MetallicGR

Ζαλίζουν οι συνολικές πωλήσεις της σειράς Call Of Duty

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Ζαλίζουν οι συνολικές πωλήσεις της σειράς Call Of Duty]http://www.hwbox.gr/images/news_images/fps3.jpg[/NEWS_IMG] Βρείτε καρέκλα να καθίσετε, για να δείτε τις συνολικές πωλήσεις και μερικά ενδιαφέροντα facts της δημοφιλούς σειράς βιντεοπαιχνιδιών Call Of Duty.

Με αφορμή το Call Of Duty Championship που λαμβάνει χώρα στο Los Angeles (27 με 29 Μαρτίου), η Activision αποφάσισε να μας δείξει πόσο προκομμένο είναι το τέκνο της και συγκεκριμένα τι επιδόσεις πέτυχε την πρώτη δεκαετία της ζωής του. 175 εκατομμύρια τεμάχια έχουν πουληθεί σε όλο τον κόσμο και σε όλες τις πλατφόρμες ενώ έχουν πραγματοποιηθεί πάνω από 100 δισεκατομμύρια online matches. Οι παίκτες αυτών έχουν κερδίσει πάνω από 579 δισεκατομμύρια in-game awards, ενώ όπως πάντα η χαρά κρύβεται στις λιγότερο σημαντικές λεπτομέρειες, με την Activision να μας ενημερώνει πως οι παίκτες έχουν χρησιμοποιήσει πάνω από 300 δις χειροβομβίδες. Ένα ευρώ για κάθε μια να μας έδιναν, θα 'χαμε λύσει τα προβλήματά μας.

[img_alt=Ζαλίζουν οι συνολικές πωλήσεις της σειράς Call Of Duty]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture43765.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που διαβάζω κάτι τέτοια, αμέσως φέρνω στο μυαλό μου δύο videos

Τα παιδιά μου θα τα μάθω να μη βλασφημούν. Δε θα βρίζουν τα θεία και δε θα λένε ποτε cod (φτου φτου φτου).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία στατιστικά!!!

Μπήκα τις προάλλες να παίξω κανα game νταξ. Στο δεκάλεπτο έκανα log out χαχαχα :P δεν παλεύεται το θέμα με τα μικρόφωνα και τα μωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα γραφικά αλλά ιστορίες σαν τα modern warfare είναι υπερτατες για μένα. Κανένα bf δεν θέλω να το ξανά τερματίσω ενω τα περισσότερα cod τα έχω παίξει ξανά κ ξανά..

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

νταξει καλο και το bf με τα 10tick servers [γελανε και οι πετρες]

αλλα

το promod γατακια δεν το επιασε ποτε μα ποτε μα ποτε

Μη συγκρίνουμε την π@τσα με τη βούρτσα...

Από την άλλη, για τα 10ticks, καλό είναι να ενημερωθείς και λίγο, μη σε κοροϊδεύει κανένας

Edited by Wizard!
Link to comment
Share on other sites

νταξει καλο και το bf με τα 10tick servers [γελανε και οι πετρες]

αλλα

το promod γατακια δεν το επιασε ποτε μα ποτε μα ποτε

still cs>all

μαλλον εισαι πολυ νεος για να εχεις δει αυτο :P

[video=youtube;6vAnXDWPX7E]

btw ποτε δεν μπορεσα να συνιθισω το strafe blur του cod και δεν μπορεσα να το παιξω

Link to comment
Share on other sites

Μη συγκρίνουμε την π@τσα με τη βούρτσα...

Από την άλλη, για τα 10ticks, καλό είναι να ενημερωθείς και λίγο, μη σε κοροϊδεύει κανένας

γυρω στο 6 αναφερει οτι με την καμερα στα 60fps ειναι προφανες οτι ενας 128tick server θα εχει στειλει τα δεδομενα πολυ πιο γρηγορα αποτι μπορει να πιασει η καμερα .

επισης ανεφερε μοναχα τα settings των server και αυτα μεχρι ενος σημειου , του tickrate .

δεν εκανε καμια αναφορα στα settings των 2 pc που τεσταρε , αν ειχε μεινει με τα default , hell yea δεν δεχομαι σχεδον καμια μετρηση

μετρανε και τα graphics που ο τυπας εμφανως και τα εχει αυξημενα και αποδεδειγμενα το antialiasing και το shadow ανεβαζουν το input delay κατα μερικα ms .

απο κει και περα εγω που εχω 144hz Monitor εχω ακομα χαμηλοτερο delay και η διαφορα του registry σε εναν γερμανικο 128αρη και σε εναν ελληνικο 128αρη [15ping vs 55]

ειναι κατι παραπανω απο εμφανης .

τωρα το να συγκρινουμε ενα αξιολογο compe fps με ενα pubhero like game που ειναι διασκεδαστικοτατο και απαιτει και συγκεκριμενα skillz ειναι ξεκαθαρα αδικο προς το δευτερο .

εγω συγκρινα το cod4 που και casual oriented ηταν αλλα ειχε και την compe του κοινοτητα .

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση έγινε με τις ίδιες ρυθμίσεις. Στο BF4, antialising & shadows δεν ανεβάζουν το input delay. Αν το παθαίνει το CS, μάλλον είναι λόγω της γηραιάς μηχανής του.

Τώρα, αν δε θεωρείς αξιόλογο compe το BF4, πάω πάσο. Δεν έχω να συζητήσω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

τι θεωρεις compe σκηνη ?

δεν ειπα οτι δεν το θεωρω αξιολογο game , ειπα οτι δεν εχει compe σκηνη .

και το quake live ειναι απιστευτο game και εχει μια ημινεκρη σκηνη , τι να κανουμε? thats the way it iz .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now