ergotelis

Νέο ITX board από την Zotac!

Recommended Posts

[wrapleft]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/548a2f637bb01f.jpg[/wrapleft]H Zotac παρουσίασε μια νέα μητρική τύπου ITX σε συνδυασμό με μια ενσωματωμένη Geforce 8200 .Το νέο αυτό μίνι μόμπο θα είναι συμβατό με επεξεργαστές AMD. Προορίζεται για HTPC cases, αλλά παρόλο το μικρό μέγεθός του και για τη χρήση που προορίζεται έχει πολλές δυνατότητες , διαθέτει 4 sata υποδοχές με υποστήριξη raid, κάρτα wifi, μια θύρα Pci-e 1x ,τις κλασσικές 2 θύρες ps/2 , 6x usb 2.0,gigabit δίκτυο, 2 slot για ddr2 μνήμες και τέλος, διαθέτει θύρα DVI με ήχο και αντάπτορα για HDMI. Σε συνδυασμό με την 8200 μπορεί να αναπαράγει video από Blue-ray ώστε να απολαμβάνουμε υψηλής ποιότητας εικόνα και ήχο από το HTPC μας. Βέβαια, επειδή πρόκειται για ITX τύπου μητρική, δε μπορεί να τροφοδοτήσει επεξεργαστή άνω των 65watt, οπότε υπάρχει ένα περιορισμός σε αυτό το θέμα.

zotac_mitx_8200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ REVIEW ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ.

Πάντως ψήνομαι να το πάρω αφού πάει μέχρι 8 Giga. Απο ότι λέει η ZOTAC.

Στο Cases - > Mini ITX Project

Τροφοδοτεί κανονικά ακόμα και Phenom 95W - 125W

Εκανα δοκιμές εγώ στη δική μου. Αρκεί να υπάρχει ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Πωωω μια τετοια και μετα σου φτιαχνω οσα χαρτοκουτια θες και car pc...!

Ελπιζω να κυκλοφορησει στην αγορα, γιατι γενικα ITX μητρικες δε βρισκεις... παρα μονο κατι αθλιες VIA.

Βρίσκεις και INTEL και JETWAY. Και με G45 Chipset και με 945.

www.magicom.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ειναι σταθερο το κουτι σοκολατακιων :P (οχι οσο θα ηθελα!)

I proudly present you my next project...! Κουτι απο κολοκυθακια φιλοξενει server :P χαχαχα!

Σοβαρα τωρα,

Το επομενο θα ειναι με ITX μητρικη (καλη ωρα οπως αυτη του τοπικ), σε αλουμινενιο κουτι (ή σιδερενιο), custom by me :P

Αλλα προς το παρον μαζευω για καρο, οποτε δε παιζει κατι αμεσα :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now