** GEORGE **

Εγκατάσταση εκτυπωτή .

Recommended Posts

Κανε Unistall τους οδηγους απο το προσθαφαιρεση, κοιτα στη διαχειριση συσκευων μην εχει μεινει τιποτα εκει,

ψαξε με το χερι ή με προγραμα και τη registry και καθαρισε οτι βρεις, κανε ρεσταρτ το πισι και ξαναδοκιμασε να

κανεις εγκατασταση τους οδηγους με κλειστο τον εκτυπωτη (!!), θα τον ανοιξεις μονο οταν θα σου πει ο οδηγος

να τον συνδεσεις, και θα εισαι οκ.

Ανεκαθεν οι οδηγοι της HP ειχαν θεμα αν ηταν απο πριν συνδεδεμενος και αναμμένος ο εκτυπωτης και τον ειχαν δει

τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εγκατάσταση με δύο τρόπους 1 τον κλασικό τρόπο κατέβασα οδηγούς κλπ. , και 2 άνοιξα λογαριασμό ( administrator account) και έκανα την εγκατάσταση , και τα δύο τίποτα . Πως θα μου βγάλουν τα windows τους οδηγούς .. να κάνω windows Update / Έλεγχος για ενημέρωσης , εκεί θα βγει ο οδηγός ;

Link to comment
Share on other sites

Με το που συνδεσεις τον εκτυπωτη τα 10αρια (7αρια, 8αρια) τον αναγνωριζουν και αυτοματα ψαχνουν για drivers

στο windows update, αν υπαρχουν τον κανουν εγκατασταση αν οχι τοτε φαινεται ως ! στη διαχειρηση συσκευων.

Αν τα εκανες σωστα, με τη σειρα και τον τροπο που σου ειπα και δεν γινεται τιποτα, υπαρχει περιπτωση να εχουν

"χτυπησει" οι drivers στα παραθυρια και να πας για format.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φορ δε πουτς ακριβως... απλα ειναι ιδιοτροποι, οπως και της Canon.

Θελουν πρωτα να ξεκινησουν να βαζουν το s/w και τους drivers και οταν σου

πουν να συνδεσεις το μηχανημα τοτε να το κανεις. Αν τους βαλεις ετσι, βαλε

και βγαλε 1000 εκτυπωτες πανω στο πισι, δεν θα εχεις ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρόσφατα είχα θέμα με νέο εκτυπωτή της HP 3830 αν δεν κάνω λάθος, δεν έλεγε να παίξει με τίποτα στα xp μεσω usb, ενω τον έκανε κανονικά εγκατάσταση και το software έβλεπε τα πάντα μέχρι και τα μελάνια δεν έλεγε να εκτυπώσει με τίποτα.

Έβαλα 7ρια και έπαιξε με την μια.

Σε δεύτερη περίπτωση τώρα παλι με εκτυπωτή HP του αδερφού μου, άλλαξε τα 7ρια και έβαλε xp λογω παλαιότητας του μηχανήματος και πάλι ο εκτυπωτής δεν έλεγε να παίξει με καμία Παναγία ενώ στα 7 έπαιζε κανονικά.

Άρα εγω έβγαλα το συμπέρασμα ότι οι drivers της hp για xp τουλάχιστο είναι τραγικοί.

Ελπίζω να μην έχει το ίδιο θέμα και στα 10 το παιδί γιατί έφαγα αρκετές ώρες απο τη ζωη μου με τις μλκς της HP. :P

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έβαλα Windows 10 και ένα πολυμηνάνημα HP που έχω δεν λειτουργούσε.

Από το Software του εκτυπωτή έτρεξα κάτι σαν Support που έχει και βρίσκει προβλήματα.

Έκανε βέβαια μια ώρα να το τελειώσει αλλά μετά λειτουργούσε πάλι κανονικά

και ήταν όλα στημένα όπως πριν την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα προσεκτικά όλα τα σχόλια που γράφτηκαν , έκανα την εγκατάσταση σε άλλον υπολογιστή με W7 μήπως και κάνω λάθος εγώ η υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα στον εκτυπωτή και δούλεψαν άψογα , επανέλαβα αρκετές φορές την διαδικασία , και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο .. δεν δουλεύει . Αναγκάζομαι να περάσω τα W7 .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now