MetallicGR

Ελκυστική προσφορά περιμένει του χρήστες με πειρατικά Windows

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Ελκυστική προσφορά περιμένει του χρήστες με πειρατικά Windows]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft.jpg[/NEWS_IMG] Η Microsoft αναφέρει σε σχετικό blog post της, την πολιτική που θα ακολουθήσει με τα πειρατικά και τα αυθεντικά Windows καθώς και τον τρόπο αναβάθμισης σε Windows 10.

Συγκεκριμένα οι χρήστες με αυθεντικά Windows 7 ή 8.1 θα μπορούν να αναβαθμίσουν χωρίς καμία χρέωση στα 10 και θα συνεχίζουν να λαμβάνουν υποστήριξη και updates καθ' όλη τη διάρκεια ζωής του υπολογιστή ή της συσκευής. Επίσης αναφέρει πως εάν για κάποιον λόγο η Microsoft εντοπίσει Windows τα οποία φαίνονται παραποιημένα με κάθε τρόπο, θα διατηρεί το δικαίωμα να προσαρμόζει έναν watermark πάνω από το ρολόι, όμως συμπλήρωσε αλλά θα δώσει την ευκαιρία σε αυτούς τους χρήστες που χρησιμοποιούν μη αυθεντικά Windows να αναβαθμίσουν στα ακόμη υπό ανάπτυξη Windows 10 με σημαντική έκπτωση με αντάλλαγμα, καλύτερη υποστήριξη μελλοντικά.

Παράλληλα, τόνισε για άλλη μια φορά τους κινδύνους από την αγορά ενός OEM PC με πειρατικά Windows, προτρέποντας τους αγοραστές στην άμεση απαίτηση για την αλλαγή του με μια συσκευή/υπολογιστή με αυθεντικά Windows.

[img_alt=Ελκυστική προσφορά περιμένει του χρήστες με πειρατικά Windows]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture45764.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Αρα το ενα ζητούμενο θα είναι "Αν" καταφέρει να τα εντοπίσει και το δεύτερο ποσο σημαντική θα είναι αυτή η έκπτωση που μιλάει.

Με 19,90? θα τα αγόραζα πάντως. :P

Link to comment
Share on other sites

Αρα το ενα ζητούμενο θα είναι "Αν" καταφέρει να τα εντοπίσει και το δεύτερο ποσο σημαντική θα είναι αυτή η έκπτωση που μιλάει.

Με 19,90? θα τα αγόραζα πάντως. :P

Το να εντοπίσει τις παράνομες κόπιες πιστεύω ότι είναι το μόνο εύκολο για την Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι πήρα τα 8.0. Με 17-18?. Τα θεώρησα ελάχιστα για να μην τα δώσω, σε αντίθεση με τα 180? που ζητούσε για τα Vista, αλλά ευτυχώς τα είχα πάρει με 35?

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ελκυστικό για κάποιον που δεν έχει πληρώσει είναι να μην πληρώσει πάλι.

Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Πάντως αν κάνει καλή τιμή όπως είχε κάνει με τα Windows 8 (για τον πρώτο 1-1.5 μήνα τα έδινε 30 ευρώ για υπολογιστές χωρίς λειτουργικό σύστημα αν θυμάμαι καλά), εγώ θα τα τσιμπήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι πήρα τα 8.0. Με 17-18?. Τα θεώρησα ελάχιστα για να μην τα δώσω, σε αντίθεση με τα 180? που ζητούσε για τα Vista, αλλά ευτυχώς τα είχα πάρει με 35?

Δεν αγόρασα τα vista και μου χάρισαν τα 8.1..οπότε είμαι 18-17+35 ευρώ πιο γαμάτος από σένα :hehe:

Τα 10 πόσο θα κάνουν επιτέλους δεν μπορούν να μας πουν?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now