Astalavista

inno3D iChill Geforce GTX 980Ti X3 Ultra Review: The silver power

Recommended Posts

επίσης η κάρτα έχει ένα 6pin + 8pin +PCIE lanes power νομίζω ξέρεις πολύ καλά ότι MAX WATT POWER OUTPUT = 75(PCIE LANES)+75(6PIN)+150(8PIN)= 300 WATT που δεν έχει καμία σχέση με το θερμικό φορτίο της κάρτας.... άσε τα 350 που λες εσύ.. τέλος πάντων θα προτιμούσα να σκεφτείς καλά πριν κάνεις ρεπλαϊ..

Μου λες για βατομετρο σε μενα οταν εφαρμοζεις πυθαγορειο θεωρημα για να βγαλεις θερμοκρασιες ? :hehe:

βλέπεις που τελικά δεν έχεις ιδέα το τι λές??? γιατί στην περίπτωσή σου του πυθαγορείου θεωρήματος πας να μετρήσεις στον κύκλο υποτείνουσα.. και ο νοών νοείτε.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

επίσης η κάρτα έχει ένα 6pin + 8pin +PCIE lanes power νομίζω ξέρεις πολύ καλά ότι MAX WATT POWER OUTPUT = 75(PCIE LANES)+75(6PIN)+150(8PIN)= 300 WATT που δεν έχει καμία σχέση με το θερμικό φορτίο της κάρτας.... άσε τα 350 που λες εσύ.. τέλος πάντων θα προτιμούσα να σκεφτείς καλά πριν κάνεις ρεπλαϊ..

Θα μου πεις κατι που δεν ξερω...? Το tdp το λεω για να το καταλαβαίνει και ο λαουτζικος (μιας και αυτο διαβαζει συνεχεια) στο πανω - κατω ετσι και αλλιως δεν θα μπει στη διαδικασια να ψαξει.

Εδω εφαγε αμάσητο ολοκληρο τετοιο review που ανεβασατε.... στο tdp που εγραψα εμεινες εσυ! :hehe:

Θελω πολυ να δω αυτη την MSI 980TI Gaming out of the box με τα turbo clocks στα 1.430mhz :hehe:

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πεις κατι που δεν ξερω....
350w εννοω...

^^ σε κάλυψα ??

Θα μου πεις κατι που δεν ξερω...? Το tdp το λεω για να το καταλαβαίνει και ο λαουτζικος (μιας και αυτο διαβαζει συνεχεια) στο πανω - κατω ετσι και αλλιως δεν θα μπει στη διαδικασια να ψαξει.

Εδω εφαγε αμάσητο ολοκληρο τετοιο review που ανεβασατε.... στο tdp που εγραψα εμεινες εσυ! :hehe:

Θελω πολυ να δω αυτη την MSI 980TI Gaming out of the box με τα turbo clocks στα 1.430mhz :hehe:

λαουτζίκος που λες εσύ τυχαίνει να είμαι και εγώ και μιας και μιλάμε για αφρόκρεμα όπως και του λόγου σου περιμένω να δω τα 350 Watt πως τα βγάζεις...

γιατί όπως είπα και νωρίτερα εγώ ο χαζός που ίσως να ξέρω τα νούμερα που λες και ξαναλες δεν βγαίνουν... σου είπα και πριν ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα... βγάλε στην πράξη αυτό που λες και άσε τα μπλα μπλα

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

λαουτζίκος που λες εσύ τυχαίνει να είμαι και εγώ και μιας και μιλάμε για αφρόκρεμα όπως και του λόγου σου περιμένω να δω τα 350 Watt πως τα βγάζεις...

γιατί όπως είπα και νωρίτερα εγώ ο χαζός που ίσως να ξέρω τα νούμερα που λες και ξαναλες δεν βγαίνουν... σου είπα και πριν ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα... βγάλε στην πράξη αυτό που λες και άσε τα μπλα μπλα

Βαλε το max bios tweaker και μελετα το power table...

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το max bios tweaker και μελετα το power table...

δεν έχω να μελετήσω κάτι μόνο και μόνο τα ρεύματα που λες δεν φτάνουν εκτός αν έβαλες κανένα epower και δεν μας το έχεις πει.. σου ξαναείπα και πρωτύτερα πολλάκις αλλά δεν ακούς... τέλος πάντων μάζεψε σακούλες όπως λες και εσύ άνοιξε κανένα pdf της nvidia και μάθε λοιπόν ότι η εταιρία αυτή έχει limitation στο TDP στα 250 watt.. στο reference pcb... γιαυτό και έχεις 6+8 pin..

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω να μελετήσω κάτι μόνο και μόνο τα ρεύματα που λες δεν φτάνουν εκτός αν έβαλες κανένα epower και δεν μας το έχεις πει.. σου ξαναείπα και πρωτύτερα πολλάκις αλλά δεν ακούς... τέλος πάντων μάζεψε σακούλες όπως λες και εσύ άνοιξε κανένα pdf της nvidia και μάθε λοιπόν ότι η εταιρία αυτή έχει limitation στο TDP στα 250 watt.. στο reference pcb... γιαυτό και έχεις 6+8 pin..

Εγω ξερω μονο αυτο που βλεπω και ουτε θα κατσω να μετρήσω, τόσο σε reference Titan (που είχα με skynet bios και zawarudο), σε sli 780gtx dcuii, σε sli Μsi gaming 970gtx και τωρα με την Inno 980ti -> το bios με το power table παιζουν ζουμι!

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι οτι αυτα που πειραζω να δινουν σταθεροτητα στα ρολογια μου και στο gpu load μου καρφωμενο 99% που πριν δεν ειχα σε κανενα απο τα παραπανω setups! Ακομα και στην Inno 3d σε καταστασεις oc μιλαμε.

Εκτος απο τον Τιτανα που εκανε throttling απο τα default ρολογια :hehe:

Αυτο ειναι η ουσια...

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω ξανά και ξανά τα πόστ σου Σεμπάστιαν και βλέπω τα σιτε που αναφέρεσαι και βλέπω παντού μα παντού η ΙΝΝΟ να παίζει πάντα με χαμηλότερα ρολόγια και να ζεσταίνετε κατά 5-6οC περισσότερο απ ότι η MSI. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πια είναι καλύτερη και πια χειρότερη μιας και η μια ειναι custum ενώ η άλλη reference

For the Record γιατί εδώ μας αρέσει να μιλάμε με στοιχεία και όχι με απλά μπλα μπλα παραθέτω

από την σελίδα που απλόχερα μας πρόσφερες τα παρακάτω:

http://www.hardwareluxx.com/index.php/reviews/hardware/vgacards/35872-reviewed-msi-palit-and-zotac-gtx-980-ti-6gb.html?start=1

Για την ΙΝΝΟ:

Reviewed: Inno3D GeForce GTX 980 Ti iChill X3 Ultra

inno3d.JPG

inno3d1.JPG

msi1.JPG

msi2.JPG

μάλλον όλος ο κόσμος ανήκει στον κύκλο του χαζού και εσύ στην αφρόκρεμα

Cheers enjoy

inno3d.JPG

inno3d1.JPG

msi1.JPG

msi2.JPG

inno3d.JPG

inno3d1.JPG

msi1.JPG

msi2.JPG

inno3d.JPG.0e68ecf1097d8b9b75aae1795503f

inno3d1.JPG.1b93b5001c2493369bbe8c9375a1

msi1.JPG.51f147bc3e64d0f16411ed9ddd912e2

msi2.JPG.69b2025f35c10a91a89c405f956afaa

Edited by Tiltevros
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω ξανά και ξανά τα πόστ σου Σεμπάστιαν

Σκ@τ@ διαβαζεις! Ξαναδιαβασε απο την αρχη ολα και εμενα και το review που παραθεσες.... το τεστ εχει γινει με το OC MODE στην MSI!

To oποιο οπως ειπα θα ειναι 1380mhz αctual gaming clock!

Στο gaming mode που ειναι το OUT OF THE BOX ειναι πιο χαμηλα!

Περιμενω τα out of the box 1430mhz της MSI :hehe: που δινουν 15-20% boost στο performance με βαση τα γραφήματα σας!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω ξανά και ξανά τα πόστ σου Σεμπάστιαν

Aσε το διάβασμα και βοηθα τον Mr venisk να πιάσει τα 27.000 στο 11αρι!

....τσαμπα πανε τοσα Like που σου βαζει! :hehe:

Edited by venisk
kri kri with super powers!!
Link to comment
Share on other sites

Aσε το διάβασμα και βοηθα τον Mr Kρι Kρι να πιάσει τα 27.000 στο 11αρι!

....τσαμπα πανε τοσα Like που σου βαζει! :hehe:

το ξέρεις ότι άμα πιάσω στα χέρια μου την κάρτα θα περνάω από πάνω σου και χωρίς βαζελίνη ε??

Link to comment
Share on other sites

Σκ@τ@ διαβαζεις! Ξαναδιαβασε απο την αρχη ολα και εμενα και το review που παραθεσες.... το τεστ εχει γινει με το OC MODE στην MSI!

To oποιο οπως ειπα θα ειναι 1380mhz αctual gaming clock!

Στο gaming mode που ειναι το OUT OF THE BOX ειναι πιο χαμηλα!

Περιμενω τα out of the box 1430mhz της MSI :hehe: που δινουν 15-20% boost στο performance με βαση τα γραφήματα σας!

πρόσεχε πως μου μιλάς σε παρακαλώ και αν διαβάζω εγώ σκατά τότε αυτά που αναφέρεις εσύ πχ για 350 watt TDP που έγιναν μετά τροφοδοσία και μετα εξαφανίστηκαν δεν συγκρίνονται όσο αφορά τα προφίλ των καρτών... μάλλον επειδή είναι από την γέννηση σου θα πρέπει να ήξερες ότι out of the box είναι και το πρόγραμμα της κάρτας που έρχεται απο το φακτορι. τέλος πάντων σε αφήνω στην πλάνη της βλακείας που είχαμε στα 12 με τα αυτοκινητάκια που πάνε πιο γρήγορα από τα άλλα και που σε... όταν μιλάς και έχεις τα @@ που λέμε κανε και κανα screenshot with settings... γιατι απο μπλα μπλα μαπα το καρπούζι

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες το ξεχειλώσαμε.

Sebastian και το τρολλάρισμα έχει ένα τέλος.

Η συζήτηση λήγει εδώ γιατί προφανώς κούρασε, οποιοσδήποτε σχολιασμός σε αυτό το ύφος θα διαγράφεται.

Link to comment
Share on other sites

Aσε το διάβασμα και βοηθα τον Mr venisk να πιάσει τα 27.000 στο 11αρι!

Έτσι μπράβο..όταν αναφέρεσαι στο όνομα μου θα με λες κύριο..:hehe::)

Σταμάτα το seb, μόνος σου έχεις αυτές τις κόντρες, εγώ τα bench τα κάνω για το box.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως [MENTION=950]Sebastian[/MENTION] σε είχα για σοβαρό άνθρωπο μέχρι τώρα και σε υπερασπιζόμουν πολλές φορές (σε πολλούς

και διάφορους, γνωστούς και αγνώστους) αλλά με αυτό το υφάκι που έχεις κατάλαβα το αντίθετο

(και μάλλον δεν έχουν άδικο και στα υπόλοιπα forum).

Αρχίκα πές ένα ευχαριστώ στον [MENTION=1152]caution[/MENTION] που σου εξήγησε τόσα πράγματα τα οποία δεν γνώριζες

γιατί είσαι αυτό ακριβώς που κοροιδεύεις σε όλα σου τα ποστ (ημιμαθής, λαουτζίκος, ξερόλας, ψαγμέNOT,

ισχυρογνώμων)και κατα δευτερον είναι η τελευταία φορά που ανέχομαι αυτόν τον άσχημο-ειρωνικό-εριστικό-φθηνό-

γελοίο τρόπο έκφρασής σου στο hwbox είτε αυτό έχει να κάνει με το hwbox, είτε με κάποιο άλλο μέλος.

Εάν θέλεις να γράψεις κάτι, μπορείς να το κάνεις με normal τρόπο. Εάν νιώθεις ότι δεν μπορείς

λόγο της γαματοσύνης σου και είμαστε όλοι κατώτεροί σου, καλύτερα να το πείς τώρα να σε διώξω

μια ώρα νωρίτερα να πας στο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now