barfastic

Asus RIVE BE Post error - No Beeps

Recommended Posts

Καλησπερίζω το φόρουμ...

Ξεκίνησα να παίζω με την νέα μητρική (του κουτίου) και πετάω πανω τον επεξ. (4960Χ) και μου βγαζει error 00, μαυρη οθονη και κανένα Beep.

πετάω μνήμη σε ενα ενα τα σλοτ, σε 2 μαζι, σε 4 και σσε όλα, αλλα τίποτα, το ίδιο.

Βαζω κάρτα γραφικών, το ίδιο...

Κάπου διάβαζα οτι υπάρει πρόβλημα συμβατότητας με τα corsair AX επειδή δεν έχουν καθαρό 4πινο για τον επεξ... ίσχυει κατι τετοιο?

any help would be great...

Μ

Edited by barfastic
Link to comment
Share on other sites

Έχω δείτε τέτοια setup με ΑΧ να παίζουν κανονικά.

Reseat το CPU. Επίσης δες τι γίνεται με το 2ο BIOS και αν μπορείς να κάνει USB Flash το τελευταίο, για αρχή...

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι τα έχεις δοκιμάσει όλα αυτά και χωρίς καθόλου κάρτες πάνω & ClearCMOS κτλ σωστά; Στο socket όλα δείχνουν ok;

Γιατί πέρα από ένα εφεδρικό psu και ένα αλλιώτικο DIMMάκι, δεν έχουν μείνει και πολλά να δοκιμάσεις: ή CPU ή μητρική μένει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω το φόρουμ...

Ξεκίνησα να παίζω με την νέα μητρική (του κουτίου) και πετάω πανω τον επεξ. (4960Χ) και μου βγαζει error 00, μαυρη οθονη και κανένα Beep.

πετάω μνήμη σε ενα ενα τα σλοτ, σε 2 μαζι, σε 4 και σσε όλα, αλλα τίποτα, το ίδιο.

Βαζω κάρτα γραφικών, το ίδιο...

Κάπου διάβαζα οτι υπάρει πρόβλημα συμβατότητας με τα corsair AX επειδή δεν έχουν καθαρό 4πινο για τον επεξ... ίσχυει κατι τετοιο?

any help would be great...

Μ

Αφού είσαι σίγουρος ότι τα πινάκια στο socket είναι σωστά , όπως πρέπει ... και τα pads του cpu επίσης ... τότε :

Το "00" είναι σίγουρα dead cpu.

Κρατάω μιά πολύ μικρή επιφύλαξη , γιατί νομίζω έπαιζε μιά ασυμβατότητα με κάποια σειρά 4960X ES και τη συγκεκριμένη μητρική.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now