MetallicGR

Οι hardware απαιτήσεις του Fallout 4 ανακοινώθηκαν

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Οι hardware απαιτήσεις του Fallout 4 ανακοινώθηκαν]http://www.hwbox.gr/images/news_images/action3.jpg[/NEWS_IMG] Ας δούμε τι PC χρειάζεται για να απολαύσουμε το νέο μέλος του franchise που θα κυκλοφορήσει στις 10 Νοεμβρίου.

Η Bethesda σε επίσημη ανακοίνωση μέσω του site της αναφέρει τα χαρακτηριστικά που θα πρέπει να πληρεί ο υπολογιστής σας, για να μπορέσει να τρέξει το νέο μέρος της σειράς Fallout. Στις ελάχιστες απαιτήσεις, η Bethesda αναγράφει πως χρειάζεται ένας Intel Core i5-2300 2.8 GHz ή AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz, 8GB μνήμη RAM και 30GB αποθηκευτικού χώρου. Το παιχνίδι θα τρέχει σε Windows 7/8 και 10 - και μόνο στην 64-bit έκδοση αυτών. Παράλληλα, η εταιρία προτείνει τουλάχιστον μια NVIDIA GTX 550 Ti 2GB ή AMD Radeon HD 7870 2GB κάρτα γραφικών.

Περνώντας στη προτεινόμενη σύνθεση, για να απολαύσετε το παιχνίδι στις μέγιστες ρυθμίσεις του θα χρειαστείτε ένα μηχάνημα με ένα Core i7 4790 ή κάποιον FX 9590 από πλευράς AMD. Η μνήμη παραμένει στα 8 GB RAM και όπως είναι φυσικό, το ίδιο και ο αποθηκευτικός χώρος που απαιτείται από τη συσκευή αποθήκευσης. Όσον αφορά τις κάρες γραφικών, η Bethesda προτείνει τη χρήση NVIDIA GTX 780 3GB ή AMD Radeon R9 290X 4GB ή κάποιας καλύτερης. Τέλος, το παιχνίδι απαιτεί διαρκή σύνδεση στο Internet και λογαριασμό στο Steam.

[img_alt=Οι hardware απαιτήσεις του Fallout 4 ανακοινώθηκαν]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture53869.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω ότι τα Requirements είναι μούφες τις περισσότερες φορές. Δεν ξέρω, αλλά για ποιο λόγο βάζουνε παραπάνω από ότι πραγματικά ισχύει. Πχ, το Borderlands 2 στα Linux, έλεγε ότι δεν παίζει με AMD κάρτες γραφικών, ενώ παίζει μια χαρά σε εμένα. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Μικρότερο αντίκτυπο εάν έχεις καλή κάρτα.

R9 290 που και πάλι είναι ένα σκαλί κάτω απο την προτεινόμενη 290x. Όχι ότι πιστεύω οτι δεν θα μπορώ να το παίξω αλλά είμαι περίεργος να μάθω τι διαφορά θα είχε με την προτεινόμενη σύνθεση.

Link to comment
Share on other sites

R9 290 που και πάλι είναι ένα σκαλί κάτω απο την προτεινόμενη 290x. Όχι ότι πιστεύω οτι δεν θα μπορώ να το παίξω αλλά είμαι περίεργος να μάθω τι διαφορά θα είχε με την προτεινόμενη σύνθεση.

Από τον 4790 κάνα 5% υπολογίζω, πολύ χοντρικά βέβαια αλλά και 10 να είναι κλ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα 8gb ram είναι πολύ μουφα, να δω την μουμιοποιημενη gamebryo engine ακα creation engine να κάνει χρήση 6-8gb ram και θα γελάσει και το παρδαλο κατσίκι.

Εδω το skyrim με enb και 4k textures και δεν εχω δει να δεσμεύει πανω απο 2-2.5gb Ram και 2.5-3gb vram.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now