Recommended Posts

Ότι λέει ο zoro.

Αν θυμάμαι καλά όμως το CL παίζει ρόλο στο τελικό σκορ.

Επίσης τρέξτο σε XP με drivers και θα πέσει κι άλλο στο σκορ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω από uncore τάση John αλλα δοκίμασε να φτάσεις το Bus speed πάνω από 200 και το NB πάνω από 4000 όπως έχει κάνει και ο boton και CL9 βεβαια τουλάχιστον!

και winXP όπως είπε ο Χρηστος ;)

Link to comment
Share on other sites

signature.img?iid=457777&thumb=false&iehack=.jpg οι μνημες ειναι 1333 7-7-7-16 αλλα τωρα δουλευουν ψηλα 1528 οποτε δεν αντεχουν σε χαμηλα timming. οσο αναφορα το bus το ανεβασα αλλα δεν αλλαζη κατι τι στιγμη που αναγκαστηκα κατεβαζω τον πολλαπλασιαστη του uncore,γιατι κρασαρι.το ρευμα για το uncore einai to qpi/vtt το εχω σε 1480 με uncore 4052 ,απο εκει και πανω πρεπει να παει ταση στα κοκκινα αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα αντεξει το cpu;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με ένα dimm μνήμες και δες πόσο σφίγκουν οι μνήμες.Αποκλείεται να μην παίζουνε 1528 C8.Δώστους και λίγο ρεύμα (1.7-1.75)

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Με 10-9-9 θα παίξουν πάνω από 1900 αν τους δώσεις ρεύμα, πράγμα άχρηστο βέβαια. Οπότε δώσε τώρα όπως είσαι ρευματάκι και σφίξε επειγόντως. Πρέπει να παίξεις στα 8-9-8-24 οπωσδήποτε εκεί, όσο σκατ@ και να είναι οι RAM.

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο wPrime δεν έχουν καθόλου σημασία οι μνήμες. Εγώ γενικά στο είπα για τα υπόλοιπα benchmarks γιατί μου φάνηκε περίεργο να βλέπω 1500MHz 10-9-9 :gizmo: Τέτοια timings χρησιμοποιείς για να παίξεις 2400+ τις μνήμες με αέρα, για αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο wPrime δεν έχουν καθόλου σημασία οι μνήμες. Εγώ γενικά στο είπα για τα υπόλοιπα benchmarks γιατί μου φάνηκε περίεργο να βλέπω 1500MHz 10-9-9 :gizmo: Τέτοια timings χρησιμοποιείς για να παίξεις 2400+ τις μνήμες με αέρα, για αυτό :)

παίζουν οι μνήμες, έστω και ένα πολύ μικρο + αλλά έχουν διαφορά.

ρωτα και τον σόφο να σου πει για το wprime που είχαμε βγάλει σπίτι μου.

μικρή διαφορά αλλά υπαρκτή ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο μικρό prime δεν παίζουν ρόλο οι μνήμες . Για να μην πω όμως καμιά μαμακία επειδή δεν το έχω δοκιμάσει θα το αφήσω εδώ :P

Στο μεγάλο prime όμως μετράνε οι μνήμες :D

Link to comment
Share on other sites

το uncore παιζει συμαντικο ρολο ασχετα αν ανεβαζεις τη συχνοτητα τις cpu με bus η mylt. καθως παιζεις με το πολλαπλασιαστη αυτου, δεν καταφερα να ανεβω πανω απο 4200 ,και αυτο με ταση vtt στα κοκκινα 1680,

Link to comment
Share on other sites

τα μαυρα μας τα καραχαλια δεν μου εβλεπε το 1 καναλι μνημης αν το ζορισω λιγακια θα παει και αλλο με triple θα εκανα καλυτερο σκορ απο τον elmor

Link to comment
Share on other sites

τα μαυρα μας τα καραχαλια δεν μου εβλεπε το 1 καναλι μνημης αν το ζορισω λιγακια θα παει και αλλο με triple θα εκανα καλυτερο σκορ απο τον elmor

Μπραβο ρε τσανε απιθανος.

Και εμενα η asus οταν την ζοριζα εχανε τα ενα καναλι.Αυτο σου κανει και εσενα;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now