odim

ASSASSIN CREED 2 & R9 270X

Recommended Posts

Με το παιχνιδι αυτο εχω προβλημα οταν το τρεχω με την συγκεκριμενη καρτα της AMD,εμφανιζει ασταθεια εικονας,παρολες τις ρυθμισεις και τις μετατροπες παραμενει το προβλημα,αντιθετα οταν παιζω με nvidia 650 ti boost ολα μια χαρα,τι μπορει να φταιει??? υπαρχει περιπτωση να το τρεξω απροβληματιστα με την amd??

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έκδοση με overclock δοκίμασε να κατεβάσεις τους χρονισμους στα εργοστασιακά ρολόγια. Και όταν λες "αστάθεια εικόνας" εννοεις texture flickering? Η κάτι άλλο?

ναι αυτο τρεμοπαιζει και δε μπορω να το παιξω..

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηριζεται απο το amd gaming evolved,τα εχω προσπαθησει ολα αλλα δε μπορω να το φτιαξω,καποιος που εχει R9 270x μπορει να το τρεξει απροβληματιστα???

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηριζεται απο το amd gaming evolved,τα εχω προσπαθησει ολα αλλα δε μπορω να το φτιαξω,καποιος που εχει R9 270x μπορει να το τρεξει απροβληματιστα???

όταν είχα την AMD HD7850 (R9 270) , είχα θέματα με κάποια παιχνίδια χωρίς λόγο, τελείως ανεξήγητα. (αν πούμε ότι η Ρ9 270Χ είναι η 7870...). Στην συνεχεία συνειδητοποιούσα ότι είχα ένα τρέμουλο χωρίς λόγο, ακόμα και στo Dota 2 - CS:GO, παιχνίδια με μηδαμινή ανταπόκριση στο usage της GPU, δεν θα έλεγα ότι ζορίζουν τέτοιο τίτλοι την κάρτα γραφικών, άλλα και πάλι με ενοχλούσαν κάνοντας το gaming κάπως δύσκολο ενώ υπήρχε ενδιάμεσα ένα τρέμουλο στην οθόνη μου (1080p), συγκεκριμένα είχα την Sapphire 7850 OC Edition, βρε τι άλλαξα τα ρολόγια στα Default, τι δοκίμασα drivers, τι άλλαξα οθόνες, δοκίμασα μέχρι και άλλο τροφοδοτικό, το τρέμουλο στην οθόνη παρέμενε εκεί χωρίς λόγος. Αγόρασα την gtx770 και όλα είναι πένα...

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

όταν είχα την AMD HD7850 (R9 270) της AMD, είχα θέματα με κάποια παιχνίδια χωρίς λόγο, τελείως ανεξήγητα. (αν πούμε ότι η Ρ9 270Χ είναι η 7870...). Στην συνεχεία συνειδητοποιούσα ότι είχα ένα τρέμουλο χωρίς λόγο, ακόμα και στo Dota 2 - CS:GO, παιχνίδια με μηδαμινή ανταπόκριση στο usage της GPU, δεν θα έλεγα ότι ζορίζουν τέτοιο τίτλοι την κάρτα γραφικών, άλλα και πάλι με ενοχλούσαν κάνοντας το gaming κάπως δύσκολο ενώ υπήρχε ενδιάμεσα ένα τρέμουλο στην οθόνη μου (1080p), συγκεκριμένα είχα την Sapphire 7850 OC Edition, βρε τι άλλαξα τα ρολόγια στα Default, τι δοκίμασα drivers, τι άλλαξα οθόνες, δοκίμασα μέχρι και άλλο τροφοδοτικό, το τρέμουλο στην οθόνη παρέμενε εκεί χωρίς λόγος. Αγόρασα την gtx770 και όλα είναι πένα...

τελικα υποστηριζεται απο το Game evolved αλλα το τρεμουλο παραμενει,μηπως εχει προβληματα συμβατοτητας η amd???? αυτο θα μπορεσει να λυθει με νεους οδηγους στο μελλον για να δουμε..μονο σε assasin creed 2 και brotherhood μου το κανει,στα αλλα παιχνιδια ειμαι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Το ac2 κυκλοφόρησε το 2009 φίλε, δεν πρόκειται να ασχοληθεί η amd με τους drivers γι αυτό το παιχνίδι, η τελευταία λύση είναι το format μήπως δεν κάτσανε καλά οι drivers στο λειτουργικό,

Link to comment
Share on other sites

τελικα υποστηριζεται απο το Game evolved αλλα το τρεμουλο παραμενει,μηπως εχει προβληματα συμβατοτητας η amd???? αυτο θα μπορεσει να λυθει με νεους οδηγους στο μελλον για να δουμε..μονο σε assasin creed 2 και brotherhood μου το κανει,στα αλλα παιχνιδια ειμαι οκ..

ειχα παντως και εγω το ιδιο θεμα.. μολις εβαλα το "video capture" στο off (στο amd evolved) ολα μελι γαλα.... :-) δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

ειχα παντως και εγω το ιδιο θεμα.. μολις εβαλα το "video capture" στο off (στο amd evolved) ολα μελι γαλα.... :-) δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

πως το απενεργοποιω που παω???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now