MetallicGR

Spider220075 GPUPI CPU 1B GTS με δύο Intel Xeon X5670

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Spider220075 GPUPI CPU 1B GTS με δύο Intel Xeon X5670]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums497-picture44579.jpg[/NEWS_IMG] Στη τέταρτη θέση του κόσμου επαναπαύεται ο Έλληνας overclocker [MENTION=14386]spider220075[/MENTION] aka Βαγγέλης, μετά το κατόρθωμα με τους δύο Intel Xeon X5670 'Westmere-EP' CPUs.

Ο Spider220075 βελτίωσε από τις 16 του μήνα το αποτέλεσμά του αγγίζοντας τα 2min 17sec 135ms στο νέο benchmark GPUPI CPU 1B με τους δύο Intel Xeon X5670 'Westmere-EP' να τρέχουν στα 4,8GHz με ψύξη νερού τερματίζοντας στα 2min 17sec 135ms. Οι μνήμες του συστήματος είναι οι Dominator GT της Corsair, ενώ η μητρική είναι η γνωστή Classified SR-2 της EVGA. Παράλληλα ο Spider χρησιμοποίησε μια 8800 GTX της NVIDIA. Επιπρόσθετα, οι Xeon X5670 του overclocker άγγιξαν τη τέταρτη θέση της παγκόσμιας κατάταξης του προγράμματος καθώς αποτελούνται από 12 threads έκαστος όπως μπορείτε να δείτε στο παρακάτω screenshot.

spider220075`s GPUPI for CPU - 1B score: 2min 17sec 135ms with a Xeon X5670

[mag_full=Spider220075 GPUPI CPU 1B GTS με δύο Intel Xeon X5670]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture45885.png[/mag_full]

[img_alt=Spider220075 GPUPI CPU 1B GTS με δύο Intel Xeon X5670]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture45884.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το σύστημα σου μπορεί άνετα να προκαλέσει ανακοπή σε OCD τύπους, αλλά προσωπικά την καραγουστάρω την "γριούλα" σου :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το σύστημα σου μπορεί άνετα να προκαλέσει ανακοπή σε OCD τύπους, αλλά προσωπικά την καραγουστάρω την "γριούλα" σου :T: :T: :T:

:hehe: :hehe:Η αλήθεια είναι πως είχα ξεκινήσει το πρότζεκτ πριν 3 χρόνια με αυτό ακριβώς το στόχο, ήθελα να φτίαξω ένα όσο το δυνατόν πιο άσχημο οπτικά σύστημα αλλά με κορυφαίο για την εποχή hardware. Σε φωτό από άλλα submissions μπορείς να δεις το ψυγείο που είναι ξυμμένο και άβαφτο, το ακρυλικό κουτί που έχει ακόμη τα προστατευτικά χαρτιά... Δεν το συζητώ για το τί γίνεται από την άλλη πλευρά του κουτιού...δεν ανεβάζω φωτογραφία:stars:

Σίγουρα με εξέπληξαν ευχάριστα η "γριά" μαζί με τα 2 "γερόντια" με το σκορ που έβγαλαν και έχω και άλλο στο 2:16, αλλά το κρατάω μήπως κάποιος 5960Χ φανεί ασεβής προς την "τρίτη ηλικία":D

Μπράβο ρε Βαγγέλα, εγώ την έδιωξα την δικιά μου πάντως :D

Όχι αδερφέ :(, γιατί; Λόγω των 5650 ή λόγω προβλημάτων; Είναι βέβαια πολύ ιδιότροπη, σε εκνευριστικό βαθμό θα έλεγα, και κάνει κάτι απρόβλεπτα κουλά (η δική μου αν απενεργοποιήσεις το CPU1 χάνει μερικούς sata connectors :crack:, όσο ανεβάζεις ρολόγια χάνει σιγά-σιγά και από ένα dimmάκι, αρκετές gpu δεν τις βλέπει καν), αλλά έχει τη δική της άγρια ομορφιά. Κρίμα που την έδωσες :(

Link to comment
Share on other sites

:hehe: :hehe:Η αλήθεια είναι πως είχα ξεκινήσει το πρότζεκτ πριν 3 χρόνια με αυτό ακριβώς το στόχο, ήθελα να φτίαξω ένα όσο το δυνατόν πιο άσχημο οπτικά σύστημα αλλά με κορυφαίο για την εποχή hardware. Σε φωτό από άλλα submissions μπορείς να δεις το ψυγείο που είναι ξυμμένο και άβαφτο, το ακρυλικό κουτί που έχει ακόμη τα προστατευτικά χαρτιά... Δεν το συζητώ για το τί γίνεται από την άλλη πλευρά του κουτιού...δεν ανεβάζω φωτογραφία:stars:

Σίγουρα με εξέπληξαν ευχάριστα η "γριά" μαζί με τα 2 "γερόντια" με το σκορ που έβγαλαν και έχω και άλλο στο 2:16, αλλά το κρατάω μήπως κάποιος 5960Χ φανεί ασεβής προς την "τρίτη ηλικία":D

Όχι αδερφέ :(, γιατί; Λόγω των 5650 ή λόγω προβλημάτων; Είναι βέβαια πολύ ιδιότροπη, σε εκνευριστικό βαθμό θα έλεγα, και κάνει κάτι απρόβλεπτα κουλά (η δική μου αν απενεργοποιήσεις το CPU1 χάνει μερικούς sata connectors :crack:, όσο ανεβάζεις ρολόγια χάνει σιγά-σιγά και από ένα dimmάκι, αρκετές gpu δεν τις βλέπει καν), αλλά έχει τη δική της άγρια ομορφιά. Κρίμα που την έδωσες :(

Γιατί πήγα σε Χ99, δεν μπορούσα άλλο να βλέπω 30κ cpu score σε vantage κτλπ :P

Ένας άλλος λόγος είναι ότι έφυγε κι σε καλά (για μένα) λεφτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now