stefpats

Προβλημα με καρτα ηχου ZxR

Recommended Posts

Εχω αρκετο καιρο που εχω στο συστημα μια ZxR της creative.Το προβλημα ειναι οτι πλεον ΚΑΘΕ φορα που ανοιγω το pc η καρτα δεν ανιχνευεται.Πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω με shutdown για να την δει και να λειτουργει κανονικα.Πιστευω οτι το προβλημα ειναι καπου στο Bios και μαλλον δεν προλαβαινει η' κατι τετοιο,να δει την καρτα σωστα.Παρολαυτα οτι κι αν εχω αλλαξει δεν εχω καταφερει να εξαφανισω το προβλημα.Απλα κανω κακονικο boot 2 φορες.Τωρα γιατι την δευτερη φορα την βλεπει το αγνοω,υποθετω γιατι δεν εχει αποφορτισει ακομα μετα την πρωτη προσπαθεια boot και ξαναbootαρω αμεσως.

Καμμια ιδεα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες τους ειδικούς... creative support;

μήπως είναι κανένα θέμα με τα win 10....

αυτή η creative μιά ζωή θέματα έχεις στις κάρτες της, απορώ γιατί την έχουμε και για καλή εταιρία..

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρκετο καιρο που εχω στο συστημα μια ZxR της creative.Το προβλημα ειναι οτι πλεον ΚΑΘΕ φορα που ανοιγω το pc η καρτα δεν ανιχνευεται.Πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω με shutdown για να την δει και να λειτουργει κανονικα.Πιστευω οτι το προβλημα ειναι καπου στο Bios και μαλλον δεν προλαβαινει η' κατι τετοιο,να δει την καρτα σωστα.Παρολαυτα οτι κι αν εχω αλλαξει δεν εχω καταφερει να εξαφανισω το προβλημα.Απλα κανω κακονικο boot 2 φορες.Τωρα γιατι την δευτερη φορα την βλεπει το αγνοω,υποθετω γιατι δεν εχει αποφορτισει ακομα μετα την πρωτη προσπαθεια boot και ξαναbootαρω αμεσως.

Καμμια ιδεα κανεις;

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μια μερα στα κουφα και για καποιο διαστημα μου εκανε τα ιδια με σενα. Μεχρι που τα επαιξε εντελως!

Η νεα που μου εδωσαν απο το RMA επαιζε κομπλε!

RMA ASAP και ενα 12αρι ανεμιστηρα να την φυσαει! Αλλιως θα την ξανα παθεις....η καρτα καιγεται σαν την κολαση!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now