MetallicGR

Ανακοινώθηκε το HWBOT TEAM CUP 2015

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Ανακοινώθηκε το HWBOT TEAM CUP 2015]http://www.hwbox.gr/images/news_images/OC1.jpg[/NEWS_IMG] Ο γνωστός πόλεμος των ομάδων ξεκινά για ακόμη μια φορά και ολοκληρώνεται στις 30 Σεπτεμβρίου.

Στο φετινό Team Cup 2015 θα υπάρχουν 4 sub-competitions και συνολικά 30 stages στα οποία οι overclockers καλούνται να δοκιμάσουν τις γνώσεις τους και το hardware τους διεκδικώντας την πρωτιά. Τα τέσσερα sub-competitions αποτελούνται από το CPU Challenge, το GPU Challenge, το MEM Challenge και το MISC Challenge, καθένα από αυτά περιλαμβάνει benchmarks σχετικά με το υποσύστημα στο οποίο αναφέρεται.

Όσο βέβαια ρίχνετε μια ματιά στα stages, αξίζει να θυμηθούμε την περσινή νίκη της HwBox Hellas O/C Team, η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση στο http://www.hwbox.gr/news-events-overclocking-hwbot/38091-telos-gia-team-cup-2014-me-nikitria-tin-hwbox-hellas-o-c-team.html[/b]"]Team Cup του 2014.

Αρχικά το CPU Challenge περιλαμβάνει:

Intel CPU-Z Lowest Clock

AMD CPU-Z Lowest Clock

Cinebench R15 LGA775

SuperPI 1M 80486

HM8x SuperPI 32M

Clarkdale SuperPI 1M

PCMark7 Single CPU

Realbench V2 Full Out

AMD K6 PiFast

Via SuperPI 1M

Το GPU Challenge περιλαμβάνει τα:

Aquamark3 Lowest Score

3DMark Fire Strike Extreme 1xGPU

3DMark99 Max 1x 6600 GT

3DMark Vantage Kabini

3DMark01 Fury

Cloud Gate Target: 250

Catzilla 576P LGA775 IGP

3DMark06 1x 9800GX2

Aquamark V2.1 AMD K6

3DMark03 Fastest AGP

Το MEM Challenge περιλαμβάνει τα:

Lowest Memory Clock Sandy Bridge

DDR2 Memory Frequency

DDR4 CL=10 Memory Clock

So-dimm SuperPI 32M G3240

AMD Phenom II SuperPI 32M 4G

Το MISC Challenge περιλαμβάνει τα:

HWBOT Prime Mobile

Nvidia 650i Memory Clock

Slowest GPUPI for CPU 1B

Reference Clock Full Out

Raspberry Pi HWBOT Prime

[img_alt=Ανακοινώθηκε το HWBOT TEAM CUP 2015]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture49900.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμείς πρόκειται να παίξουμε (οργανωμένα σαν ομάδα).

Είτε λόγω ξενέρας (lately) με το hwbot , είτε λόγω οικονομικών , είτε λόγω ψυχολογίας-καθημερινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα απο την τράπεζα μου eurobank και μόνο που δεν με βρίσαν που ρώτησα γιατί δεν μπορώ να κάνω αγορές με την prepaid..μέχρι ν φτιάξουν τα πράγματα υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πράγματα απέξω μπορώ να τα πληρώσω εγώ και μαζεύετε τα χρήματα και μου τα βάζετε στην Πειραιώς ή τα μαζεύει κάποιος και τα δίνει στους δικούς μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πράγματα απέξω μπορώ να τα πληρώσω εγώ και μαζεύετε τα χρήματα και μου τα βάζετε στην Πειραιώς ή τα μαζεύει κάποιος και τα δίνει στους δικούς μου.

Σελω...

Sent from my Note 3

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε πράγματα απέξω μπορώ να τα πληρώσω εγώ και μαζεύετε τα χρήματα και μου τα βάζετε στην Πειραιώς ή τα μαζεύει κάποιος και τα δίνει στους δικούς μου.

Βρές ρεί και ποιός θα σε πληρώσει από εμάς και το έλυσες το πρόβλημα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now