rougatsi

Ιος σε κινεζικο android phone...

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια αγορασα ενα κινεζικο κινητο τηλεφωνο android για να κανω τη δουλεια μου και εκει που ηταν ολα καλα καποια στιγμη αρχισε να κατεβαζει εφαρμογες παιχνιδια απο μονο του, ανοιγει το wifi κανει οτι θελει το εκανα επαναφορα αλλα χειροτερα πλεον σας παρακαλω μπορειτου να μου πειτε αν υπαρχει καποια λυση για να το κανω κατι μπας και συνελθει....

Link to comment
Share on other sites

Στο λόγο μου διάβασα 5 φορές το τίτλο για να καταλάβω ότι γράφεις ιός και όχι ios ...:hehe: κινέζικο δλδ?Για πες μάρκα μοντέλο.

ειναι το lenovo s850c fake και δεν ξερω τι να κανω ουτε rom εχω βρει ουτε με την επαναφορα δεν κανει τιποτα δεν ξερω τι να κανω για να το καθαρισω...

Link to comment
Share on other sites

Πάτα ταυτόχρονα το power δλδ αυτό που ανοίγει το τηλ και το volume up μεχρι να μπει στο menu και μετά ψάξε να βρεις που λέει reset η hard reset. Δοκίμσε και πες μας, να κανεις λίγη υπομονή γιατι μπορεί να μην τα καταφέρεις με την πρώτη :)

Link to comment
Share on other sites

Πάτα ταυτόχρονα το power δλδ αυτό που ανοίγει το τηλ και το volume up μεχρι να μπει στο menu και μετά ψάξε να βρεις που λέει reset η hard reset. Δοκίμσε και πες μας, να κανεις λίγη υπομονή γιατι μπορεί να μην τα καταφέρεις με την πρώτη :)

παιδια οντως το εκανα hard reset το βρηκα και εκανα formating ολα τα δεδομενα και παλι τα ιδια δεν φευγεθι με τιποτα πως θα γινει να ξανα περσω rom αλλη μονο ετσι θα γινει αλλα δε βρησκω....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πήρες ένα smartphone από αναξιόπιστο κινέζο κατασκευαστή, απομίμηση άλλου μοντέλου (fake). Μην περιμένεις να βρεις ρομ και να μπορέσεις να αλλάξεις κάτι. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις κάποιο άλλο xiaomi, huawei, meizu κτλ. Τόσοι σοβαροί κατασκευαστές υπάρχουν και εσύ πήγες και πήρες "fake"... Λυπάμαι που σε στενοχωρώ, αλλά δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι.

Αν αγόρασες με paypal και είσαι εντός των χρονικών ορίων της "εγγύησης", μπορείς να το επιστρέψεις πίσω εξηγώντας τους λόγους που δεν σε καλύπτει και να ζητήσεις τα χρήματά σου με παράλληλο dispute στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now