John-X

EVGA GTX 980 Ti ACX 2.0 Benchmarks

Recommended Posts

Αν και την εχω απο τοτε που βγηκε ας την βαλω και εγω εδω,κοιτουσα κατι παλια benchmarks που ειχα,καψιμο:stars:μεχρι τα ξημερωματα για σκορακια με striker 2 nse το 2008 και rampage 3 extreme + ι7 980x το 2010 και τις κοντρες που καναμε εδω στο kingpin&hwbox 3d contest ωραιες στιγμες ωραια χρονια :$........ Anyway...... νοσταλγησα και ειπα να τρεξω μερικα με την 980Ti σε windows 10.

Η καρτα ειναι στα 1500mhz 1.22v και 8136mhz vram,καλουτσικη ειναι,asic 70% ετσι και ετσι αλλα who cares.

CAM00927_zpsoo4a7p78.jpg

CAM00925_zpsvpwnkrqb.jpg

CAM00922_zpsvfmrothb.jpg

CAM00923_zpsz116ihpl.jpg

CAM00926_zpsoxi4omi2.jpg

Τι λετε για το uncore 4.7 με 4.8ghz cpu? κ@βλ@ :gizmo: δεν εχω δοκιμασει πιο πανω μπορει να παιζουν even.

2a3e0263-6e98-47b2-a350-0395b2a20715_zpswagrlpdg.jpg

Νοσταλγω 980χ στο vantage :$.. μακαρι να βγουν συντομα skylake-E να παρω Venisk τον 5930κ σου :gizmo:

Vantage%2056.016%20980Ti_zpswugjox6p.jpg

FR%2017.541%20980Ti%204.8GHZ_zpsyqzkytfr.jpg

Θα ανεβασω απο games και κανα unigine θα ιδουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή κάρτα δείχνει και με εντυπωσιακό overclock! Παραμένει ήσυχη όμως σε τέτοιες ρυθμίσεις John-X και αν όχι, μέχρι που πηγαίνει χωρίς να πρέπει να αυξήσεις τους ανεμιστήρες κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή κάρτα δείχνει και με εντυπωσιακό overclock! Παραμένει ήσυχη όμως σε τέτοιες ρυθμίσεις John-X και αν όχι, μέχρι που πηγαίνει χωρίς να πρέπει να αυξήσεις τους ανεμιστήρες κτλ;

Το φαν το εχω 60% στα benchmarks και στα games σε αυτα τα ρολογια με αυτο το ρευμα και δεν ακουω τιποτα.Η θερμοκρασια αναλογα το game μου παιζει απο 55 εως 75 .Τα ρολογια αυτα τα πιανει και με 85 βαθμους με 40% φαν δεν εχει διαφορα απλα δεν την αφηνω να παιζει εκει....Δεν μασαει πουθενα.

Edited by John-X
Link to comment
Share on other sites

Το φαν το εχω 60% στα benchmarks και στα games σε αυτα τα ρολογια με αυτο το ρευμα και δεν ακουω τιποτα.Οι θερμοκρασια αναλογα το game μου παιζει απο 55 εως 75 .Τα ρολογια αυτα τα πιανει και με 85 βαθμους με 40% φαν δεν εχει διαφορα απλα δεν την αφηνω να παιζει εκει....Δεν μασαει πουθενα.

Πολύ καλό αυτό με αυτές τις υλοποιήσεις της EVGA! Γιατί έχοντας εμπειρία από παλιότερη nvidia (780 με το κλασικό κουλερ της εταιρίας) τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι παλιότερα. Ναι μεν μπορούσα να ανεβάσω αρκετά τα ρολόγια, αλλά μετά η κάρτα έκανε και απαγοητευτικά πολύ θόρυβο αλλά και ζεσταινόταν σε βαθμό που έπεφταν τα ρολόγια στα παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αυτό με αυτές τις υλοποιήσεις της EVGA! Γιατί έχοντας εμπειρία από παλιότερη nvidia (780 με το κλασικό κουλερ της εταιρίας) τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι παλιότερα. Ναι μεν μπορούσα να ανεβάσω αρκετά τα ρολόγια, αλλά μετά η κάρτα έκανε και απαγοητευτικά πολύ θόρυβο αλλά και ζεσταινόταν σε βαθμό που έπεφταν τα ρολόγια στα παιχνίδια...

Ναι, το reference cooler που έχουμε δει από την GTX770 έχει δείξει εδώ και καιρό τα όρια του. Ειδικά στα μεγάλα chip (Ti/Titan) που απλά δεν προλαβαίνει να κάνει πολλά και η κάρτα πιάνει το thermal threshold της αρκετά γρήγορα.

Πάντως ο κάρταρος του [MENTION=2011]John-X[/MENTION] δεν δείχνει να έχει καμία σχέση θερμικά ρε reference :T: Custom BIOS John, η χλιμιντράει το boost και πιο πάνω στις ελαφριές σκηνές;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το reference cooler που έχουμε δει από την GTX770 έχει δείξει εδώ και καιρό τα όρια του. Ειδικά στα μεγάλα chip (Ti/Titan) που απλά δεν προλαβαίνει να κάνει πολλά και η κάρτα πιάνει το thermal threshold της αρκετά γρήγορα.

Πάντως ο κάρταρος του @John-X δεν δείχνει να έχει καμία σχέση θερμικά ρε reference :T: Custom BIOS John, η χλιμιντράει το boost και πιο πάνω στις ελαφριές σκηνές;

Custom bios by Me;) (Tweakαρα το δικο της) με disabled boost ετσι ωστε να καρφωνει τα 1500mhz και 450watt power limit.....To power limit τωρα δεν παει πανω απο 85% usage σε σχεση με πρωτα που βαρουσε 110% ταβανι και εριχνε τα ρολογια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now