MetallicGR

Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/images/news_images/coolermaster5.jpg[/NEWS_IMG] Η Cooler Master λανσάρει από σήμερα το μινιμαλιστικό Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο που έρχεται με RGB φωτισμό και με την ποιότητα των Cherry MX διακοπτών.

Με αρκετά λειτουργικό layout, το νέο Quick Fire XTi gaming keyboard της Cooler Master κυκλοφορεί επίσημα από σήμερα στην παγκόσμια αγορά. Το πληκτρολόγιο σύμφωνα με τα λεγόμενα της εταιρείας είναι σχεδιασμένο για να επαναπροσδιορίσει την αίσθηση του στυλ και της φινέτσας της Cooler Master, ενώ διακρίνεται για τα αμιγώς gaming χαρακτηριστικά του. Το πληκτρολόγιο κατασκευάζεται από ποιοτικά υλικά και UV επίστρωση στα πλήκτρα που τα καθιστά άτρωτα ακόμα και μετά από πολλές ώρες hardcore gaming. Η σχεδίαση του πραγματοποιείται μέσα από απαλές γραμμές και "απότομες" γωνίες και πλήρες numpad για ευκολότερη λειτουργία.

Το Quick Fire XTi χρησιμοποιεί 100% anti-ghosting μαζί με 104-key rollover μέσω της USB θύρας που εξασφαλίζει ότι το κάθε πλήκτρο αναγνωρίζεται σωστά άσχετα από τον αριθμό των πλήκτρων που έχει πατηθεί. Το καλώδιο του micro USB είναι πλεκτό με μεγάλη αντοχή. Στα θετικά του βρίσκουμε και την υποστήριξη Macro σε έως 4 προφίλ ρυθμίσεων, πολλαπλά εφέ φωτισμού RGB LED που ρυθμίζονται από το συνοδευτικό πρόγραμμα, Cherry MX διακόπτες καφέ, κόκκινου και μπλε χρώματος για τους οποίους μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

Η Cooler Master διαθέτει το Quick Fire XTi στην προτεινόμενη τιμή των 149,99? με 2 χρόνια εγγύηση καλής λειτουργίας και η διαθεσιμότητα ξεκινά από σήμερα στην αγορά.

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52045.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52046.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52047.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52048.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52049.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52050.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52051.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52052.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52053.png[/img_alt]

[img_alt=Το Cooler Master Quick Fire XTi gaming πληκτρολόγιο γίνεται διαθέσιμο]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52054.png[/img_alt]

Cooler Master Press Release

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει - δεν είναι ten key-less αλλά δεν ξεφεύγει σε διαστάσεις. Βέβαια ως πρώτο μείον βλέπω ότι λείπουν τα dedicated media κουμπιά, πάντα με χαλάει ο συνδυασμός FN+F keys γι αυτές τις λειτουργίες.

Επίσης, είμαι λίγο μπερδεμένος. Υποτίθεται ότι τα RGB Cherry MX ήταν αποκλειστικότητα της Corsair, άλλαξε κάτι από τότε;

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους ένα rgb πληκτρολόγιο από την coolermaster. Θα συμφωνήσω με τον astalavista στο ότι δεν είναι ten keyless αλλα και πάλι παραμένει πολύ συμμαζεμένο. εύγε coolermaster

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που είναι λιτό και μπορείς να κάνεις και κανα mod εύκολα. Σαν προσωπικό keyboard όμως δεν θα το διάλεγα γιατί δεν έχει volume wheel (έχω συνηθίσει υπερβολικά στο G710+ να την χρησιμοποιώ κάθε μέρα). Τα media keys και τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν, αλλά η ρύθμιση έντασης ήχου είναι must για μένα. Mechanical switches και επιλογές χρωμάτων είναι τα πιο βασικά κριτήρια, άρα για office keyboard πρέπει να είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι μια τεχνολογια που βρισκεις σε πληκτρολογια 20αετιας,

πρεπει να την πληρωνουμε πανω απο 80? την σημερον ημερα... Δλδ ποσο εχει αλλαξει

πια ρε αδελφε το πληκτρο απο αυτα της IBM του 90? Ποσο ?!

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ! Εδώ ένα mousepad και κάνει τεράστια διαφορά τα πλήκτρα στο πληκτρολόγιο δεν θα αλλάζουν?

Ωραίο πληκτρολόγιο αλλά για μένα δεν κάνει που χρησιμοποιώ τα πλαϊνά του corsair για διάφορες λειτουργίες όπως άνοιγμα φακέλων, copy paste και διάφορα άλλα που γίνονται αστραπιαία χωρίς συνδυασμούς και επιπλέον κλικς.

Link to comment
Share on other sites

@@ καπλαμα !!

Βελτιωσαν και δεν εφηυραν τον τροχο απο την αρχη.

Μαρκετινγκ και ενα καρο % κερδος και τιποτα παραπανω.

Τα μεμβρανης κυκλοφορουν 2 δεκαετιες κοντα και εφτασαν να κανουν 150?

μονο και μονο γιατι εβαζαν κατι κουμπακια και καμια οθονη επιπλεον...

Τωρα ξεκινανε απο τα 100? μονο και μονο για να λενε οτι ειναι μηχανικο.

Ρε ουστ !!

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει - δεν είναι ten key-less αλλά δεν ξεφεύγει σε διαστάσεις. Βέβαια ως πρώτο μείον βλέπω ότι λείπουν τα dedicated media κουμπιά, πάντα με χαλάει ο συνδυασμός FN+F keys γι αυτές τις λειτουργίες.

Επίσης, είμαι λίγο μπερδεμένος. Υποτίθεται ότι τα RGB Cherry MX ήταν αποκλειστικότητα της Corsair, άλλαξε κάτι από τότε;

+1

Για αυτό που ρωτάς, λογικά όταν φτιάχνεις έναν διακόπτη η αποκλειστικότητα κρατάει x μήνες. Μετά από αυτό το διάστημα, είναι open season για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που θεωρούν ότι είναι ακριβό το keyboard εγώ νομίζω ότι υπάρχουν 2 παράγοντες που συμβάλουν και δικαιολογούν την τιμή. Ανταγωνισμός και προσφορά-ζήτηση όσο αφορά την cherry. Σοβαρά ΌΛΑ τα μηχανικά πληκτρολόγια σήμερα με εξαίρεση το cm novatouch (topre) και logitech g910 (romer g/omron) έχουν cherry mx mechanical switches. Οπότε η τιμή είναι ξεκάθαρα αποτέλεσμα μονοπωλίου! Τα μηχανικά πληκτρολόγια ξεκινούν από 80 ευρώ μόνο και μόνο επειδή έχουν απλά cherry mx switches χωρίς έξτρα καλούδια. Προσθέτεις κόστος για led ενός χρώματος για κάθε switch, οκ... προσθέστε κόστος για rgb led και control board και νομίζω τα 150 βγαίνουν εύκολα. Corsair, Razer, CM, Steelseries είναι τυχαίο που έχουν τα mechanical περίπου ίδιες τιμές ανάλογα τα καλούδια; Ας πάει οποιαδήποτε από τις 4 να πει στην cherry θέλουμε φθηνότερα switches. Απάντηση της Cherry: "Haha, that was a good one. Sorry, our switches, your problem."

Βέβαια ας θυμηθούμε και αυτό:

56737953.jpg

Δεν έχω μετανιώσει στιγμή για τα 149 που έδωσα για το G710+ που έχω σχεδόν 4 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η Cherry κάνει party στις τιμές που δίνει, μιας και παίζει σχεδόν μόνη της, αλλά αν δεις

και μετά ανοίξεις ένα φθηνό μεμβράνης, κάνει μπαμ το πόσο απέχει και το BOM cost των δύο τύπων.

Η πλάκα είναι ότι προσωπικά θυμάμαι και το "παλιό" πέρασμα από τα γκρι μηχανικά στα μεμβράνης & δεν έχω βρει μηχανικό πληκτρολόγιο που να με βολεύει περισσότερο από το X6 τα τελευταία χρόνια. Μεμβράνη till I die? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει το video και ναι καταλαβαίνεις γιατί κοστίζουν. Για να είμαι ειλικρινείς βέβαια δεν έχω δοκιμάσει αρκετό χρονικό διάστημα κάποιο δυνατό/πολύ καλό μεμβράνης γιατί πήγα από απλά logitech και microsoft μεμβράνης των 30-50 ευρώ σε mechanical. Είναι σίγουρα θέμα συνήθειας και πως σε βολεύει το πληκτρολόγιο. Μπορεί να έχεις συνηθίσει σε ένα καλό μεμβράνης για 7 χρόνια και μετά και να χαλάσει να θες το ίδιο. Αλλά εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από το μηχανικό μου και όποιος-όποια μη γνώστης έχει γράψει στο G710+ σχεδόν όλοι-όλες με έχουν ρωτήσει πόσο κάνει και γιατί είναι έτσι. (τους άρεσε δηλαδή η αίσθηση των πλήκτρων και σκέφτηκαν να πάρουν ένα για δικό τους)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την λογική των κατασκευαστών για μινιμαλιστικούς σχεδιασμούς πληκτρολογίων και βάρος "φτερού" δεν την καταλαβαίνω...

1114gr είναι ωρέ τούτο! Εκτός αν το λές ειρωνικά που δεν το έπιασα :hehe:

Δεν γίνεται και μηχανικό και ελαφρύ...μόνο τα κουμπιά και οι μηχανισμοί τους είναι κανα μισόκιλο μόνα τους!

150?? έλα βρε CM.

Δεν ανεβαίνεις επίπεδο ως gamer, ούτε μισό χιλιοστό.

Δεν νομίζω πως βγαίνει στα 150? επειδή σε ανεβάζει ώς gamer.

Ούτε νομίζω πως το γράφει πουθενά η CM :D

@@ καπλαμα !!

Βελτιωσαν και δεν εφηυραν τον τροχο απο την αρχη.

Μαρκετινγκ και ενα καρο % κερδος και τιποτα παραπανω.

Τα μεμβρανης κυκλοφορουν 2 δεκαετιες κοντα και εφτασαν να κανουν 150?

μονο και μονο γιατι εβαζαν κατι κουμπακια και καμια οθονη επιπλεον...

Τωρα ξεκινανε απο τα 100? μονο και μονο για να λενε οτι ειναι μηχανικο.

Ρε ουστ !!

Αρχικά λέγονται "ΚΑΠΑΜΑ" :hehe:

Κατα 2ον, μόνιμη περίοδος τελευταία? :P

3ον, και οι κινητήρες εσωτερικής κάυσης υπάρχουν παραπάνω από 100 χρόνια

και δεν τους δίνουν τσάμπα αλλά υπάρχουν για όλα τα βαλάντια και σε πολλές παραλλαγές.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής (χωρίς παρεξήγηση πάντα ε):

1. Χαλιέσαι που οι εταιρίες βγάζουν κέρδος επειδή κάνουν plain marketing?

2. Θα ήθελες μηχανικό με 50? και κράζεις?

3. Απλά είσαι ο τύπος που κράζει για τα πάντα και πάντα απλά επειδή έτσι είσαι?

PS. Πάρε μια μεμβράνη των 2 δεκαετιών από 245?

Και επειδή έχει οθόνη αυτό, πάρε χωρίς οθόνη με μια 100άρα. Και φυσικά υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, απλά

αυτό ήταν το πιο γνωστό.

Για αυτούς που θεωρούν ότι είναι ακριβό το keyboard εγώ νομίζω ότι υπάρχουν 2 παράγοντες που συμβάλουν και δικαιολογούν την τιμή. Ανταγωνισμός και προσφορά-ζήτηση όσο αφορά την cherry. Σοβαρά ΌΛΑ τα μηχανικά πληκτρολόγια σήμερα με εξαίρεση το cm novatouch (topre) και logitech g910 (romer g/omron) έχουν cherry mx mechanical switches. Οπότε η τιμή είναι ξεκάθαρα αποτέλεσμα μονοπωλίου! Τα μηχανικά πληκτρολόγια ξεκινούν από 80 ευρώ μόνο και μόνο επειδή έχουν απλά cherry mx switches χωρίς έξτρα καλούδια. Προσθέτεις κόστος για led ενός χρώματος για κάθε switch, οκ... προσθέστε κόστος για rgb led και control board και νομίζω τα 150 βγαίνουν εύκολα. Corsair, Razer, CM, Steelseries είναι τυχαίο που έχουν τα mechanical περίπου ίδιες τιμές ανάλογα τα καλούδια; Ας πάει οποιαδήποτε από τις 4 να πει στην cherry θέλουμε φθηνότερα switches. Απάντηση της Cherry: "Haha, that was a good one. Sorry, our switches, your problem."

Βέβαια ας θυμηθούμε και αυτό:

56737953.jpg

Δεν έχω μετανιώσει στιγμή για τα 149 που έδωσα για το G710+ που έχω σχεδόν 4 χρόνια.

Εκτός από τα Cherry υπάρχουν και τα kailh switches που έχουν μερικές μάκρες και θεωρούνται χαμηλότερης ποιότητας

όπως πχ η Thermatake και η Razer και μερικές άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα Cherry υπάρχουν και τα kailh switches που έχουν μερικές μάκρες και θεωρούνται χαμηλότερης ποιότητας

όπως πχ η Thermatake και η Razer και μερικές άλλες.

Δεν το ήξερα ότι υπάρχουν καν και ότι η razer τους χρησιμοποιεί. Τις 2 εξαιρέσεις που ανέφερα ήξερα μόνο. Και τα kailh ίδιο σχέδιο με cherry τα βλέπω πάντως, λογικά για marketing και συμβατότητα με replacement keycaps.

Για gaming και μη μηχανικά πληκτρολόγια που βλέπω πάντως από ducky, varmilo, das keyboard, e-element, corsair, cm, steelseries η cherry είναι σαν να έχει μονοπώλιο. Μόνο σε massdrop να δείτε τι γίνεται και ότι το 99% των replacement keycaps είναι για cherry switches νομίζω επιβεβαιώνεται ότι η cherry μπορεί να χρεώνει ότι θέλει. Είπαμε βέβαια ότι δεν αστειεύονται στην ποιότητα και δεν χρεώνουν αέρα, αλλά αυτή είναι η κατάσταση στην αγορά σε αυτόν τον τομέα παίδες. Αν φτάσει άλλη εταιρία την cherry σε marketing, μερίδιο αγοράς και ποιότητα με χαμηλότερες τιμές τότε το ξανασυζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Ελα παμε για διαλογο.

1) Καλα κανουν και βαζουν κερδος. Απλα πιστευω οτι δεν βαζουν ενα απλο ποσοστο αλλα ξεσκιζοντε !!

Θα μου πεις γουστο και καπελο τους, Ok no problem, για αυτο τους κραζω.

2) Οχι, 50? ειναι λιγα, αν επαιζαν απο 80-100? θα ηταν καλα.

3) Οχι Billy, δεν κραζω απλα για να κραζω. Το ιδιο θα κανω και για CPU/VGA/οτι_αλλο_δω. Οταν βλεπω

μια τεχνολογια χροοοοονια να υπαρχει και να εξελίσσεται απλα, και να διατηρείτε το κοστος αποκτησης, τοτε

κατι δεν παει καλα. Υποτιθεται οτι, οσο πιο διαδομενο ειναι κατι, τοσο πιο φθηνο, πιο αμεσο το κοστος αποκτησης

και πιο προσιτο στο τελικο χρηστη. Ολα αυτα IMHO παντα.

Οσο για τo "PS".

Τα ιδια λεω και για τα μεμβρανης αν δε το προσεξες. Αλλα, τι να κανουμε? οσο υπαρχουν τα κοροϊδα που

πανε και αγοραζουν οτι μλκια βγαζει η καθε εταιρεια, καλα κανουν και χρεωνουν τα αντερα τους. Αυτος που

φταιει ειναι ο καταναλωτης.

Οι κινητηρες εσωτερικης καυσης εξελισσοντε χρονο με το χρονο. Ηταν ντουκια καποτε και εχουν φτασει να ζυγιζουν

100 κιλα, εκαιγαν τα αντερα τους καποτε και εχουν φτασει να μην καινε τιποτα σχεδον. Η βασικη ιδεα παντως ειναι ιδια.

Τα πληκτρα της Cherry για πες μου, ποσο να εχουν εξελιγχθει αραγε για να τα χρεωνουν τοσο οι τελικες εταιρειες?

Και ποση διαφορα να παιζει το καθε ελατηριακη για να αλλαζει το "κλικ" που κανουν?

Μιλαμε για τεχνολογιες τραγικα ασυμμετρες ...

Και να σου δωσω ενα παραδειγμα:

Ειχα κερδισει πριν 2-3 χρονια απο εναν διαγωνισμο το CM Storm Sentinel Advance αν θυμασαι. Πραγματικα το εχω λιωσει

και εχω μεινει παρα πολυ ικανοποιημενος. Πολλα απο τα feautures του δεν τα εχω χρησιμοποιησει για να ειμαι ειλικρινης

και για αυτο τωρα που εχει αρχισει και μια δε κανει καλα δεξι κλικ, αρκετα η ροδελα δεν πιανει, δεν θα παω να παρω το

RAZER NAGA EXPERT MMO εννοειται αλλα κατι πιο απλο οπως το LOGITECH G302 DAEDALUS. Θα μου πεις τωρα και

εσυ: τα 55? ειναι λιγα για ενα ποντικι? οχι δεν ειναι, τα δινω γιατι ειναι η προεκταση του χεριου μου και με αυτο κανω σχεδον

τα παντα στο pc εκτος απο το να γραφω. Μπορει να δωσω και παραπανω, αλλα, μονο για ποντικι. Κι απο την αλλη, απο τα

50? μεχρι τα 150? ειναι μια μικρη διαφορα...

Edited by E||hnas
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι παρά τα 30 χρόνια εξέλιξης (πόσα είναι δεν ξέρω), υπάρχουν 2-3 εταιρίες που βγάζουν μηχανικούς διακόπτες; Cherry, kailh και άλλη μία ιαπωνική; Και έχουν την παραγωγή όλης της χρονιάς ήδη πουλημένη; Θα χρεώσουν όσο θέλουν. Κάτι παρόμοιο με τους επεξεργαστές και τις κάρτες γραφικών φαντάζομαι.

Edited by Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι παρά τα 30 χρόνια εξέλιξης (πόσα είναι δεν ξέρω), υπάρχουν 2-3 εταιρίες που βγάζουν μηχανικούς διακόπτες; Cherry, kailh και άλλη μία ιαπωνική; Και έχουν την παραγωγή όλης της χρονιάς ήδη πουλημένη; Θα χρεώσουν όσο θέλουν. Κάτι παρόμοιο με τους επεξεργαστές και τις κάρτες γραφικών φαντάζομαι.

Ακριβως για αυτο το λογο τους κραζω: μπορει να να να να, βγαζετε στο τελος ενα προιον και το κοστολογειτε οσο γουσταρετε

γιατι δεν υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος ? παρτε τα . μου, και οοοοοταν βρω ενα στο 1/3 της τιμης μεταχειρο το παιρνω !!

Τα ιδια ακριβως που εκανα με τις VGA, καθε χρονο ενα 5-10% επιδοσεις και οι τιμες το ιδιο... Αλλα, για να δωσουν το 5-10%

παραπανω, εχουν αλλαξει τα εργοστασια τους, εχουν αλλαξει τα μηχανηματα τους, δουλευουν παραπανω ωρες, κλπ...

CPU πηρα καινουριο (οχι τον 4770Κ, τον 3570Κ), αλλα, εκει ειχα προοπτικη να τον κρατησω τουλαχιστον μια 6ετια !!!

Δεν ειμαι τραγικος, απλα δεν θελω να με πιανουν μλκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Εγώ 3 μηχανικά που είχα πάρει, δεν τα είχα πάρει ποτέ πάνω από ?80-85, αλλά ήταν άλλες οι ισοτιμίες και έβρισκα και προσφορές. Και δεν με ενδιαφέρουν τα λαμπάκια και τα πίου πίου πάνω. Αυτό το μίνιμαλ που αναφέρθηκε πιο πάνω οτι δεν δείχνει ωραίο εμένα μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η Cherry κάνει party στις τιμές που δίνει, μιας και παίζει σχεδόν μόνη της, αλλά αν δεις
και μετά ανοίξεις ένα φθηνό μεμβράνης, κάνει μπαμ το πόσο απέχει και το BOM cost των δύο τύπων.

Η πλάκα είναι ότι προσωπικά θυμάμαι και το "παλιό" πέρασμα από τα γκρι μηχανικά στα μεμβράνης & δεν έχω βρει μηχανικό πληκτρολόγιο που να με βολεύει περισσότερο από το X6 τα τελευταία χρόνια. Μεμβράνη till I die? :hehe:

Αν λεμε το sidewinder x6 το εχω 3-4 χρονια και εκτως οτι βολευει απιστευτα εχει αντεξει παρα παρα πολλα χτυπηματα και δεν εχει παθει τιποτα. αν το ηξερα τοτε θα ειχα παρει και 2ο σε περιπτωση που μου χαλασει αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Αν λεμε το sidewinder x6 το εχω 3-4 χρονια και εκτως οτι βολευει απιστευτα εχει αντεξει παρα παρα πολλα χτυπηματα και δεν εχει παθει τιποτα. αν το ηξερα τοτε θα ειχα παρει και 2ο σε περιπτωση που μου χαλασει αυτο!

Yup, το MS λέω :T:

Για εμένα - και τα περίεργα γούστα μου - έχει ακριβώς το βάθος της διαδρομής που με βολεύει: ούτε full διαδρομή σαν μηχανικό ούτε τελείως ρηχό σαν laptop. Μία από τα ίδια, αν ήξερα πόσο με βολεύει και πόσο έχω εθιστεί, το έβγαζε κατά καιρούς το e-shop σε κάτι crazysunday, θα είχα χτυπήσει ένα ακόμα και θα το είχα στην μπάντα ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now