Recommended Posts

[NEWS_IMG=NVIDIA GeForce 353.30 WHQL Game Ready Driver]http://www.hwbox.gr/images/news_images/nvidia3.jpg[/NEWS_IMG] Νέος driver για το νέο παιχνίδι Batman: Arkham Knight με νέα SLI profiles και μερικά fixes.

Η NVIDIA λανσάρει έναν νέο Game Ready driver για το νέο παιχνίδι Batman: Arkham Knight και υπόσχεται να προσφέρει τις βέλτιστες επιδόσεις. Υποστηρίζει όλες τις κάρτες από την σειρά GeForce 400 έως τις πιο πρόσφατες GeForce 900. Παράλληλα η NVIDIA δίνει τη δυνατότητα να εγκαταστήσετε τον driver και στα Windows 10 64-bit. To Batman: Arkham Knight κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά και μας μεταφέρει στα σκοτεινά σοκάκια της Gotham City με κύριο στόχο να φέρετε την τάξη στη πόλη.

[img_alt=NVIDIA GeForce 353.30 WHQL Game Ready Driver]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture48779.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό το είχε ψηλοξεφτιλίσει η nv με τους drivers και αυτός δεν ήταν εξαίρεση. Πολύς κόσμος (και γω μέσα σ αυτούς) είχε συνεχόμενα TDR με τους drivers μετα τους 350.12 Έβγαλε όμως έναν hotfix χθες (353.38) και τώρα είναι οκ.

GeForce Hotfix driver 353.38 (Θέλει λίγο scroll down)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι πρόβλημα είχες με τους drivers.. τι είναι τα TDR?

edit

Είχα και εγώ αυτά τα τρελά στον chrome και νόμιζα ότι φταίει ο chrome!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

TDR= timeout detection & recovery ή κάτι τέτοιο. Crashάρει πχ ο chrome και βγάζει ένα μήνυμα "display driver has stoped responding and has recovered".

IC504939.png

Απ ότι έχω καταλάβει από όσα διάβασα, το πρόβλημα έχει να κάνει πιο πολύ με τη microsoft παρά με την nvidia (και την amd) . Αλλά μετά πρέπει να τρέχουν για να διορθώσουν διάφορα θέματα συμβατότητας των drivers με τα windows

IC504939.png

IC504939.png

IC504939.png.f2a7a39fa508172e4dcd7331598

Link to comment
Share on other sites

TDR= timeout detection & recovery ή κάτι τέτοιο. Crashάρει πχ ο chrome και βγάζει ένα μήνυμα "display driver has stoped responding and has recovered".

[ATTACH=CONFIG]49000[/ATTACH]

Απ ότι έχω καταλάβει από όσα διάβασα, το πρόβλημα έχει να κάνει πιο πολύ με τη microsoft παρά με την nvidia (και την amd) . Αλλά μετά πρέπει να τρέχουν για να διορθώσουν διάφορα θέματα συμβατότητας των drivers με τα windows

Αυτο το μηνυμα το βγαζει οταν εχει καποιο προβλημα η καρτα η οταν το oc δεν ειναι stable...συνηθως....επισης και εγω δεν το ειχα συναντησει με την 980 ποτε μονο οταν την εκανα oc πανω απο το οριο της εννοειτε για να δω που ειναι max stable.Τωρα αν κανει conflict κατι αλλο χμμ don't know.

Ξερεις τι δοκιμασε το εξης κρατα ανοιχτο το afterburner για να βλεπεις το gpu usage σε οτι κανεις και δες οταν σου πεταει το error αν εχεις κανενα περιεργο spike 99% 100% στο gpu usage λιγο πριν το μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω oced απ το Νοέμβρη. Τα TDR ξεκίνησαν απ τους 352.86 και μετά σε μένα όπως και σε πολύ κόσμο ακόμα. Το hotfix το διόρθωσε. Απ ότι διάβασα στα foorum της vidia έχει να κάνει με τα update που γίνονται στα win 7 για συμβατότητα με τα 10. Και μάλλον έτσι είναι γιατί την προηγούμενη απ τη μέρα που άρχισε είχαν κάνει update τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now