STORM1978

Πώληση σετ mobo-cpu-ram.

Recommended Posts

Όπως λέω σκέφτομαι να πουλήσω το σετάκι μου. Όλα με κουτιά & εγγυήσεις. Απλά δεν ξέρω σε τι τιμή? 100+100+60 ή 250Ε όλα.

Για ρίξτε γνώμες και αν συμφέρει τώρα αλλαγή σε INTEL ή να κάτσω στα αυγά μου για του χρόνου και βλέπουμε με ΖΕΝ?

Edited by STORM1978
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά πρέπει να βρεις μια τιμή για τα πράγματα της αγγελίας σου. :P

100-100-60?

Κοίτα η λογική λέει ότι εφόσον το πουλάς τώρα, πας κατευθείαν σε Intel, αλλιώς το να περιμένεις του χρόνου την ίδια εποχή δεν έχει και πολύ νόημα κατ' εμέ. Το μόνο σίγουρο για τους Zen είναι ότι θα είναι ταχύτεροι από τον 8350 σου αλλά έχω αμφιβολίες για τα high end της Intel (4790K-6700K.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε ότι πουλάς κ πας σε ιντελ εφόσον το αντέχει η τσέπη σου.. δεν χωράει συζήτηση σε αυτό φίλε ούτε θαύματα γίνονται! Τώρα το ποσό θα τα δώσεις.. Χώμα!!

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέω σκέφτομαι να πουλήσω το σετάκι μου. Όλα με κουτιά & εγγυήσεις. Απλά δεν ξέρω σε τι τιμή?

Για ρίξτε γνώμες και αν συμφέρει τώρα αλλαγή σε INTEL ή να κάτσω στα αυγά μου για του χρόνου και βλέπουμε με ΖΕΝ?

Ανέστη πες μου σε τι ακριβώς εργασίες χρησιμοποιείς αυτό το PC και θα σου απαντήσω ειλικρινά αν αξίζει να πάρεις κάτι άλλο. Εκτός αν θες να πάρεις κάτι καινούριο για να συνεχίζεις με τα benchαρίσματα, τότε η Intel είναι μονόδρομος :P

Εννοείτε ότι πουλάς κ πας σε ιντελ εφόσον το αντέχει η τσέπη σου.. δεν χωράει συζήτηση σε αυτό φίλε ούτε θαύματα γίνονται! Τώρα το ποσό θα τα δώσεις.. Χώμα!!

Νίκο για κάτσε. Όταν έχεις οικογένεια και παιδιά, μιας που θα φύγουν σε κακή τιμή τα πράγματα έτσι κι αλλιώς, μάλλον αξίζει να κρατήσεις τα χρήματά σου προς το παρόν και να περιμένεις. Όλα εξαρτώνται απ' το τι δουλειές κάνει στο PC αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο για κάτσε. Όταν έχεις οικογένεια και παιδιά, μιας που θα φύγουν σε κακή τιμή τα πράγματα έτσι κι αλλιώς, μάλλον αξίζει να κρατήσεις τα χρήματά σου προς το παρόν και να περιμένεις. Όλα εξαρτώνται απ' το τι δουλειές κάνει στο PC αυτό.

Έγραψα αν αντέχει η τσέπη του...:) Απο κει και πέρα οι γενικές υποχρεώσεις κάποιου δεν είναι δική μου δουλειά, καθένας βάζει προτεραιότητες ανάλογα με τα οικονομικά του, αν αντέχει τώρα να το κάνει με κλειστά μάτια, λες και έχει κάπου επαφή ο 8350 με έναν 6700k :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη επειδη σε βλεπω benchaρεις κιολας αν εχεις κασερι πας κατευθειαν σε skylake,αν δεν εχεις αμεσα τοσο κασερι ξεκινα σιγα σιγα αξιζει τερμα....ουτε μα ουτε μου ουτε zen ουτε men δεν υπαρχει καμια ελπιδα εκει.Θα τα σκασεiς λιγο σε cpu αλλα εχει z170 asus με 140 ευρουλακια και μνημουλες ddr4 με 80ε 2800 mhz...Ποσο πιο χωμα?δεν γινεται...

z170

Asus Z170-A | Skroutz.gr

G.Skill Ripjaws 4 8GB DDR4-2800MHz (F4-2800C16D-8GRR) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Η γενική δουλειά του πισί είναι μια από όλα.

Γενικές εφαρμογές, Ίντερνετ, ελαφρύ video editing , αρκετό gaming και benching όσο μπορεί να ανεβεί ο 8350 και η 290.

Παιδιά 2 ( μου τρώνε όλο τον ελεύθερο χρόνο και γκρινιάζει η γυναίκα...) , δουλειά δεν... οπότε μαρούλι ελάχιστο... για τιμές έλεγα περίπου ότι είπε ο Λουκάς και να πήγαινα προσωρινά σε κάτι μετέχειρο Ζ97 και βλέπουμε.

Τελικά όμως μάλλον με βλέπω να κρατιέμαι λίγο ακόμη και βλέπω από του χρόνου.

Όσο για το benching, θα μπει το SS σε λίγο και ότι μαζέψουμε από εκεί (θέλω και τροφοδοτικό μαμώ, τα φτύνει το ΤΤ).

Link to comment
Share on other sites

Με το clock της υπογραφής σου και με την αναφορά για video editing, από 5820K και πάνω κάνεις ουσιαστικό step up.

Απλά είναι σημαντικό το έξοδο, γιατί cpu & board της υπογραφής σου, ιδρώνουν πλέον για τα 250 στα μεταχειρισμένα...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα το επανέφερα στην σωστή κατηγορία που θα έπρεπε να είναι από την αρχή!

Το αφήνω ανοιχτό γιατί είναι καλό και μπορεί να έχουν κ άλλοι τις ίδιες απορίες! :T:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now