MetallicGR

Πως θα χαρακτηρίζατε τον χρήστη ενός Wearable, σήμερα;

Πως θα χαρακτηρίζατε τον χρήστη ενός Wearable, σήμερα;  

53 members have voted

  1. 1. Πως θα χαρακτηρίζατε τον χρήστη ενός Wearable, σήμερα;

    • Επιδειξία. Branding χωρίς καμία χρησιμότητα
      13
    • Γραφικό. Οι λειτουργίες είναι προς το παρόν περιορισμένες και απλά το smartwatch γίνεται αυτοσκοπό
      11
    • Κακόγουστο. Κανένα από τα smartwaches δεν μπορεί να σταθεί απέναντι σε ρολόγια του παρελθόντος
      8
    • Ενδιαφέρον. Τα wearables προσφέρουν κάποιες χρήσιμες υπηρεσίες ακόμα και σήμερα
      6
    • Cool. Οι νέες τεχνολογίες αξίζουν μια ευκαιρία
      7
    • Άλλο. Θα επεκταθώ
      8


Recommended Posts

"Αλλο, θα επεκταθώ"... είναι απλό. Είναι τόσα, και μάλιστα διαφορετικά, που δεν μπορούν να καλυφθούν με μια και μόνη απλή απάντηση. Πράγματι υπάρχουν και γκουμούτσες, κακόγουστες κατασκευές, ή ακόμα και ενοχλητικές ανά περιπτώσεις. Υπάρχουν όμως και όμορφα / χρήσιμα πραγματάκια. Προσωπικά έχω ένα xiaomi mi band, οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν καν ότι είναι ηλεκτρονική κατασκευή, το περνάνε σαν απλό "βραχιολάκι καρπού". Δεν έχει όμως ρολόι, κουμπιά, οθόνες κλπ. Είναι ένα απλό fitness tracker, μόνο με αισθητήρες κίνησης, που το χρησιμοποιώ όταν π.χ. βαριέμαι να βάλω gps και runkeeper από το κινητό και πάω για τρέξιμο / περπάτημα, είναι επίσης ξυπνητήρι και δέχεται και ειδοποιήσεις (με δόνηση/ απλό led) από το κινητό μου για εισερχόμενη ακόμα και όταν πχ παίζω μπάσκετ 8 μέτρα μακριά και δεν θέλω να χάσω κάποια κλήση, αλλά και για όποιο άλλο notification από app επιλέξω... με κόστος 15?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now