα Technical Preview build 10041 φέρνει το semi-transparent start menu, ενώ επιτρέπει και το καρφίτσωμα κάποιας εφαρμογής που επιθυμεί ο χρήστης. Επιπλέον, το filetype RAW που χρησιμοποιείται στην ψηφιακή φωτογραφία πλέον υποστηρίζεται από το λειτουργικό σύστημα. Αξίζει να σημειωθεί ότι η εν λόγω έκδοση είναι επίσημη και διατίθεται δωρεάν από την Microsoft, σύμφωνα με χθεσινή ανάρτησή της στο blog της.

Επίσης, η Cortana αναβαθμίζεται, ενώ η αναγνώριση της γραφής έχει γίνει ακόμη πιο αποτελεσματική. Το fly-out menu των δικτύων έχει επίσης λάβει σημαντική αναβάθμιση στον οπτικό τομέα κάτι που σύμφωνα με την MS ζητήθηκε από πολύ κόσμο. Τέλος, για να λάβετε το update, αρκεί να ανοίξετε το Windows Update, ενώ θα πρέπει να ρυθμίσετε το σύστημα στο Slow ring.

[img_alt=Η Windows 10 build 10041 εμφανίζεται]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture43306.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Και σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση, θα βγουν μέσα στο καλοκαίρι, αλλά δεν είπαν ακόμα συγκεκριμένη ημερομηνία.

EDIT: Και το κορυφαίο, δωρεάν σε όσους έχουν Win 7, 8, 8.1, ακόμα και πειρατικά!

http://gizmodo.com/all-windows-10-upgrades-will-be-free-even-if-your-copy-1692096375#

Edited by Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Και σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση, θα βγουν μέσα στο καλοκαίρι, αλλά δεν είπαν ακόμα συγκεκριμένη ημερομηνία.

EDIT: Και το κορυφαίο, δωρεάν σε όσους έχουν Win 7, 8, 8.1, ακόμα και πειρατικά!

Windows 10 Upgrades Will Be Free?Even For Pirated Copies

Κατι που εχω μαθει απο παιδι... Τιποτα δεν ειναι τσαμπα...

Φατναζομαι οτι ο Gates κατι εχει παρει ως ανταλλαγμα για να μας δωσει ενα λειτουργικο σιγουρα γεματο "CIAware,FBIware,NSAware κλπ......"τσαμπα".

Δεν ειναι τυχαιο οτι ο Πουτιν εχει απαγορευσει windows σε οτι ειναι κρατικο/δημοσιο .,κατι ξερει.. :sneakiness:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απ' όσο γνωρίζω, η αναβάθμιση σε πειρατικές εκδόσεις θα είναι μόνο στην Κίνα...
Update: There are conflicting reports online about whether the free upgrade will be limited to China or not. We're still waiting for Microsoft to get back to us to confirm exactly what the deal is.

Update 2: We've not heard back from Microsoft yet, but The Verge has—and it's good news for any pirate out there, wherever you are. In a statement issued to them, Microsoft explained that "[a]nyone with a qualified device can upgrade to Windows 10, including those with pirated copies of Windows. We believe customers over time will realize the value of properly licensing Windows and we will make it easy for them to move to legitimate copies."

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω, για να απαντήσω και στον καχύποπτο [MENTION=14578]Greekrage[/MENTION], ο σκοπός είναι απλός. Να μας βάλει στο Windows Store. Έτσι, όσο περισσότεροι τα βάλουν, τόσο περισσότεροι πελάτες. Τα περί "*ware" είναι άστοχα, γιατί με ένα απλό packet analyzer βλέπεις εύκολα τι πληροφορία βγαίνει από το pc σου και αν γίνει κάτι τέτοιο, θα το κάνουν βούκινο. Όσο για τον Πούτιν, απλά δε θέλει να δίνει λεφτά στους αμερικάνους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω, για να απαντήσω και στον καχύποπτο @Greekrage, ο σκοπός είναι απλός. Να μας βάλει στο Windows Store. Έτσι, όσο περισσότεροι τα βάλουν, τόσο περισσότεροι πελάτες. Τα περί "*ware" είναι άστοχα, γιατί με ένα απλό packet analyzer βλέπεις εύκολα τι πληροφορία βγαίνει από το pc σου και αν γίνει κάτι τέτοιο, θα το κάνουν βούκινο. Όσο για τον Πούτιν, απλά δε θέλει να δίνει λεφτά στους αμερικάνους.

Φιλαρακο ελεος...

Καχυποπτος??

Εχουν δει πολλα τα ματακια μου στα πανω απο 30 χρονια που ειμαι στον χωρο.

Μην πας μακρυα...Μια λεξη ... Lenovo

Ασε το τι γινεται με τα smartphones.

Γιαυτο το καχυποπτος το κραταω ΔΙΚΙΑΟΛΟΓΗΜΕΝΑ αλλα σου επιστρεφω το ΑΦΕΛΗΣ.

Ο μεσος χρηστης σημερα εχει ενα πραγμα στο μυαλο του και αυτο ειναι... το ΤΣΑΜΠΑ...

Οποτε και βουκινο να το κανεις παλι θα το παρουν.

Φιλε μου δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα σαν ανθρωπος που ασχολεισαι με τον κοσμο της τεχνολογιας πραγματικα μου κανει εντυπωση οτι εισαι τοσο αφελης απεναντι σε αυτους που μας εχουν κλεψει καθε τι προσωπικο και ιερο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο ελεος...

Καχυποπτος??

Εχουν δει πολλα τα ματακια μου στα πανω απο 30 χρονια που ειμαι στον χωρο.

Μην πας μακρυα...Μια λεξη ... Lenovo

Ασε το τι γινεται με τα smartphones.

Γιαυτο το καχυποπτος το κραταω ΔΙΚΙΑΟΛΟΓΗΜΕΝΑ αλλα σου επιστρεφω το ΑΦΕΛΗΣ.

Ο μεσος χρηστης σημερα εχει ενα πραγμα στο μυαλο του και αυτο ειναι... το ΤΣΑΜΠΑ...

Οποτε και βουκινο να το κανεις παλι θα το παρουν.

Φιλε μου δεν ξερω τι ηλικια εχεις αλλα σαν ανθρωπος που ασχολεισαι με τον κοσμο της τεχνολογιας πραγματικα μου κανει εντυπωση οτι εισαι τοσο αφελης απεναντι σε αυτους που μας εχουν κλεψει καθε τι προσωπικο και ιερο.

Τι σου έχουν κλέψει ακριβώς για να μάθω...;

Μήπως τα έδωσες μόνος σου;

Γιατί εγώ, από το 1984 που έχω υπολογιστή, δεν μου έχει κλαπεί τίποτα, ότι έχουν το έχουν με τη θέλησή μου.

Όσον αφορά στη Lenovo και την κάθε Lenovo, όπως είδες, μαθεύτηκε. Όπως μαθεύτηκε και της Apple και της Google, και όλων αυτών που προσπαθούν να πάρουν πληροφορίες παράνομα. Αφελείς λοιπόν είναι αυτοί και όσοι τα χρησιμοποιούν με κλειστά μάτια. Ενημερώθηκα, διάβασα, ρύθμισα και δεν μου παίρνουν στοιχεία. Αν δεν έχω τη δυνατότητα να τα κόψω, τότε απλά δεν το χρησιμοποιώ. Απλό. Τώρα, για τους άλλους, δε μπορώ εγώ να τους προστατέψω, πρόβλημά τους. Αφού θέλουν τεχνολογία, ας μάθουν τι προσφέρει και με ποιό τίμημα.

Link to comment
Share on other sites

"Αφού θέλουν τεχνολογία, ας μάθουν τι προσφέρει και με ποιό τίμημα "

Axaxaxaxaxa..

Ποσοι ειναι αυτοι που μπορουν η εχουν τις γνωσεις να μαθουν και στην συνεχεια να προστατευτουν??...ενα 5%? αντε 10%..Δηλαδι με το 90% που μενει εσυ δεν πιστευεις οτι πετυχαν τον στοχο τους ??

Οσο για το "εμενα δεν με πιανουν/κλεβουν γιατι ενημερωνομαι " ....ασε το εχουμε πει ολοι αυτο και καποια στιγμη την πατισαμε ολοι....γιατι απλα η ενημερωση ερχεται καμια φορα αργα η λανθασμενα...

Μια ερωτηση μονο...

Ποιος ειναι πιο "κερδισμενος " ...ο καχυποπτος ?? η αυτος που ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ειναι καλυμμενος ?

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η λύση. Το βράδυ πριν κοιμηθούμε, γυρνάμε τη webcam να κοιτάει το ταβάνι και βγάζουμε το ethernet απ' το PC. :P :p

Οσο αστειο και να ακουγεται...δυστηχος ετσι ειναι φιλε...

Link to comment
Share on other sites

Μια είναι η λύση. Το βράδυ πριν κοιμηθούμε, γυρνάμε τη webcam να κοιτάει το ταβάνι και βγάζουμε το ethernet απ' το PC.

Δεν έχω webcam στο pc μου..και δεν είναι συνδεδεμένο με erthenet...τι κάνω εγώ μέταλο? :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να φορέσουμε και καπέλα από αλουμινόχαρτο, σκανάρουν τον εγκέφαλό μας :hehe:

Αν κάνεις βασικά πράγματα για την ασφάλεια σου μπορείς να προστατευτείς. Απλά πολύς κόσμος είτε τα αγνοεί είτε βαριέται να τα κάνει.

Back on topic please και ήρεμοι τόνοι :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω όρεξη να κανιβαλίσω τον υπολογιστή μου, τα έχει βάλει κανείς; Παίζουν όλα; Προβλήματα, ασυμβατότητες, drivers;

Έτσι όπως τα έχω στήσει τα 8.1 πλέον, θέλω 1 ώρα το πολύ να τα επαναφέρω, οπότε δε με πειράζει να πειραματιστώ, μπας και λυθούν τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω όρεξη να κανιβαλίσω τον υπολογιστή μου, τα έχει βάλει κανείς; Παίζουν όλα; Προβλήματα, ασυμβατότητες, drivers;

Έτσι όπως τα έχω στήσει τα 8.1 πλέον, θέλω 1 ώρα το πολύ να τα επαναφέρω, οπότε δε με πειράζει να πειραματιστώ, μπας και λυθούν τα προβλήματα.

Here's what's been fixed and what issues still remain in the Windows 10 10041 build | Windows Central

Link to comment
Share on other sites

Τα χω νομίζω 3 μήνες και το μόνο θέμα π έχω είναι ότι στην login screen εκεί π βάζεις τ κωδικό για να μπεις είναι ένα περίεργο γκρι πράγμα όλο το background.. Αλλα από κει κ πέρα τίποτα δουλεύουν άψογα. Μιλάω για την προηγούμενη έκδοση την 10041 δεν την έχω βάλει ακόμα.

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Τους προτελευταιους είχα στο bf4 και έπαιζε τέλεια.. Χτες έβαλα τους τελευταίους και έπαιζα hardline! Μπορώ να ανοίξω το 4 και με τους τελευταίους αν θες να σου πω κάτι. Τα 10 ξεφύγαν τελείως!!

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Τους προτελευταιους είχα στο bf4 και έπαιζε τέλεια.. Χτες έβαλα τους τελευταίους και έπαιζα hardline! Μπορώ να ανοίξω το 4 και με τους τελευταίους αν θες να σου πω κάτι. Τα 10 ξεφύγαν τελείως!!

Βασικά με ενδιαφέρει αν είχες θέμα με απόδοση και ποιούς χρησιμοποιείς. Φαντάζομαι αυτούς που είναι για 8.1, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι λέει!!!!

Μόνο από το επίσημο site της Μ$!

Στα torrents βάζουν virus, κατασκοπευτικά προγράμματα, αυτά που σου κλέβουν τις κάρτες και την ψυχή σου! Τζιζ, κακά....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now