antonis

Enermax LIQTECH 240

Recommended Posts

καλησπέρα

έχω στο pc μια cm 212 evo η οποία πρέπει να πάει σε άλλο pc και πρέπει να πάρω μια καλύτερη για το δικό μου,

λέω να πάρω την enermax μιας και δεν έχω τρομερές απαιτήσεις (4,2 ghz με 1,182v θα έχω το cpu ).

έχω δει σε reviews ότι είναι αθόρυβη και έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής , την έχει κανείς ? έχετε ακούσει για πιθανά προβλήματα ?

δεν θα ήθελα να προτείνετε αεροψυκτρες δεν θέλω και δεν με βολεύουν.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει σε φίλο με ζεστό AMD και οι εντυπώσεις μου ήταν αρκετά καλές και για την μονάδα και για τους ανεμιστήρες με τους περίεργους διακόπτες.

No drama δηλαδή, νομίζω προχωράς άφοβα :)

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αν προχώρησις στην αγορά δώσε και ενα update με temps γιατι σκέφτομαι πολύ να πάω σε υδρόψυξη για τον ζεστό 5820Κ.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν λιγες μέρες το συγκεκριμένο μοντέλο. Εχει πολυ καλα temps ίδια περιπου με της πολυ ακριβοτερης Η100 της Corsair.
Tωρα εχω 27c idle / 68 full load @4,9GHz , 1,4V , με κλιματιστικο ανοιχτό στη θερμανση λογω χειμώνα (ambient 25C περίπου)

@GoriLLakoS & @sofos1990 , πως τα βλεπετε τα temps-voltage μου?

Edited by MrCatt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, venisk said:

Πολύ καλές temps όμως 1.4v αμαρτία για κάθε μέρα όμως ε...μπράβο για την αγορά σου :)

1,4 ειναι σε foul load/turbo οταν πχ κανω video encoding με ffmpeg.
Σε αλλες καθημερινες εφαρμογες browsing, ταινιες κτλ παιζει απο 0,98 με 1,30 καθώς πεφτει το V στα 1600ΜΗΖ

Edited by MrCatt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now