Recommended Posts

Μονος σου βαζεις το υγρο για να το φερεις και στο χρωμα που θελεις.

Αψογες και οι δυο και με καλυτερα fan εχεις ενα δυνατο συνολο που παιρνει και επεκταση συμφωνα με τα λεγομενα της εταιρειας.

Η αληθεια ομως ειναι, η αντλια ειναι τοσο ικανη Τασο, για να καλυψει και την επεκταση σε VGA αν θελησει καποιος; Εχετε καποια

περισσοτερα στοιχεια απο την εταιρεια για το τι ειναι ικανη να "σηκωσει" η αντλια;

Μπραβο για το review ! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φαίνονται και τα 2, αλλά το ότι τα ψυγεία είναι από αλουμίνιο σημαίνει ότι θες και σωστό υγρό και δεν μπορείς να βάλεις απεσταγμένο νερό για λόγους συντήρησης ή επέκτασης. Είναι γενικά σε καλές τιμές οι Raijintek, αλλά έχουν και κάποιες θυσίες για να το πετύχουν νομίζω. Πολύ πιο ελκυστικές μου φαίνονται οι νέες swiftech x2 σειρά που έχει και prestige επιλογή. Θα κάνετε review με αυτές;

Edit: κάτι διαβάζω στο internet για quality issues και DOA. Ισχύει;

Edited by GregEl
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=543]Trabakoulas[/MENTION] τιμές αυτή την στιγμή, βλέπω μόνο σε ένα Ελληνικό κατάστημα (e-shop) αλλά ΕΙΝΑΙ τσιμπημένες σε σχέση με Ευρώπη. Λογικά αν έρθουν σε ακόμα 2-3 μαγαζιά, θα στρώσουν.

[MENTION=1599]E||hnas[/MENTION] το "με καλυτερα fan" κράτα το για το άμεσο μέλλον ;) Στην πράξη, μπορεί τα 120L/H να ακούγονται λίγα αλλά για μία κάρτα γραφικών δεν σε περιορίζουν, έχω πειραματιστεί σχετικά με την πρώτη Triton & GTX970. Για το από εκεί και πέρα δεν έχω δικά μου αποτελέσματα, πάντως το μόνο που θα φοβόμουν είναι κανένα mobo block που είναι γνωστό ότι μειώνουν αρκετά το pressure της loop σου.

[MENTION=5077]GregEl[/MENTION] είναι λίγα τα ΑΙΟ με brass/cooper ψυγεία είναι η αλήθεια και ακόμα και εκεί κάποιο anti-corrosion inhibitor θα βάλεις μαζί με το νερό σου, αν θέλεις να είσαι ήσυχος. Θα το κοιτάξουμε για την prestige. DOA φαντάζομαι θα υπάρχουν όπως και σε όλα τα προϊόντα ( πλην Intel :D ) αν και οι πρώτες Triton είχαν - όπως αναφέρω στην αρχή - περιστατικά με ραγίσματα. Το θέμα είναι ότι προσωπικά έχω δει μόνο μια ραγισμένη από κοντά και σε εκείνη την περίπτωση ο κάτοχος είχε σφίξει με εργαλείο την τάπα πλήρωσης...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δοκιμάσετε (ή να τσεκάρετε κάπου - εγώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό) αν με κάποιο kraken g10 ή άλλη πατέντα, μπορούμε να ψύξουμε και κάρτα γραφικών. Ξέρω στο g10 δεν είναι στη λίστα συμβατότητας αλλά μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δοκιμάσετε (ή να τσεκάρετε κάπου - εγώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικό) αν με κάποιο kraken g10 ή άλλη πατέντα, μπορούμε να ψύξουμε και κάρτα γραφικών. Ξέρω στο g10 δεν είναι στη λίστα συμβατότητας αλλά μπας και...

Ζόρικο σχήμα block για τέτοιες πατέντες. Πρέπει να γίνεται με πολλά tie wraps αλλά θα σου φάει πολλές pcie...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now