MetallicGR

Πατέντα για λεπτά ηχεία για το iPhone από την Apple

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Πατέντα για λεπτά ηχεία για το iPhone από την Apple]http://www.hwbox.gr/images/news_images/apple2.jpg[/NEWS_IMG] Όλο και περισσότερες πληροφορίες "δείχνουν" προς ένα λεπτότερο iPhone από την Apple και η σημερινή δεν αποτελεί εξαίρεση.

Νέα λεπτά ηχεία φαίνεται πως ετοιμάζει η Apple για τις φορητές συσκευές της όπως το iPhone, ένας εύκολος τρόπος για να μειώσει το πάχος της συσκευής, κάτι που θέλει όπως δείχνουν οι πρόσφατες φήμες. Εκτός από την πιθανή αντικατάσταση του headphone jack με "ιδιόκτητο", η Apple εργάζεται πάνω σε νέας σχεδίασης ηχεία που θα μειώσουν το πάχος, χωρίς όμως να επηρεάζει αρνητικά την ποιότητα του ήχου. Πηγές επιβεβαιώνουν πως η Apple μπορεί να εκμεταλλευτεί το hardware της συσκευής όπως το PCB μετατρέποντας στην ουσία το "σκάφος" της συσκευής σε ηχείο. Τέλος, όλα τα νέα χαρακτηριστικά ενδέχεται να μπουν σε εφαρμογή με το επερχόμενο iPhone 7.

[img_alt=Πατέντα για λεπτά ηχεία για το iPhone από την Apple]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums570-picture57930.png[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Θα μας μπιπ με τους αντάπτορες παντού!!

Και βάλε 5" οθόνη please!!!! Είναι αστείο το 6s να είναι πιο ψηλό από ένα s4 και να έχει 4.7" oθόνη! Γελάει ο κόσμος!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ειρωνεία ρει! Μήπως ξέχασες τι κινητό έχω εδώ και λίγο καιρό??? Αν δεν τιμήσουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει! :hehe:

Πω πω ρε φίλε σε έχω σιχαθεί! Είσαι το χειρότερο fanboy που έχει περάσει ποτέ από το hwbox!

Ότι έχεις πιστευεις πως είναι και το καλύτερο (βέβαια το iPhone αντικειμενικά είναι :hehe:):hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ειρωνεία ρει! Μήπως ξέχασες τι κινητό έχω εδώ και λίγο καιρό??? Αν δεν τιμήσουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει! :hehe:

Πήρες iPhone; Σε θυμάμαι που τα έκραζες όλη την ώρα και θα με ενδιέφερε να μάθω τι σε έκανε να στραφείς σε αυτά. Ποιο μοντέλο έχεις και ποια η γνώμη σου σε σχέση με το note 4 που είχες;

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να τα κράζω για τους ίδιους λόγους, μικρή ανάλυση, θα μπορούσε να έχει μια 5άρα 1080p κλπ! Το itunes παραμένει ένα από τα πιο χαζά προγράμματα όλου του κόσμου.

Πρώτα πήρα ένα μεταχειρισμένο iphone 6 να δω αν με βολέψει και όντως με βόλεψε το μέγεθος και η ταχύτητα του, το note 4 ήταν εξαιρετικό τηλ αλλά πολύ μεγάλο και την περισσότερη ώρα δεν με βόλευε στη δουλειά μου, μετά από 2 βδομάδες με το iphone 6 το πούλησα και πήρα το 6s.

Ο λόγος που έμεινα στο iphone είναι το ios και όχι το τηλ, δεν ξέρει τι σημαίνει lag, όπως είχα γράψει και σε άλλο ποστ μου είναι το πρώτο κινητό που μου θυμίζει τον υπολογιστή μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα διαβάσει το ποστ σου. Το θέμα είναι ότι σε θέμα Hardware εκτός από κάμερα και σε smoothness δεν παίζεται το iPhone. Απλά δεν ξέρω πως θα είναι η μόνιμη μετάβαση από Android σε iPhone και βαριέμαι και τη μετάβαση είναι η αλήθεια. Να το μάθω να το στήσω κλπ

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, όποτε το χρειαστείς δουλεύει, δεν περιμένεις να κάνει κάτι, η μετάβαση από android σε iphone είναι πολύ εύκολη επειδή το ios είναι πολύ πιο απλό από το android , το ανάποδο θέλει χρόνο. Στο iphone αγοράζεις το smoothness και μια αξιόλογη κάμερα που δεν απογοητεύει το βράδυ όπως τα περισσότερα τηλ, τίποτα άλλο. Τι έχεις και τι σκέφτεσαι να πάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Το itunes παραμένει ένα από τα πιο χαζά προγράμματα όλου του κόσμου.

Και θα πω πάλι, ότι για εμένα, ήταν από τους κύριους λόγους που γύρισα σε iPhone όταν είχα πάρει το 2G.

Η γυναίκα μου το καρατιόταν, αλλά πλέον εργάζεται ως technical advisor στην Apple και τώρα που μαθαίνει τις δυνατότητές του, αρχίζει κι αλλάζει γνώμη.

Εγώ αυτό που λάτρεψα, επειδή έχω πολύ μουσική μαζί μου, είναι το sync με dynamic playlists. Αυτό δεν το έχει κανείς άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Android.

Εγώ το σιχαίνομαι αυτό γιατί πολύ απλά είναι μπελάς... Που τα έχω, ποιά να βάλω, ποιά είναι καινούρια, διπλά, τριπλά, τρίδιπλα, να κάνει overwrite, να μην κάνει, να ψάχνεις τι να σβήσεις, κλπ. Πλάκα μας κάνετε; Σα να πηγαίνεις στη δουλειά με το πατίνι και να λες δε θέλω Φεράρι γιατί πάει γρήγορα και δε προλαβαίνω να δω τη θέα...

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρω ρε δεν έχω κόλλημα με το android ή το ios, αν μου αρέσει κάποιο με android παραπάνω απο το 6s θα το χτυπήσω δεν υπάρχει θέμα :)

Δεν ξέρω τι λες, δεν έχω διπλά αρχεία ούτε μπερδεύω τα νέα με τα παλιά. Εσένα σε βολεύει, εμένα όχι απλό είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό, όποτε το χρειαστείς δουλεύει, δεν περιμένεις να κάνει κάτι, η μετάβαση από android σε iphone είναι πολύ εύκολη επειδή το ios είναι πολύ πιο απλό από το android , το ανάποδο θέλει χρόνο. Στο iphone αγοράζεις το smoothness και μια αξιόλογη κάμερα που δεν απογοητεύει το βράδυ όπως τα περισσότερα τηλ, τίποτα άλλο. Τι έχεις και τι σκέφτεσαι να πάρεις?

Βαριέμαι να το ψάχνω με εφαρμογές κλπ στο iPhone. Δεν έχω θέμα με τις ρομ στο Android και το ρουτ ίσα ίσα χωρίς αυτά δεν θα έπαιρνα Android. Τώρα έχω g2 και κανένα κινητό από αυτά που βγήκαν μέχρι τώρα δεν με έπεισε το καθένα για διαφορετικούς λόγους. Ίσως το g4 αλλά και πάλι δεν είναι τρομερή αναβάθμιση σε σχέση με το g2. Ψιλοπατωσε το Hardware φέτος και για αυτό κοιτάζω και το iPhone.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω! Έχω δει g2, έχω αγοράσει της μητέρας μου g3 και έχω δει και το g4, υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά απόδοσης απο το g2 στο g4! Δεν είναι iphone για κανένα λόγο αλλά σίγουρα αξίζει αν σου αρέσει και σε έχει βολέψει τόσο πολύ το android :)

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα για κάποιο καιρό το g4 και έχει κάτι κλασσικά κολλήματα στο μενού που με ξενέρωσαν. Σαφώς έχει διαφορά και στην απόδοση και κυρίως στην κάμερα αλλά περίμενα κάτι πιο smooth το οποίο είδα σε ένα iPhone 6 ενός φίλου που με έδωσε να το δω για μερικές μέρες.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Edited by Omerta
Link to comment
Share on other sites

Κανένα android δεν θα σου δώσει το ultra smooth τοu ios, είναι αδύνατον, ότι custom rom και να βάλεις πάντα θα έχει λόγο να lagarei, είναι το ίδιο λειτουργικό για 1000 τηλέφωνα, εφαρμογές θα βρεις άπειρες μην σε απασχολεί αυτό, απλά πρέπει αν αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο στο κινητό. Ψάξε στο internet να δεις αν υπάρχουν τα apps που θέλεις στο ios και αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω! Έχω δει g2, έχω αγοράσει της μητέρας μου g3 και έχω δει και το g4, υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά απόδοσης απο το g2 στο g4! Δεν είναι iphone για κανένα λόγο αλλά σίγουρα αξίζει αν σου αρέσει και σε έχει βολέψει τόσο πολύ το android :)

Δυστυχώς όσο και αν συμπαθώ το lg ui παρατήρησα κάποια πράγματα που με ξενέρωσαν. Δες και τα βιντεάκια και θα καταλάβεις. Δεν τα έβαλα πριν γιατί δεν ήμουν σε πισί

Τα ίδια ακριβώς παρατήρησα όσο καιρό είχα στα χέρια μου και ενώ ήμουν ένα βήμα πριν την αγορά του άλλαξα γνώμη τελευταία στιγμή

Κανένα android δεν θα σου δώσει το ultra smooth τοu ios, είναι αδύνατον, ότι custom rom και να βάλεις πάντα θα έχει λόγο να lagarei, είναι το ίδιο λειτουργικό για 1000 τηλέφωνα, εφαρμογές θα βρεις άπειρες μην σε απασχολεί αυτό, απλά πρέπει αν αποφασίσεις τι σε ενδιαφέρει περισσότερο στο κινητό. Ψάξε στο internet να δεις αν υπάρχουν τα apps που θέλεις στο ios και αποφασίζεις.

Η αλήθεια είναι ότι τώρα τρέχω custom rom στο g2 και τρέχει σφαίρα. Βέβαια θα ήθελα καλύτερη κάμερα και μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.. Το μόνο που μ΄ άρεσε από τα φετινά κινητά είναι το Iphone και το nexus 6p αλλά με φαίνεται μεγάλο το δεύτερο. Θα κοιτάξω και τα apps που λες τι υπάρχει και τι δεν υπάρχει στο ios και θα δω.

Edited by Omerta
Link to comment
Share on other sites

Ναι το βλέπω το lagarisma αλλά πάνω κάτω όλα τα lg έτσι είναι. Μπορείς να βάλεις custom και στο g4 και να πηγαίνει 2 φορές σφαιρότερα :hehe: Δεν μ αρέσει το nexus 6p καθόλου..είναι άσχημο για τα γούστα μου! Θα βρεις τα πάντα και ακόμα περισσότερα στο appstore απλά θα έχουν άλλο όνομα, θέλει ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Απολαμβάνω Venisk να εξηγεί και να δικαιολογέι την Apple και να γράφει τα κλύτερα.

Πρέπει να πάρεις Oscar A Ανδρικού Ρόλου με αυτά που έγραφες πέρυσι τέτοια εποχή :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now