Recommended Posts

[NEWS_IMG=NVIDIA 359.06 WHQL Game Ready Driver]http://www.hwbox.gr/images/news_images/nvidia2.jpg[/NEWS_IMG] Νέος display driver, με υποστήριξη για δύο νέα games και όλων των σύγχρονων καρτών γραφικών της εταιρίας.

Με τα Just Cause 3 και Rainbow Six Siege να βρίσκονται ήδη στα καταστήματα, η NVIDIA λανσάρει έναν νέο WHQL display driver για τις κάρτες γραφικών της, ο οποίος είναι βελτιστοποιημένος για τα παραπάνω games. Το νέο Just Cause φαίνεται ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι από άποψη ισχύος, ενώ ήδη έχουν αναφερθεί χαμηλά framerates στις κονσόλες. Η NVIDIA προτείνει τη χρήση μιας GTX 970 για σταθερό 60FPS gaming σε ανάλυση 1080p. Το Rainbow Six Siege της Ubisoft φαίνεται πιο ελαφρύς τίτλος με την NVIDIA να προτείνει 970, 980 και 980 Ti για να απολαύσετε με τον καλύτερο τρόπο τα εφέ GameWorks.

Παράλληλα η NVIDIA έχει δημοσιεύσει δύο Performance Guides για τα games:

Tom Clancy's Rainbow Six Siege Graphics & Performance Guide | GeForce

Just Cause 3 Graphics & Performance Guide | GeForce

Link to comment
Share on other sites

Το Rainbow Six Siege της Ubisoft φαίνεται πιο ελαφρύς τίτλος με την NVIDIA να προτείνει 970, 980 και 980 Ti

Έχει πολύ πλάκα αυτή η πρόταση...τι θέλετε? 400-500 ή 700 ευρώ κάρτα για να παίξετε τον ελαφρύ τίτλο :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα απ την σειρά 400 στο παλιό μου pc ότι driver και να βάλω έχω Black screen μου λέει ότι το kernel Mode driver σταμάτησε έβαλα ένα παλιό driver περσινό και είμαι οκ τώρα.... Γενικά μπήκα στα forum και είδα ότι από την 400 έως την 600 υπάρχει αυτό το θέμα είμαι σίγουρος ότι κάτι τρέχει από πίσω για κάποιον λόγο γιατί άραγε Nvidia ε....... ????

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι όσο περνάνε τα χρόνια η εταιρεία να ασχολείται μόνο με τα τελευταία της προϊόντα, αυτό φυσικά δεν συμβαίνει μόνο στην nvidia αλλά στις περισσότερες μεγάλες εταιρείες..δεν πρέπει να δουλεύει η κάρτα σου σωστά για να σε αναγκάσει να αγοράσεις καινούρια :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα απ την σειρά 400 στο παλιό μου pc ότι driver και να βάλω έχω Black screen μου λέει ότι το kernel Mode driver σταμάτησε έβαλα ένα παλιό driver περσινό και είμαι οκ τώρα.... Γενικά μπήκα στα forum και είδα ότι από την 400 έως την 600 υπάρχει αυτό το θέμα είμαι σίγουρος ότι κάτι τρέχει από πίσω για κάποιον λόγο γιατί άραγε Nvidia ε....... ????

Κακή υποστήριξη από τους drivers. Ειδικά όσοι είχαν GTX460-465 για κάποιο λόγο ταλανίζονται από "θέματα" τουλάχιστον 2 χρόνια... :/

p.s. Το επίθετο ισχύει; "Bαρύ"! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now