Recommended Posts

[NEWS_IMG=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple2.jpg[/NEWS_IMG] Στο Apple Event η εταιρεία αποκάλυψε μεταξύ πολλών άλλων και το νέο iPhone το οποίο κυκλοφορεί στις 25 Σεπτεμβρίου.

Το νέο iPhone είναι σύμφωνα με την εταιρεία το πιο προηγμένο που έχει κατασκευάσει ποτέ. Έρχεται βελτιωμένο σε πολλούς τομείς όπως στον νέο επεξεργαστή, στη κάμερα iSight των 12MP η οποία υποστηρίζει εγγραφή 4K βίντεο προσπαθώντας έτσι να διαχωριστεί από τα προηγούμενα μοντέλα τα οποία έχουν ίδια εμφάνιση. Το form factor παραμένει το ίδιο στις 4.7 και τις 5.5 ίντσες για το 6S και το 6S Plus ενώ έρχονται με νέα οθόνη 750 x 1334 pixels, 1080 x 1920 pixels αντίστοιχα και καλύπτονται από κρύσταλλο ζαφειριού και oleophobic επίστρωση. Η πίσω κάμερα iSight έχει ανάλυση 12MP, και μπορεί να τραβήξει Live Photos, ένα χαρακτηριστικό γνωστό από πολλά Nokia τηλέφωνα, στο οποίο η φωτογραφία εμπλουτίζεται τραβώντας ένα μικρό βίντεο συνολικά 3 δευτερολέπτων, 1.5 πριν και 1.5 μετά τη λήψη της φωτογραφίας. Οι φωτογραφίες στη συνέχεια και μέσω της τεχνολογίας 3D Touch μπορούν να έρθουν στη ζωή καθώς τις βλέπετε στην εφαρμογή Gallery.

Η μεγαλύτερη αλλαγή στα δύο νέα iPhone είναι η τεχνολογία 3D Touch που κρύβεται πίσω από την οθόνη και η οποία δίνει επιπλέον δυνατότητες χρήσης του τηλεφώνου απλά χρησιμοποιώντας διαφορετική πίεση στην οθόνη. Οι νέες δυνατότητες σχετίζονται με το multitasking και αναμένεται να λειτουργήσουν με αρκετές 3rd party εφαρμογές στο μέλλον. Οι νέοι τρόποι αλληλεπίδρασης ονομάζονται peek και pop και αναφέρθηκαν κατά τη διάρκεια του Apple Event. Σημαντικές βελτιώσεις έχει και ο Apple A9 επεξεργαστής που θα φέρουν τα δύο flagships, ο οποίος κατασκευάζεται από τη Samsung, περιλαμβάνει δύο πυρήνες οι οποίοι είναι κατά 70% ταχύτεροι σε CPU tasks και έως 90% ταχύτεροι σε GPU εφαρμογές. Αμέσως μετά ακολούθησε επίδειξη ενός επερχόμενου game το οποίο είναι πλούσιο σε εφέ που κάνουν χρήση της ενσωματωμένης GPU.

Από πλευράς συνδεσιμότητας, τα iPhone 6S και 6S Plus υποστηρίζουν 23 LTE μπάντες κάτι που το καθιστά ιδανικό για όσους ταξιδεύουν συχνά στο εξωτερικό. Επίσης, διπλασιάζονται και οι ταχύτητες του Wi-Fi από την προηγούμενη γενιά για ταχύτερη πλοήγηση στο διαδίκτυο. Η Apple φροντίζει ώστε αυτοί που έχουν στη κατοχή τους Android τηλέφωνο να μεταπηδήσουν στη νέα πλατφόρμα εύκολα μέσω μιας νέας εφαρμογής που υπάρχει στο Play Store και αναλαμβάνει να μεταφέρει όλα τα δεδομένα από τη μια συσκευή στην άλλη. Οι διαθέσιμες εκδόσεις ξεκινούν από τα 16GB και συνεχίζουν στα 64GB και τα 128GB με διαφορά $100 ανά έκδοση. Η διαθεσιμότητα των νέων iPhone ξεκινά από τις 25 Σεπτεμβρίου ενώ το λειτουργικό σύστημα iOS 9 θα γίνει διαθέσιμο σε όλες τις συσκευές από τις 16 του ίδιου μήνα.

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52184.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52183.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52182.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52181.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52185.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52186.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52187.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52188.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52175.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52176.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52177.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52178.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52179.png[/img_alt]

[img_alt=Apple iPhone 6S & 6S Plus: Η νέα γενιά]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture52180.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

καλά πείτε οτι θέλετε monkey sami iphone wanna be fanboys, το ροζάκι ειδικά θα πουλήσει σαν ζεστό ψωμάκι στον γυναικείο πληθυσμό.:yum:

Και συ έτσι λες ε; Γιατί έχω φίλο που το ψήνει... Να προσέχουμε δηλαδή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

^^^

Ότι είπε ο παραπάνω.

Εκτός αυτού, οι γίδαροι των Android ανεβάζουν αναλύσεις (λες και θα καταλάβει κανείς ποτέ διαφορά από τα 1080p στα 4Κ) ενώ οι άλλοι, βάζουν αισθητήρες πίεσης στην οθόνη.

Τους γλεντάει η Apple με 1GB RAM και οι άλλοι προσπαθούν να χωρέσουν πάνω από 4, γιατί λέει βοηθάει στο multitasking. Αν ρε ξεφτύλα δεν φτιάξεις το software και με 32GB RAM πάλι θα σε γλεντάνε.

Link to comment
Share on other sites

:hehe:

Ωραίο κυριλέ κομψό αλλά παραμένει πολύ κάτω για τα λεφτά που κοστίζει! Δεν βγάζει ακόμα μέρα η μπαταρία του?

Το iPhone 6 με αρκετή χρήση βγάζει άνετα την ημέρα σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες που έχω!

Η φωτεινότητα στο auto και wifi πάντα ανοιχτό!

Link to comment
Share on other sites

^^^

Ότι είπε ο παραπάνω.

Εκτός αυτού, οι γίδαροι των Android ανεβάζουν αναλύσεις (λες και θα καταλάβει κανείς ποτέ διαφορά από τα 1080p στα 4Κ) ενώ οι άλλοι, βάζουν αισθητήρες πίεσης στην οθόνη.

Τους γλεντάει η Apple με 1GB RAM και οι άλλοι προσπαθούν να χωρέσουν πάνω από 4, γιατί λέει βοηθάει στο multitasking. Αν ρε ξεφτύλα δεν φτιάξεις το software και με 32GB RAM πάλι θα σε γλεντάνε.

Πάρε iphone αλλα μην γίνεις wizard μετά και παρεξηγηθείς που θα σου την πω με το πρώτο "μα το iphone δεν κάνει αυτό και δεν κάνει εκείνο" :)

Προσωπικά δεν με γλεντάει κανένα iphone, σε ξαναρώτησα ποια έκδοση του note έχεις και δεν μου απαντάς, να μάθουμε τι φτάιει και πως στο καλό lagarei το note.

Το iPhone 6 με αρκετή χρήση βγάζει άνετα την ημέρα σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες που έχω!

Η φωτεινότητα στο auto και wifi πάντα ανοιχτό!

Ανάλογα την χρήση στα δικά της χέρια μπορεί, στα δικά μου δεν μπορεί :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε iphone αλλα μην γίνεις wizard μετά και παρεξηγηθείς που θα σου την πω με το πρώτο "μα το iphone δεν κάνει αυτό και δεν κάνει εκείνο" :)

Προσωπικά δεν με γλεντάει κανένα iphone, σε ξαναρώτησα ποια έκδοση του note έχεις και δεν μου απαντάς, να μάθουμε τι φτάιει και πως στο καλό lagarei το note.

Βρε δεν είναι το θέμα το lag. Το θέμα για μένα φέτος είναι η ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κοροϊδία της Samsung μέσα στα μούτρα μου.

Το Note 5, δεν ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ από το περσινό, εκτός από τον καλύτερο επεξεργαστή και την λίγη παραπάνω RAM

τα οποία όμως τα είχε ήδη χρησιμοποιήσει σε τηλέφωνα 6 μηνών (βλέπε Samsung Galaxy S6 και S6 Edge). Kαι σαν να μην έφταναν ΟΛΑ αυτά, δεν μπορώ και να το πάρω κιόλας

γιατί με το στανιό θα μου δώσουν ΜΟΝΟ το S6 Edge+, επειδή είναι άχρηστοι και δεν έχουν διαθεσιμότητα. Αν δεν έχεις διαθεσιμότητα ρε καραμήτρο (που σίγουρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα) μην το ανακοινώνεις για τώρα. Ανακοίνωσέ το σε ένα μήνα ή σε 5 που θα έχεις.

Αλλά αν το ανακοίνωναν σε 5 μήνες με αυτά τα χαρακτηριστικά, θα τους είχε φάει η μαρμάγκα...

Ειλικρινά, με ΤΟΣΗ κοροϊδία ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ, απορώ πως υπάρχει ακόμα κόσμος που πάει και τους δίνει λεφτά.

Αυτό που δεν έχεις καταλάβει εσύ, είναι πως φέτος η Samsung έγινε Apple με το Note 5. Δεν παρουσίασε τίποτα (γι'αυτό και το event ήταν του τώλου, ούτε μία ώρα) γιατί δεν είχε απολύτως τίποτα να δείξει. Τι να πει... ελάτε βόδια να σας τα πάρω??... έβαλα επεξεργαστή 6 μηνών, ίδια κάμερα, ίδια οθόνη, ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ μπαταρία και το καλύτερο απ'όλα, δεν υπάρχει για όλους αλλά μόνο για όσους είναι αρκετά θύματα για να πληρώσουν...

Επιτέλους με τα iPhone και τα Android, μία φορά, ας είμαστε και λίγο αντικειμενικοί. Δίνουμε τα ωραία μας λεφτάκια, τους έχουμε κάνει μάγκες και μας δουλεύουν και μέσα στα μούτρα μας.

Υ.Γ. Το iPhone 6S σου το λέω και μη το ξεχάσεις, θα γλεντήσει σε όλα τα benches ότι κυκλοφορεί εκεί έξω out of the box και χωρίς να περιμένεις ένα χρόνο updates, Επίσης το 3D Touch που έχει κάνει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά σε ανάγκασε κάποιος να αγοράσεις νέο τηλ? Πρέπει να αγοράσεις νέο κινητό? Δεν κάνεις και με το παραπάνω την δουλειά σου με τον note 4?

Αντικειμενικοί να γίνουμε ως προς τί? 700 ευρώ 740p με μπαταριούλα και κλειδωμένο λειτουργικό μέχρι το λαιμό..πφφ ένα συνεχόμενο αστείο είναι το iphone..

Σε τι πράγμα θα γλεντήσει ρε Ζάχο? Στα benchmarks?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά σε ανάγκασε κάποιος να αγοράσεις νέο τηλ? Πρέπει να αγοράσεις νέο κινητό? Δεν κάνεις και με το παραπάνω την δουλειά σου με τον note 4?

Αντικειμενικοί να γίνουμε ως προς τί? 700 ευρώ 740p με μπαταριούλα και κλειδωμένο λειτουργικό μέχρι το λαιμό..πφφ ένα συνεχόμενο αστείο είναι το iphone..

Σε τι πράγμα θα γλεντήσει ρε Ζάχο? Στα benchmarks?

Τι tasks κάνεις στο android κάθε μέρα που στο iphone δεν γίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πράγματα μπορώ να κάνω που δεν μπορείς να κάνεις? Δεν είναι δικαιολογίες αυτές.. Σε βολεύει καλός, αλλά μην λέμε ότι είναι και το καλύτερο τηλέφωνο!

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Πόσα πράγματα μπορώ να κάνω που δεν μπορείς να κάνεις? Δεν είναι δικαιολογίες αυτές.. Σε βολεύει καλός, αλλά μην λέμε ότι είναι και το καλύτερο τηλέφωνο!

Sent from my SM-N910C

Ώραια, πες μου τι μπορεί να κάνει το Note 4 που δεν μπορεί να κάνει το iphone σε καθημερινή βάση. Μην μου πεις ότι μπορείς να ανοίξεις 2 apps στην οθόνη γιατί σίγουρα δεν το κάνεις κάθε μέρα.

Mα λες είναι κλειδωμένο ως το λαιμό. Άρα, κάτι θες να κάνεις και δεν μπορείς.

Δεν είπε κάνείς ότι είναι το καλύτερο τηλέφωνο αλλά μετά από 5 Samsung τηλέφωνα, προσωπικά, δεν βρίσκω κάποια καθημερινή εργασία που το iphone δεν την κάνει πιο "άνετα".

Δυστυχώς, εγώ εκεί κατάλαβα την διαφορά. Ό,τι έκανα στο Android το κάνω και στο iphone. Mε την διαφορά ότι το κάνω πολύ πιο αξιόπιστα. Ξέρω ότι 90% δεν θα crashάρει. Θα τραβήξω φωτογραφία πολύ πιο γρήγορα γιατί θα κάνει focus στο δευτερόλεπτο. Θα κάνω double click στο home button να ανοίξει το task manager και ξέρω ότι δεν θα lagάρει. Θα έχω το skype ανοιχτό στο background και ξέρω ότι δεν θα κλείσει γιατί έτσι θέλει που συνήθιζε να το κάνει το S4...ακόμα και σήμερα.

H μπαταρία δεν με ενδιαφέρει στο ελάχιστο. Έχουμε παντού πρίζες και powerbanks...δεν κρατάει και μισή ημέρα. Αν αρχίσεις την ημέρα σου στο 100% μπαταρία θα την βγάλεις χωρίς φόρτιση μέχρι το βράδυ. Αυτό με το 6. Το 6+ επειδή το είχα για 2 εββδομάδες την βγάζει άνετα την ημέρα και ίσως μέχρι και μισή ημέρα ακόμα.

Edited by sofos1990
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω είναι μυστικό! Δεν μπορείς να παραμετροποιήσεις την επιφάνεια όπως θες εσύ εγώ αυτό το βρίσκω πάρα πολύ ενοχλητικό..πχ ανοίγω browser και τηλ χωρίς εικονίδια με gestures βάζω όσα εικονίδια θέλω όπου θέλω και όσα θέλω με ότι theme γουστάρω κλπ. Πράγματα απλά η apple τα βλέπει ως πυρηνική φυσική!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πω είναι μυστικό! Δεν μπορείς να παραμετροποιήσεις την επιφάνεια όπως θες εσύ εγώ αυτό το βρίσκω πάρα πολύ ενοχλητικό..πχ ανοίγω browser και τηλ χωρίς εικονίδια με gestures βάζω όσα εικονίδια θέλω όπου θέλω και όσα θέλω με ότι theme γουστάρω κλπ. Πράγματα απλά η apple τα βλέπει ως πυρηνική φυσική!

Προσωπικά, όταν τρώω πατάτες ή σουβλάκια ή μόλις έχω μονώσει/πιάσει μια μητρική και τα χέρια μου είναι γεματά βαζελίνη και πάστα δεν θα πάω να πιάσω να δω το κινητό μου οπότε τα gestures μου είναι αδιάφορα.

Ναι, fair enough το Android είναι πιο "χαβαλεδιάρικο" κινητό σε αυτό τον τομέα. Δεν είναι σοβαρός λόγος για να μην αλλάξεις κινητό όμως.

Δεν λέω ότι το Android δεν είναι καλό και Αndroid θα πάρω φέτος(Ζ5 premium). 1000 καλά έχει αλλά μέχρι τώρα αυτό το smooth feeling με υποδεέστερο hardware που έχει το iphone δεν το έχει φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε πιάνω γράσα πετρέλαια κλπ οπότε δεν λερώνεις και ιδαιίτερα τα χέρια σου. :hehe:

Μπλα μπλα μπλά "android θα πάρω"..μπλα μπλα μπλα..:whistling:

Δεν βλέπω κάτι που να με κάνει να πάρω το 6s από το 6 που έχω τώρα. Το Ζ5 μου αρέσει και γι' αυτό το σκέφτομαι όταν έρθει.

Αν έχει τα γνωστά προβλήματα του Android θα γυρίσω στο 6 αλλά θα το δοκιμάσω να δω.

Εχεις δοκιμάσει iphone6 για 1-2 εβδομάδες;

Δες εδώ τι του έκατσε με τα floating apps άσχετα αν λέει ότι είναι η πρώτη φορά που του συμβαίνει. Αυτό είναι το παράδειγμα που σου λέω. Στο iphone προφανώς δεν υπάρχει σαν feature γιατί δεν λειτουργεί σωστά οπότε δεν το βάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε ποιο συγκεκριμένο κομμάτι θες να δω το video,

Εχεις δοκιμάσει iphone6 για 1-2 εβδομάδες;

Σου έχει δώσει ποτέ κανείς στην Ελλάδα το τηλ του για 1-2 εβδομαδούλες? Πως να το κάνω αυτό...κάποτε είχα iphone δικό μου..πρέπει να αλλάξει λογική για να ξαναπάρω.

Link to comment
Share on other sites

^^^

Ότι είπε ο παραπάνω.

Εκτός αυτού, οι γίδαροι των Android ανεβάζουν αναλύσεις (λες και θα καταλάβει κανείς ποτέ διαφορά από τα 1080p στα 4Κ) ενώ οι άλλοι, βάζουν αισθητήρες πίεσης στην οθόνη.

Τους γλεντάει η Apple με 1GB RAM και οι άλλοι προσπαθούν να χωρέσουν πάνω από 4, γιατί λέει βοηθάει στο multitasking. Αν ρε ξεφτύλα δεν φτιάξεις το software και με 32GB RAM πάλι θα σε γλεντάνε.

2GB εβαλε στο 6S και 6S Plus.....

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαν πως το κράτησαν στο 1GB.

Τέσπα, δεν έχει και πολύ σημασία. Έχουν χάσει το νόημα. Αντί να παίξει καινοτομία, που βγάζουν δις $ από τις πωλήσεις μας πουλάνε τα ίδια και τα ίδια και το μόνο που κάνουν είναι να αυξάνουν τη μνήμη (άχρηστο αν έχεις σωστό software) και την ανάλυση της οθόνης (ακόμα πιο άχρηστο).

Αντί να φτιάξουν την αυτονομία, με καλύτερες μπαταρίες (αλλά αυτό δεν συμφέρει) σου πουλάνε ΚΑΘΕ χρόνο, άλλη CPU, καλύτερη διαχείριση ενέργειας, καλύτερη κατανάλωση στην οθόνη. Κάνε τα αυτά, αλλά δώσε και κάτι καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακόμα να δω την ευχρηστία & τα λιγότερα "clicks" για τις καθημερινές μου εργασίες μου στο android. Είμαι και με τις δύο πλατφόρμες ταυτόχρονα. H Apple είναι μέτρα μπροστά στο παιχνίδι του συνολικού experience και χιλιόμετρα μπροστά στο θέμα marketing & brand loyalty.

Επίσης, για αυτό που λες ^ [MENTION=730]jax7480[/MENTION] παίζει να φταίει απλά ότι αλλάζεις κινητό κάθε χρόνο. Έχουν περάσει πια αυτές οι εποχές που ο ρυθμός των features ήταν τέτοιος που έβλεπες διαφορά. Και iphone 5 να έχεις, και Nexus 5 να έχεις, πλέον, δεν έχεις "περσινό" κινητό imo.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν φταίει αυτό ρε συ. Ποιο πολύ τα έχω πάρει με τη Samsung και το Note 5 αλλά και συνολικά.

Δεν μπορεί να βγαίνει ο άλλος και να σου δίνει, καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, 3D touch κι εσύ να περιμένεις επειδή σε λένε Note να πουλήσεις. Έ, να μην πουλήσουν ούτε ένα οι καραγκιόζηδες για να βάλουν μυαλό.

Κάθε χρόνο το Note είχε να δείξει, Καλύτερο CPU/RAM, καλύτερη κάμερα, καλύτερη οθόνη, καλύτερο PPI, καλύτερη αυτονομία, πιο ελαφρύ, καλύτερη κατασκευή.

Φέτος απλά δεν έδωσε ΤΙΠΟΤΑ. Η παρουσίαση του Note 5 και S6 Edge+ ήταν ένα ΤΙΠΟΤΑ.

Λέμε για την Apple, πως όσοι αγοράζουν είναι κολλημένοι, και το τηλέφωνο δεν έχει χαρακτηριστικά. Τι να τα κάνεις τα χαρακτηριστικά όταν το τηλέφωνο δουλεύει out of the box ΑΨΟΓΑ?

To Νοτε 4 που έχω χρειάστηκε να περάσουν 11.5 μήνες από τότε που το πήρα για να πάρει μία κωλοROM που το κάνει να δουλεύει, έτσι όπως θα έπρεπε να ήταν όταν το αγόρασα.

Και αυτοί οι άνθρωποι, χωρίς να έχουν να προσφέρουν τίποτα παραπάνω φέτος με το Note 5, ξαναζητάνε τα λεφτά μου. Ε, καλύτερα να πάρω iPhone 6S.

Link to comment
Share on other sites

...καλά για το κομμάτι samsung support 101% μαζί σου. Έχω S4 mini, αραχτός στην 4.4.2 με αιτιολογία από την Samsung "γιατί έτσι". Το 4άρι iphone που είχα, το είχα πάρει με 4.κάτι.κάτι και έφτασε στην 7.1.2.

Μετά σου λένε "μπε".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now