MetallicGR

Η Logitech φεύγει από την παραγωγή OEM Ποντικιών

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Logitech φεύγει από την παραγωγή OEM Ποντικιών]http://www.hwbox.gr/images/news_images/logitech.jpg[/NEWS_IMG] Κυρίως λόγω της μειωμένης ζήτησης όπως ανέφερε χαρακτηριστικά ο CEO της Logitech, Bracken Darrell.

Συγκεκριμένα το πρώτο τρίμηνο του 2015 έκλεισε με $14,5 εκ. δολάρια σε κέρδη, την ίδια στιγμή που πέρυσι την ίδια εποχή, η εταιρεία κατάφερε $21.8 εκ. Η εταιρεία αναφέρει πως θα φύγει από την αγορά OEM κυρίως λόγω της χαμηλής ζήτησης από τους PC Makers την τελευταία περίοδο και παράλληλα θα αυξήσει τις τιμές της εκτός από την αγορά της Αμερικής, ενώ λέγεται ότι στην Ευρώπη θα υπάρξει αύξηση μέχρι και 13% ανάλογα την χώρα και θα λάβουν χώρα από αυτό το τρίμηνο.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Logitech δε θα σταματήσει να κυκλοφορεί στην αγορά ποντίκια Logitech, καθώς η είδηση αναφέρεται στα OEM που κατασκευάζει για τρίτους.

[img_alt=Η Logitech φεύγει από την παραγωγή OEM Ποντικιών]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture44871.png[/img_alt]

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

που το πιασες και το ψαχνω?????????????? :hehe:

Φίλε είχε πέρασμα, με το που βουτήξαμε ήρθαν μόνα τους πάνω στο ψαροντούφεκό μας :hehe:

/ από amazon.de νομίζω ήταν το ...πιασμένο ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μετά τα προβληματικά buttons που είχα σερί σε ποντίκια της κι αφού έπιασα (στο γραφείο μου) το Mionix Naos, δεν υπάρχει επιστροφή, παρόλο που Logitech ήταν το 1ο μου ποντίκι κάπου στο 1990 και όλα τα ποντίκια μου από εκεί και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ακριβά σε σχέση με τα "κινέζικα" έχουν μειωμένη ζήτηση.

Ειδικά όταν μιλάμε για OEM καταστάσεις που όλοι κοιτάνε το 3 δεκαδικό ψηφίο μετά την υποδιαστολή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now