jax7480

PS4 αγορά

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Θέλω μία βοήθεια σχετικά με κονσόλα PS4.

Ήθελα να ρωτήσω τι προυποθέσεις έχει η PS4 κονσόλα για να δουλέψει αλλά και κάποιες ερωτήσεις που με απασχολούν πριν προβώ σε αγορά (όχι για μένα).

Δηλαδή, θέλει flat TV οπωσδήποτε;

Θέλει Internet οπωσδήποτε? Ασύρματο ή ενσύρματο?

Θέλει Full HD τηλεόραση ή απλή HD?

Οι controllers είναι ασύρματοι; και αν είναι θέλουν φόρτισμα; οι μπαταρίες μπορούν να αλλαχτούν; παίρνουν απλές επαναφορτιζόμενες ή έχουν δικού τους τύπου μπαταρίες;

Επίσης βλέπω αρκετές διαφορές στις τιμές;

Ένα μεταχειρισμένο σετ με 2 controllers πόσο κοστίζει;

Υπάρχουν διαφορετικές εκδόσης της κονσόλας και ποιες είναι αυτές;

Τι διαφορές υπάρχουν μεταξύ τους;

Ευχαριστω εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει το public πολυ καλη προσφορα για το πασχα, κοιταξε το! Για μεταχειρισμενα ενα 300+ πιστευω θα το βρεις.

Mονο HDMI out εχει οποτε καταλαβαινεις τι TV χρειαζεσαι.

Το νετ το χρειαζεσαι μονο για τα update (τα κανεις και απο usb) και αν θελεις να παιξεις online (με συνδρομη)

Τα controllers ειναι ασυρματα και φορτιζουν με mini usb (εγω τα φορτιζω απο το φορτιστη του nexus 5)

Εχουν μεσα μπαταρια την οποια αν πιανουν τα χερια σου την αλλαζεις με μεγαλυτερες που εχουν ηδη κυκλοφορισει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχει το public πολυ καλη προσφορα για το πασχα, κοιταξε το!

Στο Όσλο που ειναι ο Ζαχος δεν εχει Public :hehe:

εκτος αν θα ερθει Ελλαδα για Πάσχα :D

Link to comment
Share on other sites

Βασικα η αγορα Ελλαδα θα γινει. Για τα ανηψια μου το θελω. Απλα βλεπω πως θα χρειαστει να τους παρω και τηλεοραση.

Μνημείο θα σου κτίσουν τα ανίψια Ζάχο :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλά το S8 για εδώ το έχω ξεχάσει.

Κανένα Α8 4.2 κι αν...

Για μεταχειρώ κι εγώ δεν το βλέπω. Μάλλον θα τους πάρω για τώρα το Πάσχα την τηλεόραση και όταν κλείσουν τα σχολεία για καλοκαίρι το PS4.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα τους πάρω για τώρα το Πάσχα την τηλεόραση και όταν κλείσουν τα σχολεία για καλοκαίρι το PS4.

Κρίμα είναι τα παδιά ρε..ή πάρτα και τα 2 ή πάρε τους κάτι άλλο για πάσχα..τι να την κάνουν σκέτη την tv.

Link to comment
Share on other sites

...μόνο βιβλία μην τους πάρεις. Καλά και άγια τα βιβλία αλλά don't be that guy. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ

Θα το κρατήσω να τους το δείξω!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τα πιτσιρίκια δεν θα ασχοληθούν τόσο με τις λεπτομέρειες (για αυτά λεπτομέρεις είναι αν το ΑΑ θα δουλεύει σωστά στην κονσόλα, αν δεν θα είναι φουλ HD η εικόνα, στα ποσα HZ θα κλειδώνει με πιο σάπια ΤV η κονσόλα κλπ). Θα αρπάξουν τα χειριστήρια και θα δώσουν πόνο.

Παρτους τώρα την κονσόλα και το καλοκαίρι σκάει και η TV σαν major update που θα τους φανεί οτι έχουν και καινούργια κονσόλα :hehe:

Συνεννοήσου όμως και με τους γονείς αν θα τους απασχολήσει από τα μαθήματά τους ή οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ααααααααααααααααααααχ.....amd happy medium all around κονσόλα..σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας....Πάρτους ένα pc με intel να μπουν στο σωστό δρόμο!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Συνεννοήσου όμως και με τους γονείς αν θα τους απασχολήσει από τα μαθήματά τους ή οτιδήποτε.

Ακόμα θυμάμαι πόσο χάρηκα όταν η ξαδέρφη μου μου εκανε δώρο το PS2 τον Απρίλη του 2003, Πάσχα της 1ης Γυμνασίου. Πέσανε τρελά guide lines στο σπίτι για να μην ξεφύγω από το σωστό δρόμο :hehe: Έπαιζα κάνα Splinter Cell και Kingdom Hearts οπότε δεν είχα πρόβλημα. Μέχρι που έφτασε το καλοκαίρι και μου έφερε ο bro από Αγγλία Gran Turismo 3 και Grand Theft Auto 3. Εκεί ξέχασα τι πάει να πει social life :hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα θυμάμαι πόσο χάρηκα όταν η ξαδέρφη μου μου εκανε δώρο το PS2 τον Απρίλη του 2003, Πάσχα της 1ης Γυμνασίου. Μέχρι που έφτασε το καλοκαίρι και μου έφερε ο bro από Αγγλία Gran Turismo 3 και Grand Theft Auto 3. Εκεί ξέχασα τι πάει να πει social life :hehe::hehe:

Από τότε το έριξες στο αληθινό drifting δηλαδή; :shifty:

[MENTION=230]AMDnord[/MENTION] , πες εσύ που ξέρεις τον Γιώργο καλύτερα..

:victory:...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να τους πάρω το PS4 με 2ο controller.

Για πείτε για τα παιχνίδια.

Θέλω να τους πάρω 2-3 τίτλους να έχουν να ασχοληθούν.

Τι προτείνετε;

Ηλικίες είπαμε είναι 9 και 7.

Σκεφτόμουν το τελευταίο Assassins Creed (γιατί το γουστάρει ο μεγάλος), το GTA V και το Grand Turismo 6.

Από τα 2 πρώτα, παίζει κάποιο σε διπλό (δηλαδή δύο παίκτες ταυτόχρονα)?

Link to comment
Share on other sites

Από μικρός πρέπει να μαθαίνεις σωστά..έτσι θα ξέρουν τα παιδιά να μην παίζουν lol wow dota κ άλλες επικές βλακείες αργότερα! Εύγε Ζάχο!

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα είναι single player, και γι αυτές τις ηλικίες δεν θα το πρότεινα... To Grand Turismo παίζει split screen.

Όπως είπα το Assassins Creed δεν βγαίνει γιατί το γουστάρει ο μεγάλος.

Για το GTA V έχω ενδοιασμούς. Κάτι άλλο που να παίζει διπλό;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now