MetallicGR

Φήμη: Σε 7 DVDs η PC έκδοση του GTA 5

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Φήμη: Σε 7 DVDs η PC έκδοση του GTA 5]http://www.hwbox.gr/images/news_images/action3.jpg[/NEWS_IMG] Η επερχόμενη φυσική έκδοση για PC του Grand Theft Auto V θα κυκλοφορήσει σε 7 DVDs, σύμφωνα με την παρακάτω εικόνα, η οποία εμφανίστηκε νωρίτερα στο Reddit.

Επιπλέον, μια άλλη φωτογραφία (από την εν λόγω έκδοση του τίτλου) εμφανίστηκε στο Twitter την Τετάρτη το απόγευμα. Προφανώς προέρχεται από κάποια αλυσίδα που προετοιμάζεται για τις 14 Απριλίου, όπου και αναμένεται η κυκλοφορία του τίτλου. Παρόλο που οι εικόνες έχουν δημοσιευθεί σε πολλά Μέσα του εξωτερικού, η Rockstar δεν έχει τοποθετηθεί επίσημα επί του θέματος και ως εκ τούτου, θα πρέπει να λάβουμε την παραπάνω πληροφορία μόνο ως φήμη.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι ο όγκος των αρχείων της έκδοσης του τίτλου για PC θα είναι 65GB, κάτι που σημαίνει ότι η εγκατάσταση του GTA V είναι κατά πολύ «μεγαλύτερη» από το GTA IV (16GB) που κυκλοφόρησε το 2008. Όπως και να 'χει, μέχρι να τοποθετηθεί ο τίτλος στα ράφια των καταστημάτων θα έχουμε γίνει σοφότεροι.

[img_alt=Φήμη: Σε 7 DVDs η PC έκδοση του GTA 5]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture44342.png[/img_alt]

[img_alt=Φήμη: Σε 7 DVDs η PC έκδοση του GTA 5]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture44341.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που είχα πάει σε έναν κολλητό, ο οποίος μόλις είχε αγοράσει ένα i486 DX στα 40MHz και κάναμε εγκατάσταση το Falcon 2.0 που ήταν 24 δισκέτες 1.44"

Αφού τέλειωσε η αντιγραφή, έκανε extraction και μετά από περίπου 1 ώρα κι ενώ νομίζαμε ότι είχε κολλήσει, έγινε τσαφ στο ρεύμα...

Είναι δυνατόν.. 7 DVD ???

Καλύτερα να το έδιναν σε USB disk 80GB, χαμηλότερο κόστος θα είχε και σημαντικότερα πιό εύκολο στην εγκατάσταση...

Edited by Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λίγο fail τα 7 DVD, αλλά πόσοι έχουν blue ray για να το βγαζαν εκεί? Τεσπ, δεν έχω ασχοληθεί με GTA στο παρελθον αυτό θα το δοκιμάσω να δουμε τι θα δούμε. :P

Link to comment
Share on other sites

Ένας εξωτερικός δίσκος 80GB θα κόστιζε ελάχιστα και θα ήταν σαφώς πιό γρήγορος από τα DVD/BR.

Για να μη σου πω, ότι θα ήταν καλύτερο να είναι και portable, και να έτρεχες μόνο ένα script για τις ρυθμίσεις (registry, activation, κλπ).

Εκτός αυτού, σκέψου κι αυτούς που θα πάρουν τη Digital Edition... Θα κατεβάσουν 65GB ??? Ελπίζω να τους αφήσει να κάνουν preload καμιά εβδομάδα νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού, σκέψου κι αυτούς που θα πάρουν τη Digital Edition... Θα κατεβάσουν 65GB ??? Ελπίζω να τους αφήσει να κάνουν preload καμιά εβδομάδα νωρίτερα...

Δεν θα το αγόραζα αλλά 65gb δεν είναι και τόσα πολλά..συμφωνώ πάντως ότι είναι ηλίθιο που το δίνουν σε dvd όπως και το bf hardline που είχε 5 dvd μέσα..

Link to comment
Share on other sites

Το τέλος των physical media έρχεται... Μόλις υιοθετηθούν συνδέσεις μεγαλύτερες των 30Mbps.

Προσωπικά με την 50άρα VDSL δεν θα είχα πρόβλημα να κατεβάσω 65GB, ειδικά άμα είναι direct download.

Αλλά 7 DVD είναι ανέκδοτο.

Link to comment
Share on other sites

50αρα VDSL, δε θα είχα πρόβλημα, κλπ...

Τι να πω κι εγώ που είμαι με 4mbps ; Δηλαδή δε δικαιούμαι να το έχω ή θα πρέπει να περιμένω 46 ώρες στην καλύτερη περίπτωση, όπου δε θα έχω internet; (υπολογισμένο με τη μέγιστη ταχύτητα της γραμμής μου)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now