Rchangel

Βοήθεια σε ηχεία creative ....

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες. Τον τελευταίο καιρό είχα ένα θεματάκι με τα ηχεία μου, creative inspire T6060.

Όταν πήγαινα να ανοίξω τα ηχεία από το ενσύρματο χειριστήριο, δεν έκανε καλή σύνδεση κάπου εσωτερικά και έπρεπε να το πιέσω λίγο ή να το χτυπήσω στην παλάμη μου για να δουλέψει. Από χθές όμως τίποτα. Δεν ανοίγουν τα ηχεία με τίποτα.

Άνοιξα το χειριστήριο, μήπως είχε κάτι κουνηθεί στην πλακέτα, κάποιο καλώδιο, κάποια κόλληση, ή κάποια εμφανής βλάβη, αλλά τίποτα. Ψάχνοντας στο ιντερνετ βρήκα διάφορες προτάσεις, όπως καθαρισμούς της πλακέτας με αλκοόλ, αν έχει βρωμίσει κλπ, αλλά τίποτα που να βλέπω ότι λειτουργεί στην περίπτωσή μου. Κάποιοι έλεγαν επίσης ότι μπορεί να είναι ή το ποτενσιόμετρο στο χειριστήριο, ή αντίσταση στο μπασοκούτι, αλλά δεν είμαι τώρα να ανοίγω κουτιά και να αλλάζω πηνία.....

Έχει κανείς να προτείνει κάτι, έστω κάπου που να βρω ανταλλακτικό χειριστήριο χωρίς να με γδάρουν, ή αν κάποιο μέλος έχει κάτι παρόμοιο που να μην το χρησιμοποιεί, γιατί έχω μείνει χωρίς ηχεία και είμαι άφραγκος για να σκάσω λεφτά για καινούριο 5.1 σύστημα στα 72 watt του Τ6060

Eυχαριστώ εκ των προτέρων.

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now