MetallicGR

Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Microsoft Surface Pro 4

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Microsoft Surface Pro 4]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft2a.jpg[/NEWS_IMG] Οι Intel Skylake κρύβονται κάτω από το "καπό" της τέταρτης έκδοσης του στυλάτου φορητού συστήματος της Microsoft.

Το Surface Pro 4 tablet αναμένεται να κυκλοφορήσει στην αγορά τον επόμενο μήνα όπως δηλώνουν πολυάριθμες πηγές του χώρου και σύμφωνα με τα τελευταία νέα, θα βασίζεται σε ολοκαίνουριο hardware. Στο εσωτερικό του, η Microsoft θα επιλέξει κάποιον από τους Skylake-U επεξεργαστές που είδαμε νωρίτερα και στην ουσία έχουμε να κάνουμε με system on chips συνολικού TDP 15W. Η ενσωματωμένη GPU θα είναι ελαφρώς καλύτερη από άποψης ισχύος από το προηγούμενο μοντέλο. Ο ενσωματωμένος αποθηκευτικός χώρος τύπου SSD ξεκινάει από τα 128GB για τα μικρότερα μοντέλα, φτάνοντας μέχρι και το 1ΤΒ.

Η διαθέσιμη RAM αναμένεται να αγγίξει τα 16GB LPDDR3 δύο καναλιών ικανοποιώντας όλες τις πιθανές ανάγκες των επαγγελματιών. Μεγάλο ατού του Surface Pro 4 θα είναι σίγουρα η USB 3.1 type-C θύρα για σύνδεση συμβατών συσκευών, έχοντας παράλληλα τεχνολογίες για γρήγορη φόρτιση και μεταφορά δεδομένων. Οι οθόνες των tablet θα ανέρχονται σε 12 και 14 ίντσες ενώ η ανάλυση φημολογείται ότι θα είναι μεγαλύτερη των 2560x1440 του Surface Pro 3. Τέλος αν και η διαθεσιμότητα θα περιορίζεται αρχικά στην αγορά της Αμερικής, η τιμή του ενδέχεται να βρίσκεται κάτω από τα $800.

[img_alt=Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Microsoft Surface Pro 4]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums625-picture51255.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο! Έτυχε να έχω δουλέψει το 2 με Tegra 4 και Windows RT 8.1 και πριν από μερικές μέρες έπιασα στα χέρια μου και το 3άρι, που ήταν πολύ ανώτερο. Έχει κάνει καλή δουλειά η MS με δαύτα.

Link to comment
Share on other sites

To 3άρι το έχω σκαλίσει και εγώ - τερατάκι είναι & κάνει τα πάντα, απλά κάπως δύσπεπτη η τιμή...

για αυτό θέλουμε να βγει το 4, μπας και πετύχουμε καμιά προσφορά το 3 :P

Link to comment
Share on other sites

Τούμπανο! Έτυχε να έχω δουλέψει το 2 με Tegra 4 και Windows RT 8.1 και πριν από μερικές μέρες έπιασα στα χέρια μου και το 3άρι, που ήταν πολύ ανώτερο. Έχει κάνει καλή δουλειά η MS με δαύτα.

Ναι, τώρα μένει να δουλέψει και τις τιμές για να τα αγοράσει και κανείς :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now