odim

FX6350 VS FX8300

Recommended Posts

Σε Single Thread ο FX6350, σε MultiThread/MultiTasking ο FX8300.

Εσύ για τι το θέλεις ??

αξιζει να παω απο 6350 σε 8300 η δε θα δω διαφορα??? κυριως για gaming,streaming,movies κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να αξίζει η διάφορα του αρκετά αν τον βρήκες σε καλή τιμή ίσως να αξίζει άλλα στην ουσία θα σου δώσει ένα boost στο Gaming {αν παίζεις} τώρα δικιά σου απόφαση. εγω θα έλεγα αν θες να δόσεις λεφτά για mobo-ram-cpu βρες ενα κάλο μεταχειρισμενο Ζ87-Ζ97!

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παω απο 6350 σε 8300 η δε θα δω διαφορα??? κυριως για gaming,streaming,movies κτλπ

Αν το σύστημα είναι αυτό στην υπογραφή σου, τότε καλύτερα δώσε λεφτά για κάρτα γραφικών.

Ο FX6350 στα 4.4GHz είναι μια χαρά, εκτός αν τον πουλήσεις και πάρεις τον FX8320E και τον ανεβάσεις στα 4.4 με 4.6GHz.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παω απο 6350 σε 8300 η δε θα δω διαφορα??? κυριως για gaming,streaming,movies κτλπ

imho, επειδή την είχα την συγκεκριμένη πλατφόρμα, 6300+sabertooth, δεν θα έδινα λεφτά για να πήγαινα σε 8χχχ. θα έκανα μια πιο ουσιώδη αναβάθμιση, gpu - ssd.

Άλλα όχι φίλε μου, δεν νομίζω ο οποιοσδήποτε 8χχχ να σου έδινε το πολυπόθητο μπουστ σε gaming, για steaming δεν γνωρίζω, άλλα για gaming δεν νομίζω να δεις την διάφορα εκεί πέρα που ίσως νομίζεις πως θα πάρεις.

Ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο από τον 8χχχ??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now