Recommended Posts

To iphone 6S Plus εφτασε τα 195 γραμ., φανταζομαι γι αυτο ευθυνεται το νεο κραμα αλουμινίου (7.000)

Εβαλαν και τα 2gbακια και θα πηγαίνει ζουμι και στον <<ψυχολογικο>> τομεα :tongue-new:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να βγαίνει ο άλλος και να σου δίνει, καλύτερο επεξεργαστή, καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα, 3D touch κι εσύ να περιμένεις επειδή σε λένε Note να πουλήσεις. Έ, να μην πουλήσουν ούτε ένα οι καραγκιόζηδες για να βάλουν μυαλό.

Ε σοβαρά τώρα;Να τα λένε τα apple fanboys ναι αλλά και αυτοί που έχουν android; Δεν το δέχομαι. Πρώτα από όλα γιατί συγκρίνεις το Note 5 με το s6 και όχι με το note 4;; Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις...

Και τι δεν αναβάθμησε φέτος δηλαδή;Θες από δίκτυο; Πήγε 4g+!Θες απο διαστάσεις; Μίκρυνε και λέπτυνε. Θες απο κατασκευή; Premium υλικά μέταλο και γυαλί. Θες από οθόνη; Τρελή διαφορά .. οι καλύτερες οθόνες είναι της samsung. Θες από επεξεργαστή; Είχε έναν exynos και τον 805 και έβαλε τον καλύτερο επεξεραστή που υπάρχει στα κινητά σήμερα! Θες μνήμη; Ufs 2.0 και ddr4! Θες κάμερα από τις καλύτερες κάμερες που υπάρχουν σε κινητά σήμερα.

Θες λειτουργικό; Ακόμα και αυτό βελτίωσε αρκετά, μιλάμε για την samsung κιόλας που όλοι ξέρουμε ότι πάσχει. Και το μόνο που θυσίασε είναι 220mah και την micro sd.Και το έχετε κάνει πιπήλα.. Που οι πιο πολλοί δεν το χρησιμοποιείτε!!

Τι άλλο δηλαδή να σ κάνει; Σε όλα μα όλα είναι τοπ και λες ότι η apple παρουσίασε περισσότερα πράγματα που τόσον καιρό δίνει τα specs με το σταγονόμετρο εκτός από τον επεξεργαστή; Δηλαδή πες μου φέτος ποιο έχει καλύτερη οθόνη,καλύτερο επεξεραγστή, γρηγορότερη μνήμη κλπ κλπ κλπ από το s6 και άμα μ βρεις κινητό θα μ πείσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερη μπαταρία και στο iphone 6s έγινε νέα μόδα αυτή η χαζομάρα φέτος να μικραίνουν τις μπαταρίες! Ντροπή σε όλους και samsung και apple!

Τελικά 1 ή 2gb ram??

.....ειπε ο seba για 2gb, τελος! Νομος του κρατους!

Ασχετο-> Εκανες SLI ?

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο-> Εκανες SLI ?

Έχω 40-50 fps στα πάντα στα 4096x2160 δεν υπάρχει λόγος να κάνω sli αν χρειαστεί αργότερα στα νεα games γιατί όχι..αλλά για την ώρα δεν το χρειάζομαι

δοκίμασα gta v, metro last light, far cry 4, battlefield 4 και φυσικά total war.

Link to comment
Share on other sites

Ε σοβαρά τώρα;Να τα λένε τα apple fanboys ναι αλλά και αυτοί που έχουν android; Δεν το δέχομαι. Πρώτα από όλα γιατί συγκρίνεις το Note 5 με το s6 και όχι με το note 4;; Μόνο εσύ μπορείς να το κάνεις...

Και τι δεν αναβάθμησε φέτος δηλαδή;Θες από δίκτυο; Πήγε 4g+!Θες απο διαστάσεις; Μίκρυνε και λέπτυνε. Θες απο κατασκευή; Premium υλικά μέταλο και γυαλί. Θες από οθόνη; Τρελή διαφορά .. οι καλύτερες οθόνες είναι της samsung. Θες από επεξεργαστή; Είχε έναν exynos και τον 805 και έβαλε τον καλύτερο επεξεραστή που υπάρχει στα κινητά σήμερα! Θες μνήμη; Ufs 2.0 και ddr4! Θες κάμερα από τις καλύτερες κάμερες που υπάρχουν σε κινητά σήμερα.

Θες λειτουργικό; Ακόμα και αυτό βελτίωσε αρκετά, μιλάμε για την samsung κιόλας που όλοι ξέρουμε ότι πάσχει. Και το μόνο που θυσίασε είναι 220mah και την micro sd.Και το έχετε κάνει πιπήλα.. Που οι πιο πολλοί δεν το χρησιμοποιείτε!!

Τι άλλο δηλαδή να σ κάνει; Σε όλα μα όλα είναι τοπ και λες ότι η apple παρουσίασε περισσότερα πράγματα που τόσον καιρό δίνει τα specs με το σταγονόμετρο εκτός από τον επεξεργαστή; Δηλαδή πες μου φέτος ποιο έχει καλύτερη οθόνη,καλύτερο επεξεραγστή, γρηγορότερη μνήμη κλπ κλπ κλπ από το s6 και άμα μ βρεις κινητό θα μ πείσεις!!

To Note 5 το συγκρίνω με το S6 και όχι με το Note 4 για τον εξής απλό λόγο:

Βρες μου, μία ακόμα χρονιά που τα δύο τηλέφωνα χρησιμοποιούσαν ίδιο επεξεργαστή και συχνότητες. ΙΔΙΑ ακριβώς όμως... καμία. Κάθε φορά ακόμα και αν η Samsung δεν είχε να δώσει νέο επεξεργαστή, ανέβαζε τις συχνότητες. Φέτος ούτε καν αυτό.

4G+ έχει και το δικό μου Note 4.

Μίκρυνε και λέπτυνε. Μα δεν ψάχνω όμορφο τηλέφωνο να το δείχνω στις φίλες μου... Εργαλείο δουλειάς ψάχνω. Κανέναν δεν ενδιέφερε αν το Note θα μικρύνει και θα λεπτύνει. Μόνο τη Samsung.

Premium υλικά αλλά χωρίς αλλαγή μπαταρίας και SD.

Η οθόνη έχει τόσο τρελή διαφορά από το Note 4? Γιατί εγώ που τα έβαλα δίπλα διπλά, τρελή διαφορά δεν είδα.

Επεξεργαστής: Δεν είπα πως δεν έβαλαν καλύτερο επεξεργαστή. Αλλά όπως είπα και παραπάνω ΚΑΘΕ χρόνο έδιναν το κάτι παραπάνω σε σχέση με τη σειρά Galaxy S. Φέτος το έκαναν γαργάρα γιατί πολύ απλά πουλάνε και έτσι.

Και η κάμερα...ίδια κάμερα εδώ και 1 χρόνο σχεδόν ή είναι ΤΟΣΟ καλύτερη από του Note 4?

Link to comment
Share on other sites

Για τον επεξεργαστή δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το βλέπεις έτσι αλλά ναι όπως το θέτεις έχει ακριβώς τον ίδιο με το s6. Και για το 4g+ έχεις δίκιο. Το μίκρυνε και λέπτυνε το ανέφερα γιατί θα κάθεται καλύτερα στο χέρι σου και όχι για να το δείχνεις στις φίλες σου και να τις ρίχνεις....

Οθόνη δεν έχει διαφορά με το 4άρι. Η κάμερα είναι καλύτερη γιατί βελτίωσε πολύ τους αλγορίθμους αν και παρέμεινε ίδια στο hardware. Παρόλα αυτά θεωρώ από hardware specs είναι τοπ και έχει μόνο αντίπαλο τον εαυτό της (s6)..

Μπορώ να κάνω μια υποχώρηση και να δεχτώ τα πάντα αλλά θέλω να σε κάνω μια ερώτηση; Αναφέρεις sd,αναφέρεις μπαταρία αναφέρεις επεξεργαστές κλπ κλπ και μετά λες για το iphone που αν και δεν ξέρω πως θα τα πάει ο A9 έχει ακριβώς τα χαρακτηριστικά για τα οποία γκρινιάζεις και κράζεις το Note 5 και απλά θυμήθηκε να βάλει 12mpx εν έτη 2015

Link to comment
Share on other sites

Έχει πλάκα που πλέον ο [MENTION=1118]venisk[/MENTION] έχει γίνει τόσο φανατικός που δεν έχει επιχειρήματα σοβαρά να απαντήσει

στο γιατι Android και όχι iPhone. Και όλα είναι ακόμα πιο αστεία από αυτά που έγραφε πριν 2 χρόνια

παρέα με τον Webhunter όπως τότε το Universal βύσμα φόρτισης και το Bluetooth :hehe:

Νικόλα είσαι καλό χρυσό παιδί αλλά οι παροπίδες σου έχουν περάσει σε άλλο level και δεν είναι καλό αυτό φίλε!

Πρόσεξέ το :T:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είμαι φανατικός ούτε μιλάω υποθετικα όπως οι περισσότεροι στα φόρουμ που φαντάζονται πως είναι κάτι. Δεν έχω ανάγκη να προσέξω κάτι ούτε προσπαθώ να σου βάλω μυαλό..αγοραζω ότι θέλω όπως και εσύ απλά διαφέρουν οι απόψεις μας, οι άλλοι ας συμφωνούν μαζί σου εγώ θα σου πηγαίνω κόντρα :cool::):)

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είμαι φανατικός ούτε μιλάω υποθετικα όπως οι περισσότεροι στα φόρουμ που φαντάζονται πως είναι κάτι. Δεν έχω ανάγκη να προσέξω κάτι ούτε προσπαθώ να σου βάλω μυαλό..αγοραζω ότι θέλω όπως και εσύ απλά διαφέρουν οι απόψεις μας, οι άλλοι ας συμφωνούν μαζί σου εγώ θα σου πηγαίνω κόντρα :cool::):)

Sent from my SM-N910C

Μαζί σου. Με την διαφορά πως εγώ δεν είμαι απόλυτος πως αυτό που αγόρασα ήταν η καλύτερη επιλογή....επειδή το αγόρασα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ε πως να σαι όταν αγοράζεις iPhone και vw....ποτε δεν υποστηριξα ότι η επιλογή μου είναι η καλύτερη.. εσύ προκαλείς αναστάτωση.. Ανακατοσουρη!!

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Ε πως να σαι όταν αγοράζεις iPhone και vw....ποτε δεν υποστηριξα ότι η επιλογή μου είναι η καλύτερη.. εσύ προκαλείς αναστάτωση.. Ανακατοσουρη!!

Sent from my SM-N910C

Sorry, νόμιζα πως μπορούμε να μιλήσουμε σοβαρά...αλλά τελικά δεν μπορείς!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now