MetallicGR

Το πρώτο μεγάλο update για τα Windows 10 λανσάρει η Microsoft

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Το πρώτο μεγάλο update για τα Windows 10 λανσάρει η Microsoft]http://www.hwbox.gr/images/news_images/microsoft1a.jpg[/NEWS_IMG] Το update του Νοεμβρίου σύμφωνα με τους ισχυρισμούς της Microsoft, θα προσφέρει βελτιώσεις στις επιδόσεις και σε άλλους τομείς του λειτουργικού.

Συγκεκριμένα, η εταιρία με έδρα το Redmond, αναφέρει πως το νέο update που έρχεται σταδιακά σε όλους τους κατόχους Windows 10, προσφέρει έως 30% ταχύτερη εκκίνηση από τα Windows 7 (δεν αναφέρεται ο χρόνος από τις προηγούμενες εκδόσεις) ενώ ακόμα και οι καθημερινές εργασίες θα γίνονται αρκετά ταχύτερα. Επιπλέον, βελτιώσεις έχουν γίνει και στην ψηφιακή βοηθό του OS, Cortana η οποία μπορεί πλέον να παίρνει εντολές και από το pen της συσκευής.

Το update γίνεται ήδη διαθέσιμο σε πολλούς υπολογιστές, ενώ θα γίνεται σταδιακά. Όσοι δε μπορείτε να περιμένετε, θα υπάρξει και έκδοση ISO από την οποία θα μπορέσετε να αναβαθμίσετε την υπάρχουσα εγκατάσταση. Παρακάτω, μπορείτε να δείτε ένα video demo των νέων δυνατοτήτων του OS.

<iframe width="800" height="450" src="https://www.youtube.com/embed/YiB6PjH88t0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

[img_alt=Το πρώτο μεγάλο update για τα Windows 10 λανσάρει η Microsoft]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture55070.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα απο το insider (Έκδοση 10511 ΛΣ 10586.3) και πέραν της αισθητικής βελτίωσης πάει νεράκι.

Πολύ smooth ανταπόκριση !!!!!

Πάντως στο asus t100 δεν πέρασε.Κόλησε στην εγκατάσταση drivers και μετά απο εξαναγκασμένη επανεκκίνηση έκανε roll back.

Ελπίζω απο το windows update να έχει καλύτερη τύχη.

Edited by POWER1FM
Το control panel παραμένει οπότε θα υπάρχουν και άλλες αλλαγές απο το windows update
Link to comment
Share on other sites

Τη πέρασα πριν λίγη ώρα, μετά από μερικές προσπάθειες που αποτύγχανε χωρίς επιπτώσεις. Πιο γρήγορη απόκριση, σαν να ελάφρυναν κι άλλο, γενικώς σαν να γκάζωσε λίγο παραπάνω το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ήχο είστε όλοι οκ?

Το πέρασα σε ένα Dell Laptop και νιώθω σαν να μου χάλασε τα ηχεία του :P

Κάνουν σαν να έχουν παράσιτα πολλές φορές όταν τα βάζω από το 30-100%

και άλλες φορές δεν το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Στο x99 δεν κάνει update απο iso/usb ούτε σε sata raid ούτε στο m2.

Στο 30% αντιγραφής αρχείων κάνει επανεκκίνηση δυο φορές και μετά επαναφορά.

Στο windows update τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν κάνει πρόσφατα clean install ίσως χρειαστεί να περιμένουν περισσότερο.

Το καλό είναι ότι πλέον δέχεται και τα παλιά keys από windows 7, 8.1 άδειες.

Με ένα force update check από το system settings μπορεί να εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό της υπόθεσης είναι πως πέρασα τα pro χωρίς κλειδί και με το που συνδέθηκα στο λογαριασμό μου τα ενεργοποίησε κανονικά!

Είναι μανίκι να τα στήσω όλα απο την αρχή όμως...

Τον καιρό με τα 98 θυμήθηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ο προτέας..

Δεν μπορει να περάσει το Update..

Αφου το κατεβάσει τρεχει το Update κανονικά κανει ενα Restart στο τελός είναι η τελικη ευθεία για να μπει στα Windows

και του βγαζει μαυρη οθονη και του κανει Roll Back στην παλιά εκδοση 10.240 ενω έπρεπε να φοραει 10.586

Link to comment
Share on other sites

ΓΤΠΚ μου φαίνεται το πρώτο μεγάααααααααααααααλο update, Πιο πολλά προβλήματα παρά ωφέλειες. Να χαίρομαι δηλαδή που δεν μου έχει πετάξει ακόμα το update νοτιφικάτσιο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα θεμα... ουτε σε h/w lvl ουτε σε s/w lvl.

Ενημερωτικα και μονο, και οι δυο εγκαταστασεις ηταν "καθαρες".

Το ενα ειναι pc 3ετιας (FM1 socket) και το αλλο της υπογραφης.

Οποτε και σε "παλαιο" και σε "νεο" επαιξαν και παιζουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


  • Forum Statistics

    • Total Topics
      38.5k
    • Total Posts
      434.5k
  • Member Statistics

    • Total Members
      7,500
    • Most Online
      22,501

    Newest Member
    xocdia68v
    Joined
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online