MetallicGR

Samsung Galaxy S6 Edge: Το ίδιο ευλύγιστο με το iPhone 6 Plus

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Samsung Galaxy S6 Edge: Το ίδιο ευλύγιστο με το iPhone 6 Plus]http://www.hwbox.gr/images/news_images/samsung4.jpg[/NEWS_IMG] Μπορεί η Samsung να αναφερόταν συχνά στο Facebook για την "ευλύγιστη φύση" του iPhone 6 (Plus), όμως σύμφωνα με αναφορές, το 6 Edge αποδεικνύεται ελάχιστα πιο ευάλωτο από τον ανταγωνιστή του.

Συγκεκριμένα σε δοκιμές που πραγματοποίησε το SquareTrade με το ειδικό μηχάνημα που διαθέτει, βρήκε πως το νέο Samsung Galaxy S6 Edge που αποκαλύφθηκε πρόσφατα από την Κορεάτικη εταιρεία άντεξε στις πιέσεις 50 περίπου κιλών, αριθμός ακριβός ίδιος με το iPhone 6 Plus. Αξιοσημείωτο δε, είναι το γεγονός ότι το 6 Plus της Apple απλά λύγισε στην πίεση των συγκεκριμένων κιλών, ενώ αντίθετα η κυρτή οθόνη της συσκευής της Samsung ράγισε.

Η Samsung χρησιμοποίησε Gorilla Glass και ένα κράμα για τη κατασκευή του 6 Edge, κάτι που φάνηκε από τις δοκιμές που έχουν αναφερθεί στο διαδίκτυο. Στο test, εκτός από τα δύο προαναφερθέντα smartphones, συμμετείχε και το One M9 της HTC το οποίο λύγισε στα 54 κιλά συσσωρευμένου βάρους. Τέλος, αξίζει να σημειωθεί, ότι το iPhone 6 καταστράφηκε ολοσχερώς στα 81 κιλά, το 6 Edge στα 67 κιλά, ενώ το One M9 στα 54 κιλά, τα οποία ήταν και αυτά που κατέστησαν το smartphone εντελώς άχρηστο.

[img_alt=Samsung Galaxy S6 Edge: Το ίδιο ευλύγιστο με το iPhone 6 Plus]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture44059.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

με τι ασχολειται ο κοσμος :hehe:

Αν δεν επιβιώνει στο μιξερ του top gear με τον v12 δεν αξίζει μία το κινητό..

Σε λίγο καιρό θα βάλω αγγελία ξανά hw μακριά εσύ!!!! Ή μάλλον θα σε δωροδοκήσω! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επιβιώνει στο μιξερ του top gear με τον v12 δεν αξίζει μία το κινητό..

Σε λίγο καιρό θα βάλω αγγελία ξανά hw μακριά εσύ!!!! Ή μάλλον θα σε δωροδοκήσω! :hehe:

θα ειμαι αντικειμενικος και αμεροληπτος οπως πάντα :hehe:

στειλε μου ΠΜ πριν :hehe:

Link to comment
Share on other sites

θα ειμαι αντικειμενικος και αμεροληπτος οπως πάντα :hehe:

Ναι ναι καταστροφέας!!

στειλε μου ΠΜ πριν

30% προμήθεια..ο άλλος έβαλε 380 ευρώ τον 4930k οπότε ο δικός μου επειδή είναι συλλεκτικό κομμάτι θα τον πουλήσω στην αρχική του τιμή..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κάποιο λόγο δεν πείθομαι. Το μοντέλο της apple λύγιζε με το χέρι, και είχε αστοχία σχεδίασης με μια βίδα που υπήρχε εσωτερικά και αδυνάτιζε την αντοχή του σκελετού σε συγκεκριμένο σημείο. Ο ομοιόμορφος τρόπος που εφαρμόζουν την πίεση, δεν προσομοιώνει την πίεση σε μια τσέπη όταν κάτσεις.

Θα δούμε όταν κυκλοφορήσει το κινητό, και μπει σε τσέπες.

Link to comment
Share on other sites

Ευλύγιστο λέει. Σε ελεύθερη μετάφραση και επίσημα το πρώτο κινητό για κουνιστούς

Νομίζω έχουμε έναν τέτοιο που έκατσε κ λύγισε το τηλ του..μα πραγματικά ποιος άλλος εκτός τον [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] βάζει το κινητό στο κ... του? :hehe:

Ευτυχώς που άλλαξα στρατόπεδο @venisk

Άντε ξεκίνα το oc και στους apu να ολοκληρωθεί η αλλαγή! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now