venisk

HwBox Hellas O/C Team: GPUPI for GPU - 1B/32B Scores

Recommended Posts

Ρε φίλε είναι όμως πολύ fail κάρτα 750+ ευρώ με τούμπανο επεξεργαστή από πίσω της να μην μπορεί να πιάσει κάρτα των 250+ ευρώ με επεξεργαστή καλό μεν αλλά σχεδόν τετραετίας πλέον.

Το προηγούμενο σχόλιο μου δεν ήταν ειρωνικό πάντως γιατί τώρα που το διάβασα μου φάνηκε κάπως.

Link to comment
Share on other sites

κάθεστε και ασχολείστε με bench χωρίς νόημα τρέξτε κανένα σοβαρό bench :hehe:

η κάρτες είναι για games δεν νομίζω κανείς να πάρει τέτοια κάρτα για να κάνει υπολογισμούς με αυτήν .

επίσης κάποια bench τα πάνε καλύτερα σε amd (cpu η gpu ) πχ το super pi των ιντελ δεν το πιάνει κανένας AMD .

τρέξτε κανένα 3d mark να γουστάρετε .

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε είναι όμως πολύ fail κάρτα 750+ ευρώ με τούμπανο επεξεργαστή από πίσω της να μην μπορεί να πιάσει κάρτα των 250+ ευρώ με επεξεργαστή καλό μεν αλλά σχεδόν τετραετίας πλέον.

Το προηγούμενο σχόλιο μου δεν ήταν ειρωνικό πάντως γιατί τώρα που το διάβασα μου φάνηκε κάπως.

Πρακτικά σημαίνει κάτι για τα λεφτά που έδωσα? Πχ σήμερα έπαιζα bf4 τέρμα στα 4096x2160 και ευχαριστιέμαι τα 807 ευρώ που έκανε η κάρτα μου, gpupi δεν θα ξανατρέξω μέχρι να αγοράσω άλλη κάρτα :)

Δεν είδα κάποια ειρωνεία στο προηγούμενο post σου man.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 980ΤΙ ακόμη και μετά το πουσάρισμα είναι πίσω από την ταπεινή μου 290.

Όχι η δική μου :hehe: :hehe:

Έχει να κάνει με το OpenCL καθαρά και τον τρόπο που τρέχει (πιο αποδοτικά) σε AMD GPU. ;)

MetallicGR`s GPUPI - 1B score: 21sec 779ms with a GeForce GTX 980 Ti

1477217.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το έσπασα και πλέον είμαι 163rd using 1 GPU και 11,1 πόντους, 19th out of 67 using Radeon R9 290 και έχουμε 2,9 πόντους και είμαι 13th in team using Radeon R9 290 και 4 ποντάκια για την ομάδα!

attachment.php?attachmentid=63318&stc=1

STORM1978`s GPUPI - 1B score: 21sec 441ms with a Radeon R9 290

image_id_1639717.jpg

image_id_1639717.jpg.7ca86779586701f4cc1

Link to comment
Share on other sites

Το μονοβάθμιο πότε θα το βάλεις ρεεεει? :D

Τώρα που αρχίζω να ηρεμώ με την δουλειά, 3 μήνες έχω που δουλεύω μετά από 2.5 χρόνια χωρίς δουλειά, θα μπει και αυτό πάνω για να δω μέχρι που μπορώ να τον τραβήξω. Θα πέσουν πολλές ερωτήσεις στους γνωστούς... damn πρέπει να πάρω και κανένα ψηφιακό θερμόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now