MetallicGR

Τι περιμένετε πως και πως στην φετινή Computex 2015;

Τι περιμένετε πως και πως στην φετινή Computex 2015;  

115 members have voted

  1. 1. Τι περιμένετε πως και πως στην φετινή Computex 2015;

    • AMD Radeon R9 300 Series GPUs
      53
    • Intel Broadwell CPUs & Skylake demo motherboards
      17
    • Περιφερειακά (Gaming mice, keyboards)
      9
    • Server και δικτυακά προϊόντα
      5
    • Νέα και 'γυαλιστερά' Cases
      4
    • NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU
      10
    • Άλλο;
      1
    • Storage (SSD, NVMe, PCIe Drives)
      16


Recommended Posts

Το μεγαλύτερο γεγονός της Ασίας σχετικό με την τεχνολογία γύρω από τα PCs (και όχι μόνο) ετοιμάζεται να ανοίξει τις πύλες του στην Ταϊβάν και όπως και κάθε χρόνο οι αποκαλύψεις αναμένονται με φρενήρεις ρυθμούς από τις σχετικές εταιρείες. Στην περσινή Computex, το ενδιαφέρον όλων ήταν εστιασμένο στο overclocking, καθώς HyperX, GIGABYTE, G.Skill, Intel και πολλές πασίγνωστες στον χώρο, προσέφεραν άπλετο θέαμα με overclocking shows και κορυφαίους overclockers στο "τιμόνι" των συστημάτων. http://www.hwbox.gr/news-exhibitions/36746-hwbox-computex-2014-oles-oi-eidiseis-sigkentromenes.html

Η φετινή χρονιά αναμένεται και πάλι γεμάτη με νέες ανακοινώσεις στον χώρο του hardware και ιδίως στον χώρο των καρτών γραφικών αφού AMD και NVIDIA θα αποκαλύψουν high end υλοποιήσεις με τις οποίες θα πορευθούν το άλλο μισό του 2015. Στο στόχαστρο θα μπουν λοιπόν οι Radeon R9 300 Series GPUs αλλά και η GTX 980 Ti, ενώ σίγουρα θα υπάρχουν και πολλές εκπλήξεις κατά τη διάρκεια. Για να σας υπενθυμίσουμε, η έκθεση θα διαρκέσει από τις 2 μέχρι και τις 6 Ιουνίου και η αποστολή του HWBox.gr θα βρίσκεται εκεί τροφοδοτώντας σας συνεχώς με πλούσιο υλικό από κάθε στιγμή της έκθεσης!

Με βάση τα παραπάνω, τι περιμένετε πως και πως στην επερχόμενη Computex 2015;

1. AMD Radeon R9 300 Series GPUs.

2. Intel Broadwell CPUs & Skylake demo motherboards.

3. Περιφερειακά (Gaming mice, keyboards).

4. Server και δικτυακά προϊόντα.

5. Νέα και 'γυαλιστερά' Cases.

6. NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU.

7. Άλλο;

[img_alt=Τι περιμένετε πως και πως στην φετινή Computex 2015;]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture45826.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU

Δεν είμαι σίγουρος τι θέλω να δώ από την φετινή computex..

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λες να κάνει το μπαμ για την μεγάλη επιστροφή η κόκκινη ξεπερνώντας τα 300w? :hehe:

Να δω πως θα βάλω στην υπογραφή μου την κόκκινη με τόσα που λέω για την amd άμα είναι καλή τελικά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU

Δεν είμαι σίγουρος τι θέλω να δώ από την φετινή computex..

NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU NVIDIA GeForce GTX 980 Ti GPU

:hehe:

Σιγα το τρομερό boost που θα δεις απο την 980 στην 980ti, πως κανς ετσ α? ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σιγα το τρομερό boost που θα δεις απο την 980 στην 980ti, πως κανς ετσ α? ...

:hehe: Είναι δύσκολα τα πράγματα φίλε όταν μαζεύεται ο στρατός μέσα στην πόλη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

νέους επεξεργαστές / τελευταίας γενιάς, με όσο το δυνατόν χαμηλότερη κατανάλωση, χαμηλότερη τιμή, h/a στην iGPU για x.265, γιατί το htpc με τον i3-3225 φωνάζει για αναβάθμιση...

ΑC wifi smart routers, με smartphone apps, remote controlled, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

νέους επεξεργαστές / τελευταίας γενιάς, με όσο το δυνατόν χαμηλότερη κατανάλωση, χαμηλότερη τιμή, h/a στην iGPU για x.265, γιατί το htpc με τον i3-3225 φωνάζει για αναβάθμιση...

ΑC wifi smart routers, με smartphone apps, remote controlled, κλπ...

Λίγα λες imo.

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λες imo.

είναι που γενικώς δεν ασχολούμαι με παιχνίδια (οπότε κάρτες γραφικών, μνήμες με υψηλούς χρονισμούς κλπ δεν με "αφορούν"), κουτιά περιφερειακά κλπ επίσης δεν...

σίγουρα έχουν ενδιαφέρον οι νέας γενιάς SSD, θεωρώ όμως ότι προσωπικά καλύπτομαι και με τους απλούς sata3 για την home / office χρήση που κάνω στα μηχανάκια μου.

οπότε αυτό που μου μένει... είναι νέα cpu + Μ/Β (για την δική μου χρήση, αυτή την φορά θα ήθελα έναν i5 χαμηλής κατανάλωσης, με ισχυρή iGPU όμως), με κάποιο καλοεξοπλισμένο αλλά σχετικά φτηνό m-itx M/B...

Τα AC routers πάλι είναι άλλη ιστορία. Ψάχνω εδώ και καιρό κάποιο φτηνό AC 1200, με gigabit LAN θύρες, αλλά και πολύ καλή remote διαχείριση, και μεγάλες δυνατότητες παραμετροποίησης. Ειδικά από smartphone. Πιστεύω ότι θα ήμουν κομπλέ με ένα Fritz αλλά τα 200? που κάνουν τα καλά fritz, τα θεωρώ υπερβολικά. Για την ώρα χρησιμοποιώ ένα Xiaomi AC1200 MI, που όμως έχει απλές κατοστάρες LAN, και τερματίζουν ακόμα και από το wifiN. Εχει όμως αρκετά καλό smartphone app για την διαχείριση του.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now