kjtzemis

Dualshock 4 σε pc

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους και καλο μηνα να εχουμε.

Θα ηθελα την βοηθεια σας, βεβαια δεν ξερω κατα ποσο θα μπορεσετε να μου την δωσετε αλλα ειπα να το ποσταρω μπας και τυχει να το δει κανενας που το εχει κανει.

Οτι λεει ο τιτλος,θελω να συνδεσω το dualshock 4 σε pc, σε αλλα φορουμ (ινσομνια) το εχουν κανει καμποσα ατομα αλλα δεν δινουν πουθενα απαντησεις/πληροφοριες παρα μονο γενικοτητες, το μονο που μου ειπαν ειναι οτι γινετε με το ds4windows εγω το κατεβασα αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη.

Γιαυτο λοιπον αν υπαρχει καποιο παλικαρι απο εδω μεσα που το εχει καταφερει θα του ημουν ευγνωμων αν με βοηθουσε για να κανω αυτη την ριμαδα την συνδεση διοτι το εχω το joystick απο προχθες της Τριτη το πηρα γιαυτο τον λογο για να μπορεσω να παιξω στο pc μιας και δεν εχω ps4 και επειδη μαρεσε παρα πολυ απο την στιγμη που το ειδα, ειναι κριμα λοιπον να παει χαμενο ή να το στειλω για πουλημα.

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.:biggrin-new:

Link to comment
Share on other sites

Το googleαρα και εγώ είδα και κάτι βίντεο στο youtube αλλά και παλι δεν είχα βγάλει άκρη γτ ο καθένας κανει και διαφορετικά πραγματα και επίσης δεν λέει κανένας αναλυτικά τις οδηγίες.

Είναι το ds4windows περνας και τους official drivers απτό x360 λέει και ενα obb το οποίο ουτε ξέρω το είναι... Τα έκανα άνοιξα το ds4win αλλά εκεί μέσα χάθηκα.

Τι θα φάω;τι είναι το adware; :S

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό το βηντεο

εγώ τα κατάφερα με ps3 λογικά θα δουλεύει και αυτό! Για ΒΤ αγόρασα απο τα public ένα Belkin mini 4v 15E ...και δούλεψε μια χαρά αν και του έβαλα τους drives που λέει αυτός με τους μαμά δε δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε πιστά το βίντεο που πόσταρε ο [MENTION=5003]DManos[/MENTION]! Όλα τα αρχεία είναι στο description του βίντεο, τα κατεβάζεις και μετά ακολουθείς ότι σου λέει εκείνος.

Το θέλεις με bluetooth ή με καλώδιο; Για το πρώτο, πάρε ένα φτηνό dongle και θα κάνεις την δουλειά σου. Το λέω γιατί ένα από τα προγράμματα σου αντικαθιστά τον driver του bluetooth με αποτέλεσμα να μην αναγνωρίζεται πουθενά αλλού, αλλά λειτουργεί αποκλειστικά σαν link για τα χειριστήρια.

Σε 2 pc που το έχω κάνει παίζει ασύρματα απροβλημάτιστα (μάλιστα το ένα είναι DS4 και το άλλο DS3). Το πρόβλημα που είχα στο δικό μου pc είναι ότι το service δεν ξεκινάει από μόνο του, και πρέπει να το ξεκινάω εγώ χειροκίνητα, αλλά μικρό το κακό.

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κάνω.

Ενσύρματα θέλω να το λειτουργω...υπάρχει άλλος τροπος απο αυτόν στο βίντεο για ενσύρματη σύνδεση;μήπως δεν πρεπει να περάσω κάποια αρχεία για να λειτουργήσει με καλώδιο;

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παλικαρια, επανερχομαι στο συγκεκριμενο θεμα γτ μολις χθες καταφερα να αγορασω bluetooth μπας και καταφερω να το συνδεσω γτ ενσυρματα δεν τα καταφερα.

Λοιπον ακολουθω πιστα τις οδηγιες του παραπανω βιντεο που δημοσιευσε ο συμφορουμιτης [MENTION=5003]DManos[/MENTION], πριν ξεκινησω να κανω τα drivers του ds4/bt με το zadig περναω τους drivers x360 controller μετα τα υπολλοιπα προγραμματα, αργοτερα κανω οτι ακριβως εδειχνε στο βιντεο με το zadig το κλεινω και ανοιγω το SCP Driver,κανω οτι ακριβως κανει και το παλικαρι μου βγαζει install succeded αλλα απο κατω δεν μου εμφανιζει SCP DS3 Service οπως εμφανιζει σε αυτον,τεσπα λεω μπορει και να μην το εμφανιζει και ειναι η ωρα που στο βιντεο ανοιγει το SCP Monitor για να δει την κινηση, εμενα ειναι ολα νεκρα δεν μου εμφανιζει καμια κινηση εκει μεσα...το προσπερναω γτ νομιζω πως ελεγε μονο για usb και παω να δωσω την εντολη στο command prompt δινω την εντολη που δινει και αυτος δλδ net stop "SCP DS3 Service" αλλα μου λεει οτι η ονομασια δεν ειναι εγκυρη και αυτο λογικα το κανει επειδη οταν πατησα install στο SCP Driver δεν μου εμφανισε οτι εγκαταστηθηκε η συγκεκριμενη εφαρμογη.

Τι πρεπει να κανω ρε παιδια γτ μεχει κουρασει αυτο το θεμα, ειπα να αγορασω bluetooth για να τελειωνουν τα προβληματα και τωρα δημιουργουντε αλλα.

πφφφ αν καποιος απο εσας το εχει κανει ας ριξει λιγο φως.

Ευχαριστω προκαταβολικα. :)

Link to comment
Share on other sites

Host address έχει βγάλει? Αν όχι κάτι δεν εγκατέστησε σωστά. Πρέπει να λεει κατω απο το Succeeded scd ds3 service αλλιως δε θα παιξει...Πρωτα συνδεσετο με το usb καλωδιο και μετα με το ΒΤ! δεν θα παιξει με την μια με ΒΤ! φυσικα τα κανεις ολα εκκινηση σαν admin.

Το service αυτο το τρεχει με το που ξεκινανε τα windows οποτε το προγραμμα δε spc ds3 δεν χρειαζετε καν να το τρεχεις καθε φορα πρεπει μαλλον να το ξυπναει το ΒΤ.

δοκιμασε να τα κανεις ολη την διαδικασια μεσα σε ενα φακελο στο C και καντα extract εκει μεσα μετα καντα ολα ξανα ενα zip η rar σβυσε ολα τα προηγουμενα και κρατα μονο αυτα που εκανες εσυ. Μετα ξανα ολα απο την αρχη extract και παει λεγοντας....

ειναι λιγο φασαρια αλλα γινετε θα γλυτωσεις και 50ε ...

Link to comment
Share on other sites

Το host address να φανταστώ το βλέπεις απτό scp monitor;αν ναι εκεί δεν υπήρχε κινηση.όχι δεν έλεγε succeeded ds3 servise έλεγε σκέτο success και γιαυτό μετα δεν έβρισκε την εντολή απο την γραμμή εντολών.

Πρωτα σύνδεση το ds4 με usb έβαλα drivers 360, μετα πέρασα τους drivers μέσα απο το scp server και μετα το ίδιο για το βluetooth δλδ οτι έκανε στο βίντεο ο τύπος.θα δοκιμασω αυτά με τα extract που ειπες και θα ξανά επανελθω.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα σύνδεση το ds4 με usb έβαλα drivers 360, μετα πέρασα τους drivers μέσα απο το scp server και μετα το ίδιο για το βluetooth δλδ οτι έκανε στο βίντεο ο τύπος.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν λεει κατι αυτος για τους 360 drivers... σιγουρα τους θελει? γιατι δεν λεει ομως

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα σύνδεση το ds4 με usb έβαλα drivers 360, μετα πέρασα τους drivers μέσα απο το scp server και μετα το ίδιο για το βluetooth δλδ οτι έκανε στο βίντεο ο τύπος.

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν λεει κατι σε αυτο το βηντεο για τους 360 drivers...

1.βγαλε τους 360

2.βαλε το ds4 στο pc να βαλει τους νορμαλ drivers

3.Install 360 drivers

δες εδω μονο τα αρχικα βασικα μας ενδιαφερουν

Link to comment
Share on other sites

Λεει πριν ανοίξει τον scp server οτι τα βάζουμε αυτα τα προγραμματα αλλά δεν τα δείχνει στο βίντεο γτ τα έχει ειδη περασμένα στο pc του.

Όταν λες τους Νορμάλ drivers έννοεις να βάλω και να κάνω τους drivers του ds4 πρωτα μέσω scp server και μετα να περάσω τους 360;

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεει πριν ανοίξει τον scp server οτι τα βάζουμε αυτα τα προγραμματα αλλά δεν τα δείχνει στο βίντεο γτ τα έχει ειδη περασμένα στο pc του.

Όταν λες τους Νορμάλ drivers έννοεις να βάλω και να κάνω τους drivers του ds4 πρωτα μέσω scp server και μετα να περάσω τους 360;

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλα το συνδεεις δεν βαζεις εσυ κατι μονο του βαζει οτι θελει ναι και μετα βαλε τους 360 λεει κιολας στο παραπανω βηντεο οτι το βημα αυτο ειναι σημαντικο! και μετα το βγαζεις απο το pc το συνδεεις ξανα μολις εχει βαλει ολα τα αλλα με usb πρωτα και μετα με ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βγάλω άκρη με το συγκεκριμένο οποτε το παραταω δεν μπορουσα να κάνω και uninstall τους 360 drivers γτ τα windows μου να μην πω τι κανουν τον τελευταιο καιρό και βγάζει error, οποτε το αφήνω.

Με το motionjoy θα τα καταφέρω λέτε που το ξέρω κιόλας γτ έτσι είχα συνδέσει το ds3;

EDIT:Τελικα τα καταφερα μεσω του συγκεκριμενου βιντεο.

EDIT2: Μια ερωτηση, οκ ολα μια χαρα επαιζε το ds4 το κλεινω το προγραμματακι που λεει οτι ειναι συνδεδεμενο και εχει και την ενδειξη την μπαταριας, πριν το κλεισω ελεγε true (BT) αφου το εκλεισα και εκανα παλι την διαδικασια για να το συνδεσω ανοιγω το προγραμμα και εχει βρει ασυρματα το ds4 το bt dongle αναβοσβηνει (που σημαινει πως εχει ποιασει την συσκευη) αλλα αυτη την φορα λεει false (BT) δοκιμασα να μπω να παιξω και επαιζε κανονικοτατα, ποια η διαφορα λοιπον απο true σε false δεν γινετε κατι σωστα?πρεπει να κανω κατι αλλο?

Στάλθηκε από το Lenovo S850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kjtzemis
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now