greekvipper

Αγορά Laptop για ταινιες 1080p ή 720p

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους.

Ήθελα να αγοράσω ένα laptop για την γυναίκα μου,

η χρήση είναι για Microsoft office ( λόγο δουλειάς λογίστρια ) και να μην έχει πρόβλημα να αντέχει 2-3 καρτέλες μαζί firefox η και chrome όλα μαζί .

( και από games άντε κανένα candy crash και τα κλασικά, τα γνωστά )

Το βασικό για εμενα είναι να μπορεί να τρέξει 1080p or 720p BluRay ταινίες μέσο HDMI tou laptop σε τηλεόραση 60ara. και να μην μου κάνει κωλύματα .

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που περιγράφεις σαν απαίτηση, είναι πλέον δεδομένο σε όλες τις σημερινές προτάσεις των κατασκευαστών.

Οπότε δες με άλλα κριτήρια τις επιλογές σου (τιμές, panel type, μπαταρίες, whatever) για να κάνεις μια αγορά που να 'σαι ικανοποιήσει στο έπακρο :)

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή πρόταση μέχρι και 700ευρώ ?

15 οθόνη max .

Ελαφρύ όσο γίνετε ( μετακίνηση αρκετά στο σπίτι )

Καλο service αν χρειαστεί ελλάδα .

και να σηκώνει άνετα ταινίες 1080p bluray σε 60ara οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Με τις τιμές που βλέπω αυτή την στιγμή και με όσα περιγράφεις, νομίζω ότι οι αγορές θα ήταν οι παρακάτω

Notebook Lenovo IdeaPad B50 Black

SSD OCZ ARC100-25SAT3-240G ARC 100 240GB 2.5'' SATA3 - ΣΚΛΗΡΟΣ ΔΙΣΚΟΣ (PER.320920)

SHARKOON QUICKSTORE PORTABLE 2.5'' RED - ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΘΗΚΕΣ (PER.804523)

με κάτω από 6 κατοστάρικα θα έχει ένα πρόθυμο σύστημα με 8GB RAM και SSD, και έναν 1ΤΒ στην άκρη για τα backup σου. Και μπορεί να μην παίρνεις IPS panel σε αυτά τα χρήματα, είναι όμως τουλάχιστον 1080p. Δεν είναι καθόλου κακό "πακέτο" όπως το βλέπω και το value του, είναι αρκετά καλό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now