Clopyright

Νεα Υδρόψυξη

Recommended Posts

Δεν σε πιάνω φίλε μου. Τι κακο εχει να το συνδέσω στο 3-pin της μητρικής; 3πλο ψυγειο δεν το βλεπω να χωραει με τπτ. Με το 2πλο θα ειμαι οκ πιστευω. Αν και ειδα καποιος εδω να πουλάει ενα Black Ice....

Στα 12v αυτή η αντλία ακούγεται. Τουλάχιστον σε δύο που έχει τύχει να δω.

Οπότε, σε τόσο μικρές loops, δεν χάνεις τίποτα αν φτιάξεις ένα 12v->7v molex και μετά με ένα molex->3pin της δώσεις σταθερά 7volt. Βέβαια από αφτί σε αφτί υπάρχουν διαφορές και μπορεί να προτρέχω, απλά στο αναφέρω για να είσαι υποψιασμένος :)

Link to comment
Share on other sites

Στα 12v αυτή η αντλία ακούγεται. Τουλάχιστον σε δύο που έχει τύχει να δω.

Οπότε, σε τόσο μικρές loops, δεν χάνεις τίποτα αν φτιάξεις ένα 12v->7v molex και μετά με ένα molex->3pin της δώσεις σταθερά 7volt. Βέβαια από αφτί σε αφτί υπάρχουν διαφορές και μπορεί να προτρέχω, απλά στο αναφέρω για να είσαι υποψιασμένος :)

Ποια άλλη αντλία θα πρότεινες; Επίσης http://www.hwbox.gr/cooling-sales/41532-black-ice-280gts.html αυτό το ψυγείο αξίζει περισσότερο αυτό που διάλεξα;

Link to comment
Share on other sites

Αντλίες, κλασικά Laing D5/Vario/MCP655 για μεγάλη και ήσυχη ή την PWM MCP35X που χαμηλωμένη είναι και αυτή αρκετά ήσυχη.

Για το ψυγείο που ρωτάς, γενικά αν σε παίρνει για 140άρια δες το, γιατί πλέον υπάρχουν καλά fans σε αυτό το μέγεθος. Για το συγκεκριμένο, δεν ξέρω τι ζωή έκανε, αλλά σαν τιμή λέει & είναι καλό ψυγείο για χαλαρά RPM.

Link to comment
Share on other sites

Αντλίες, κλασικά Laing D5/Vario/MCP655 για μεγάλη και ήσυχη ή την PWM MCP35X που χαμηλωμένη είναι και αυτή αρκετά ήσυχη.

Για το ψυγείο που ρωτάς, γενικά αν σε παίρνει για 140άρια δες το, γιατί πλέον υπάρχουν καλά fans σε αυτό το μέγεθος. Για το συγκεκριμένο, δεν ξέρω τι ζωή έκανε, αλλά σαν τιμή λέει & είναι καλό ψυγείο για χαλαρά RPM.

Τελικά ατυχησα με το ψυγειο, δεν χωράει 140άρη..... Οπότε παμε για 38αρη με τους ανεμιστήρες έξω απο το κουτί!

Edited by Clopyright
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now