John-X

Custom Test Bench by JohnX

Recommended Posts

Ειχα ενα σαπιο ξεκοιλιασμενο CM 690 II Advanced εδω στο δωματιο το οποιο επερνα σβαρνα συνεχεια και μου την εδινε :hehe: οποτε σημερα κοιταντας το μου ηρθαν διαφορες ιδεες στο μυαλο....

Δεν φτιαχνω λεω ενα Test Bench???? :que:...θα γινει ωραιο πιστευω(αν βγει οπως το εχω στο μυαλο μου),θα ναι σχετικα μικρο και θα παιρνει και ψυγεια;P..

Ξεκιναω γδυσιμο σημερα

CAM01619_zpsdkbhcuxo.jpg

CAM01620_zpssn5inlhp.jpg

CAM01624_zpsemmqmjtd.jpg

CAM01623_zpsp9tyh8sz.jpg

Αλλα και κοψιμο

shiting_gp_1185033_zpssv6sjcnw.jpg

Οχι τετοιο κοψιμο ρε.....

Με τροχο εννοω!Αμεσως εσεις :hehe:

CAM01627_zpsreohejv5.jpg

CAM01630_zps5rrjghtp.jpg

CAM01631_zpsj5ktknvl.jpg

CAM01632_zpspjbzurwl.jpg

CAM01634_zpsxynjawi5.jpg

CAM01636_zpsigtrnlht.jpg

CAM01639_zpscbqrfeg5.jpg

CAM01638_zpsx8v0afdz.jpg

Δεν εχει τελειωσει το κοψιμο ακομα εννοειτε....Σκευτομαι οτι για πατο θα μπει κανονικα το πισω πλαινο ;) και πανω στο πλαινο θα μπουν ποδαρακια lian li

CA-323-LL_45143_350.jpg

Stay tuned

Link to comment
Share on other sites

JohnX :T: Αν βγάλεις βολικό bench table από τέτοιου μεγέθους case, θα με βάλεις στα αίματα να σφάξω και εγώ ένα πεταμένο centurion που πρέπει να έχω κάπου :)

Αν σκεφτεις μονο οτι το psu θα μπει στην κανονικη του θεση ειναι ενα πολυ καλο σημαδι να ελπιζουμε για κατι πολυ μαζεμενο.Επισης σκεψου οτι μολις κλεισει το καπακι απο κατω θα μπουν και αρκετα καλωδια εκει πισω :T: για να δουμε πως θα παει λοιπον.

Λοιπον στην μερια του psu εκοψα την λαμαρινα διαγωνια και για ομορφια αλλα και για να κραταει κοντρα ολο το πισω μερος.Ειναι πολυ στιβαρο ακομα και με τοσο κοψιμο που εφαγε γυρο του και χερομαι με το αποτελεσμα.

CAM01644_zps9kpcktgz.jpg

CAM01646_zps2he8xiwv.jpg

Επισης κοντεψα και το πανω ξεμπαρκο λαμακι....Το εχω αφησει εκει για μελετη.

CAM01647_zpsismbaaw4.jpg

Αυτο ειναι κομματι του μπροστινου μερους.Περνει 120 και 140 ανεμιστηρες....

CAM01648_zpspbntorqp.jpg

Μια γρηγορη δοκιμη διχνει οτι μπορει να μπει ενα 280 rad ορθιο το οποιο εχω και το δοκιμασα.....η δυο μονα 120αρια ενα στο πισω μερος και ενα εδω.Πειραματιζομαι ακομα....Το κομματι που εξεχει θα κοπει για ομορφια και το μπρακετ θα βιδωθει η θα το πριτσινωσω.

CAM01651_zpszuvddrwo.jpg

Αυριο αν προλαβω η συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Thanks Yoshi!Λες και για βαψιμο ε?:hmmm:δεν εχω σκεφτει κατι ακομα:hmmm:Αν βγει οντος καλο και μ'αρεσει ισως το βαψω,εχεις κατι στο μυαλο σου?

Σημερα δουλεια ολη μερα,τωρα γυρισα δεν προλαβα να κανω τιποτα,Σαββατοκυριακο λογικα θα συνεχισω.

Link to comment
Share on other sites

λεω περισσοτερο για να καλυφθουνει το μεταλλο που εμφανιστηκε απο την κοπη, οχι οτι του χρειαζεται και τραγικα

και στο ιδιο χρωμα ενα σπρευ μια χαρα θα ειναι, ευκολα φθηνα και γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now