MetallicGR

Θα αναβαθμίσετε στους Intel Skylake CPUs;

Θα αναβαθμίσετε στους Intel Skylake CPUs;  

75 members have voted

  1. 1. Θα αναβαθμίσετε στους Intel Skylake CPUs;

    • Θα αναβαθμίσω άμεσα!
      4
    • Το σκέφτομαι σοβαρά.
      7
    • Το σκέφτομαι, αλλά μάλλον θα διατηρήσω το ίδιο σύστημα.
      8
    • Όχι, δε βλέπω τον λόγο σε σύστημα 3ετίας ή και νεότερο.
      40
    • Όχι, οι επιδόσεις δεν ανταποκρίνονται στην τιμή της πλατφόρμας.
      16


Recommended Posts

Θέλω να αναβαθμίσω, καιρό τώρα τους περιμένω. Έχουν γίνει και πιο ελκυστικές οι τιμές των DDR4, έχω ξεμείνει και με το laptop από πέρσι το Σεπτέμβρη. Είχα πει για ένα-δυο μήνες ότι θα είμαι χωρίς PC παρά μόνο με το laptop και τελικά κάνω τα πάντα με τον IvyBridge του laptop: photoshop, dreamweaver, office, internet, gaming (hearthstone :hehe:). Χρειάζεται όμως ένα δυνατό κουτί, μπας και μπορέσω να παίξω και λίγο GTA 5 μετά το Σεπτέμβρη που χαλαρώνω :D

Για αυτό και απάντησα "Το σκέφτομαι σοβαρά".

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, πιστεύω ότι όποιος έχει 4790Κ δεν έχει λόγο αναβάθμισης αλλά άν κάποιος πάει να αγοράσει τώρα νέο σύστημα και σκεφτόταν τον 4790Κ μάλον θα καταλήξει στον 6700Κ εσείς τι λέτε ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα, πιστεύω ότι όποιος έχει 4790Κ δεν έχει λόγο αναβάθμισης αλλά άν κάποιος πάει να αγοράσει τώρα νέο σύστημα και σκεφτόταν τον 4790Κ μάλον θα καταλήξει στον 6700Κ εσείς τι λέτε ?

οπως τα λες ειναι, απλα η κουρτινα με τον 4790Κ μπορει να βγει πιο καλα οικονομικα αν συνδυστει με non-Z97 μητρικη (οπου και στις αλλες ανεβαινει) και αν βαλεις και το σκοντο απο μνημες και CPU, μπορεις να γλιτωσεις ανετα 100 ευρω.

Ο σουπερ πορωμενος ( aka geek :hehe: ) δεν θα το κανει ποτε αυτο αλλα αν βαλεις οτι σημερα πολυς κοσμος μετραει και το ευρω, δεν αποκλειεται να προτημισει την προτελευταια γενια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now